Jak zrobić kreskę na opadającej powiece? Stwórz krok po kroku efektowne kocie oko!

Opadająca powieka to częsty problem wielu kobiet w różnym wieku. Zwykle jest oznaką starzenia się skóry, której korekcja jest najefektywniejsza gdy korzystamy z pomocy chirurga plastycznego. Jeśli jednak nie chcesz lub nie możesz decydować się od razu na tak radykalny krok, możesz ukrywać ten defekt „domową metodą”, wyrysowując na powiekach odpowiednio ułożone kreski. Podpowiadamy, jak to zrobić!

Opadająca powieka to znienawidzony przez wiele kobiet mankament. Optycznie zmniejsza on oko i nadaje całej twarzy smutny, zmęczony wyraz. Na szczęście przy odrobinie wiedzy i wysiłku możemy zniwelować ten efekt, pokrywając ją cieniem lub tworząc na powiece odpowiednie kreski. Wystarczy porządnie zaostrzona, wodoodporna kredka do oczu i płynny eyeliner, by diametralnie zmienić ten look. Wyjaśniamy, jak zrobić kreskę na opadającej powiece krok po kroku!

jak zrobić kreskę na opadającej powiece

www.unsplash.com; Felipe Bustillo

Jak zrobić kreskę na opadającej powiece? Stwórz krok po kroku efektowne kocie oko!

Przy prawie niewidocznej ruchomej części powieki mamy do czynienia z ciążącymi ku dołowi kącikami oka. Należy wówczas otworzyć je i podnieść stosując jeden z dwóch trików. Pierwszym jest aplikacja jasnego cienia na środkową część powieki i zblendowanie go z ciemniejszym w jej załamaniu.

Drugim – narysowanie asymetrycznej kreski, poszerzającej się ku zewnętrznemu kącikowi.

 

Jak zrobić kreskę na opadającej powiece?

 

Krok 1: Weź dobrze zaostrzoną kredkę lub cienki żelowy eyeliner (najlepiej zagęszcza on optycznie rzęsy) i namaluj cienką linię wzdłuż całej powieki.

2. Krok: Popatrz prosto w lustro i postaraj się dokończyć kreskę dokładnie w miejscu, gdzie kończy się fałdka Twojej powieki.

Krok 3: Połóż palce tuż za zewnętrznym kącikiem oka i delikatnie naciągnij skórę. Na tak napiętej powiece, przedłuż końcówkę kreski, dociągając ją odrobinę za koniec linii rzęs.

Krok 4: Popraw całą kreskę za pomocą płynnego eyelinera, pogrubiając kreskę w zewnętrznym kąciku tak, by powstało „kocie oko”. Jeśli masz z tym problem możesz pomóc sobie pędzelkiem. Gotowe!

 

Pamiętaj, że wykonywana kreska nie może być w całości zbyt gruba. Powinna poszerzać się jedynie w końcowej strefie, biegnącej w kierunku skroni. W przeciwnym razie niechcący zbudujesz wrażenie, że zamiast kreski masz na powiece czarny cień, bo opadająca skóra przykryje krawędzie linii. Jeśli przećwiczysz tę technikę kilka razy, z pewnością dojdziesz jednak do perfekcji!

 

Marzysz o bardziej ekstrawaganckim, wieczorowym efekcie? Dodaj w wewnętrznych kącikach cieniutkie kreski w stylu Kleopatry!

Powodzenia!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (69 głosów, średnia: 4,64 z 5)
zapisuję głos...