Jak zrobić kartkę na Boże Narodzenie – rewelacyjne pomysły do wykonania wspólnie z dzieckiem

Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy z bliskimi nam osobami. Przy jednym stole zasiada kilka pokoleń, dzieląc się opłatkiem, spożywając wigilijne potrawy, śpiewając wspólnie kolędy. Bez wątpienia to magiczny czas, który lubimy spędzać w rodzinnym gronie. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Czasem dzieli nas zbyt duży dystans do pokonania. Wtedy warto pokazać, że pamiętamy o tych, którzy nie mogą z nami być. W jaki sposób? Wysyłając świąteczną kartkę.

W dobie telefonii komórkowej i wszechobecnego dostępu do Internetu tradycyjne, świąteczne kartki wydają się przeżytkiem. Coraz rzadziej piszemy odręcznie życzenia, a częściej korzystamy z gotowych szablonów i na zasadzie „kopiuj wklej” przesyłamy je w krótkich wiadomościach tekstowych. Jednak taka forma życzeń jest bardzo bezosobowa i nie ma w sobie tyle uroku, co napisane naszym charakterem pisma osobiste świąteczne pozdrowienia. A gdyby tak stworzyć całkowicie spersonalizowaną wiadomość z materiałów, które mamy pod ręką? Nasi bliscy z pewnością docenią inicjatywę, bo czasami najbardziej wartościowe prezenty to te, w które włożyliśmy swoje serce i czas. Ponadto pocztówka zrobiona z wycinków i skrawków jest bardzo w duchu zero waste, tak samo jak ekologiczne pakowanie prezentów. Bądź eko i wspólnie z dzieckiem urządźcie plastyczne warsztaty pod tytułem: „Jak zrobić kartkę na Boże Narodzenie”.

Jak zrobić kartkę na Boże Narodzenie

Źródło: www.pixabay.com

Jak zrobić kartkę na Boże Narodzenie – rewelacyjne pomysły do wykonania wspólnie z dzieckiem

Własnoręcznie wykonana kartka świąteczna to wręcz bezcenna niespodzianka dla osoby, która takową kartkę dostanie. Będzie to dla niej komunikat, że nam na niej zależy i jest nam szczególnie bliska. To także genialny pomysł na wspólne zajęcia z naszymi dziećmi. Zaangażujmy je do wspólnego świętowania, pokażmy, że dawanie też jest wspaniałe i warto poświęcić czas, by wywołać uśmiech na twarzy drugiej osoby.

Do zrobienia kartki na Boże Narodzenie nie potrzebujemy być drugim Picasso. Wystarczy, że poszperamy dobrze w domu i znajdziemy na przykład niepotrzebne guziki, skrawki dżinsu, pozostałości po papierze do pakowania prezentów.

Zobacz ciekawe pomysły na świąteczne kartki, które wykonasz wspólnie dzieckiem:

 

Jeśli jeszcze nie wysłałaś kartek z życzeniami, to już ostatni dzwonek! Mamy nadzieję, że znalazłaś tutaj odrobinę inspiracji.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (110 głosów, średnia: 4,57 z 5)
zapisuję głos...