Jak zrobić body wrapping? Oto instrukcja krok po kroku
Body wrapping krok po kroku – sprawdź jak za pomocą folii spożywczej i własnoręcznie wykonanych kosmetyków można ujędrnić skórę i wymodelować sylwetkę! Opisujemy jak zrobić poprawnie body wrapping oraz podajemy przepisy na domowe skuteczne kosmetyki do body wrappingu.
Spis treści:
Body wrapping na cellulit i jędrność wybranych obszarów ciał lub całej sylwetki
ABC Body wrappingu
Jak zrobić body wrapping? Wystarczy folia spożywcza, ujędrniający balsam (może być własnoręcznie wykonany) i… trochę cierpliwości. To wszystko, czego potrzebujesz do wykonania domowego zabiegu kosmetycznego, który ujędrnia skórę, zmniejsza cellulit i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.
Jakie efekty daje body wrapping?
Po zabiegu ciało jest oczyszczone z toksyn, zyskuje zdrowy koloryt. Body wrapping stymuluje mikrokrążenie, przyspiesza metabolizm oraz pozytywnie wpływa na stan skóry. Aktywuje spalanie tkanki tłuszczowej i redukowanie cellulitu. Pozytywnie wpływa na jędrność, napięcie, wygładzenie oraz nawilżenie skóry. Wyszczupla ciało. Modeluje sylwetkę, zmniejsza obwody ciała.
Jak zrobić body wrapping krok po kroku
1. Przygotowanie odpowiedniego domowego kosmetyku do body wrappingu lub wybór gotowego kremu
Kosmetyki do body wrappingu możesz znaleźć w drogeriach albo wykonać je samodzielnie. Może to być balsam, olejek czy serum – ważne, żeby działało wyszczuplająco i ujędrniająco. Jeżeli zdecydujesz się na kupno balsamu w sklepie, wybierz taki, który zawiera jak najwięcej naturalnych substancji aktywnych, które działają ujędrniająco, spalają tłuszcz i pomagają zlikwidować cellulit. Do takich substancji zaliczają się na przykład kofeina, cynamon, imbir lub algi morskie.
Jeżeli wolisz sama wykonać kosmetyk do body wrappingu, przydadzą się te same składniki. Oto kilka przepisów na własnej roboty pastę do body wrappingu. Powinna ona mieć konsystencję błota, tak by łatwo było ją rozsmarować, ale żeby nie ściekała. Pamiętaj, żeby mieszać je drewnianą łyżką – metal może wejść w reakcję z niektórymi składnikami przygotowanej przez Ciebie maseczki.
Anty-cellulitowa maska do body wrappingu
- szklanka sproszkowanych alg morskich
- 3 łyżki oliwy z oliwek lub oleju z migdałów
- 2 szklanki ciepłej wody
- Opcjonalnie 2 krople olejku z rozmarynu, kopru lub jałowca
Imbirowa maska do body wrappingu, poprawiająca krążenie
- 2 łyżki startego świeżego imbiru lub imbiru w proszku (zmniejsz dawkę, jeżeli masz wrażliwą skórę)
- 5 łyżek glinki kosmetycznej w proszku
- 10 łyżek ciepłej wody
Wyszczuplająca maska do body wrappingu
- szklanka glinki kosmetycznej
- 10 kropel olejku cytrynowego
- 2 szklanki zielonej herbaty (pomaga usunąć nadmiar wody)
Detoksykująca ziołowa maska do body wrappingu
- 2 łyżki świeżego, posiekanego rozmarynu
- 2 łyżki świeżej, posiekanej szałwii
- 2 łyżki świeżego, posiekanego tymianku
- 6 kropel olejku grejpfrutowego
- 6 kropel olejku z jałowca
- szklanka wody
- 6 łyżek glinki kosmetycznej
Detoksykująca maska peelingująca
- łyżka oleju kokosowego
- 2 łyżki soli lub cukru. Użyj produktu drobnoziarnistego – grube ziarna mogą pokaleczyć Twoją skórę
- 2 krople olejku cytrynowego, lawendowego lub olejku z trawy cytrynowej
2. Przeprowadzenie peelingu ciała
Nie musisz tego robić, ale jeżeli Twoja skóra będzie oczyszczona z martwego naskórka i zanieczyszczeń, znacznie lepiej wchłonie składniki aktywne. Peeling również możesz kupić w drogerii lub przygotować sama. Oczywiście, zrezygnuj z tego kroku, jeżeli Twoja pasta do body wrappingu ma w sobie drobinki peelingujące.
