Jak zrobić: Kwiatowe, rozmyte wzory na paznokciach

Która z nas nie kocha delikatnych, rozmytych kwiatowych wzorów? Dlaczego nie spróbować ich na paznokciach? Możesz wykonać taki wzór na paznokcie w jakiejkolwiek palecie kolorystycznej. Na dzisiaj wybraliśmy dla Was paletę wiosenną. Poniżej znajdziecie opis,  jak można zrobić takie paznokcie.

fot. Frank-Flores-unsplash.com

 

Wzory kwiatowe na paznokciach – krok po kroku

BĘDZIESZ POTRZEBOWAĆ: Zmywacz, 4 małe pędzle do malowania, płytkę lub coś innego, by położyć na to krople lakieru, biały lakier do paznokci + 3 inne lakiery w twoim ulubionym kolorze. Pamiętaj, że te lakiery muszą  razem dobrze się komponować.

1. Umieść kroplę każdego koloru na płytce. Wlej trochę zmywacza także do zakrętki. Przykładowe kolory powyżej to: American Apparel “Angeline” i “The Valley + Wet & Wild “Club Havana”.
2. Nałóż kolor bazowy na twoje paznokcie -najlepiej jasny i poczekaj, aż zupełnie wyschnie. Tutaj został użyty Alpine Snow od O.P.I.
3. Zanurz jeden z  cienkich pędzli do malowania w zmywaczu i użyj go, by rozpuścić jedną z kropli lakieru. Możesz dodawać kilka kropli więcej zmywacza, do momentu aż nasza „plamka” będzie stosunkowo „rzadka” .
4. Teraz namaluj abstrakcyjny kształt kwiata na każdym paznokciu. Pamietaj, aby zostawić miejsce na inne kolory.
5. Użyj teraz innych pędzelków, by rozpuścić pozostałe kolory lakierów w ten sam sposób. Pamietaj, by nie mieszać tych samych pędzelków do mieszania w różnych kolorach!
6. Nałóż inne kolory na paznokcie. Twórz tak wiele abstrakcyjnych kwiatów, na ile masz ochotę. Nie przejmuj się tak bardzo kształtem tych wzorów.
7. Teraz wylej kroplę twojego białego lakieru i rozpuść ją, używając zmywacza, tak jak robiłaś to z innymi kolorami.
8. Nałóż BARDZO rzadką kropkę białego lakieru na środek każdego namalowanego kwiata. Jeżeli rozpuściłeś biały lakier wystarczająco, to powoli pokryje on namalowany kwiat, po delikatnym położeniu go na dany fragment. Jeżeli tak się nie dzieje, trochę bardziej rozpuść biały kolor. Kiedy kładziesz białą kroplę na środek kwiata, zysuje on dodatkowe cienowanie i zanikanie koloru.
9. Czekaj aż wszystko wyschnie i nałóż dobry szybko schnący wysuszacz/utwardzacz.

Powodzenia w tworzeniu wzorów w tym stylu! Każda dziewczyna, która podeśle nam zdjęcie swoich paznokci zrobionych w ten sposób dostanie od nas 35 punktów do swojego konta plus oczywiście publikację zdjęcia.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (223 głosów, średnia: 4,23 z 5)
zapisuję głos...