Jak zrobić kulę ze śniegiem? Rady i inspiracje

Czy chciałybyście przywrócić na chwilę magię, jaką Święta miały dla Was w dzieciństwie? Nic nie przywoła jej lepiej niż własnoręcznie zrobiona ozdoba bożonarodzeniowa, jaką jest kula śnieżna! Wykorzystajcie puste słoiki po przetworach lub inne szklane naczynia, zachęćcie dzieci do wspólnej zabawy i zasiądźcie razem przy stole, przygotowując własne świąteczne mikroświaty, które staną się Waszą dekoracją lub prezentami dla bliskich osób! Jak zrobić kulę ze śniegiem lub brokatem? Zebraliśmy dla Was pomysły, którymi możecie się zainspirować!

Jak zrobić kulę ze śniegiem?

Jak zrobić kulę ze śniegiem? Tutoriale na różne rodzaje kul ze śniegiem

Zimowa klasyka

Jeżeli pragniesz, by Twoja kula miała tradycyjny charakter i rzeczywiście przypominała ozdoby, które pamiętasz z dzieciństwa, idealną propozycją będzie słoik z bałwankiem, sztuczną choineczką (całą lub pojedynczymi gałązkami) i śniegiem lub brokatem w środku.

Potrzebujesz:

  • pustego słoika
  • wody (najlepiej destylowanej)
  • pistoletu na gorący klej
  • sztucznego śniegu
  • brokatu
  • figurki bałwanka
  • plastikowej choinki/sztucznych gałązek
  • kawałka styropianu (jeśli nie chcesz przyklejać elementów bezpośrednio do pokrywki)
  • gliceryna (opcjonalnie – spowolni opadanie brokatu i śniegu na dno słoika)

Z kawałka styropianu wytnij podstawę dla swojego bałwanka, a następnie przyklej go do pokrywki słoika gorącym klejem. Do podstawki przyklej następnie bałwanka i choinkę. Słoik napełnij wodą (ale pamiętaj, by zostawić trochę miejsca na swoje figurki), wlej do niej odrobinę gliceryny, wsyp sztuczny śnieg i sypki brokat, zakręć nakrętkę i sprawdź czy nie nalałaś za mało wody. Uzupełnij braki. Na koniec zabezpiecz nakrętkę dookoła gorącym klejem. Gotowe!

Polecamy: Świąteczne lampiony – pomysły i inspiracje

 

Słoiki pełne humoru

 

Pamiętaj, że przy wykonywaniu kuli ze śniegiem nic nie ogranicza Twojej kreatywności! Zażartuj, przygotowując znajomym lub dzieciom słoiki z figurkami ich ulubionych bohaterów, zabawnymi zwierzątkami czy maleńkimi gadżetami z plastiku. Wykorzystaj stare klocki lego czy niepotrzebne zabawki. Przekonasz się, ile uśmiechu wywoła Twoje małe dzieło!

Bez wody

Jeżeli chciałabyś zrobić słoiki z delikatną zawartością, która nie zniesie obecności wody, przygotuj słoiczki bez niej! Sztuczny śnieg może pokrywać spód słoika, a dodatkowe śnieżne plamki wystarczy narysować od środka specjalnym białym flamastrem imitującym śnieg! Ukryj w słoikach świąteczne pierniczki, Wasze zdjęcia czy skarby zebrane w lesie!

Nowe spojrzenie na śnieżną kulę

A jeżeli znudziły Ci się standardowe słoiczki ze śniegiem, spróbuj skonstruować kulę śnieżną w postaci naszyjnika lub lampionu! Weź zabawkowego cadillaca czy strażacki wóz i zamknij go pod pokrywką do ciasta albo po prostu przykryj szklaną misą! Użyj tego co masz, zacznij już teraz i zapomnij się w zabawie w śnieżne szaleństwa!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (329 głosów, średnia: 4,73 z 5)
zapisuję głos...