3. Nałożenie kosmetyku
Brzuch, uda, pośladki czy inną część ciała, którą chcesz poddać zabiegowi, pokryj pastą lub wmasuj w nią olejek. Jeżeli Twój preparat do body wrappingu jest rzadki – np. gdy zdecydowałaś się użyć wody z solą Epsom lub olejkiem – namocz w nim bandaż, po czym owiń się nim.
4. Zawijanie
Miejsca pokryte kosmetykiem owiń folią spożywczą. Pamiętaj, żeby zachować odpowiedni ucisk. Folia musi dokładnie przylegać do ciała i lekko uciskać, nie może jednak być zaciśnięta za mocno. Ucisk ma pobudzać krążenie, nie je powstrzymywać! Pod dobrze zawiniętą folią wytworzy się ciepło, które otworzy pory i sprawi, że składniki aktywne wnikną głęboko w skórę.
5. Relaks pod kocem
Przykryj się kocem i poczekaj 20-45 minut, aby składniki zdążyły dobrze się wchłonąć. To moment, w którym dobrym pomysłem będzie popijanie wody, która pomoże oczyścić organizm z toksyn. Nawet jednak jeżeli body wrapping to część relaksującego wieczoru z przyjaciółką, podczas zabiegu nie popijaj alkoholu! Jeżeli masz ochotę na drinka, zrób sobie wodę smakową – dorzuć do niej świeże owoce i przyprawy.
6. Spłukiwanie
Zdejmij folię i opłucz ciało chłodną wodą – nie zbyt zimną, aby uniknąć szoku termicznego. Nie używaj mydła! Jeżeli na Twojej skórze pozostanie trochę kosmetyku, wmasuj go dokładnie.
Jeżeli body wrapping to dla Ciebie jednorazowy zabieg, na przykład przed wielkim wyjściem, to już wszystko. Jeżeli jednak zamierzasz stosować go regularnie, warto mierzyć obwód swojej talii, bioder czy ud przed zabiegiem lub po nim. W ten sposób będziesz mogła monitorować postępy. Stosowany regularnie, czyli 1-2 razy w tygodniu, body wrapping oczywiście nie zastąpi diety i ćwiczeń, ale pozwoli Ci ujędrnić skórę i pozbyć się kilku niechcianych centymetrów. Jeżeli chcesz pozbyć się cellulitu, zastosuj dodatkowo masaż przed zabiegiem i po nim.
Body wrapping – dla kogo?
Nie każdy może poddawać się body wrappingowi. Jeżeli masz kłopoty z żylakami, zatorami, nadciśnieniem, miażdżycą czy chorobami serca, lepiej zrezygnuj z takiego zabiegu. Nie jest również wskazany kobietom w ciąży i podczas miesiączki czy osobom, które przechodzą infekcje lub niedawno miały operację. Jeżeli masz skórę naczynkową, także nie powinnaś stosować body wrappingu – może on jeszcze pogorszyć sprawę. Zanim więc zamienisz swój dom w prywatne SPA, sprawdź, czy na pewno nie masz przeciwwskazań do takiego zabiegu. Nie stosuj też body wrappingu w okolicach brzucha zbyt często – niektórzy eksperci ostrzegają, że zbyt częste podgrzewanie tej okolicy może powodować spowolnienie metabolizmu, a tym samym problemy z zaparciami.
A Wy, próbowałyście już body wrappingu? A może macie inne sposoby na piękną cerę i jędrne ciało w sezonie wiosenno-letnim? Czekamy na Wasze komentarze!