Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Ściągnięcie lakieru hybrydowego prawie zawsze wiąże się z koniecznością odbudowania paznokci. Ich płytki są wtedy wyjątkowo matowe, przesuszone i cienkie jak papier. Częstokroć też nieestetycznie się rozdwajają. Jeśli opisywany tu problem dotyczy także Ciebie, przeczytaj nasz krótki poradnik i dowiedz się, jak skutecznie zregenerować paznokcie po hybrydzie!

Spis treści:

W ostatnich latach manicure hybrydowy zyskał w Polsce ogromną popularność. Kobiety pokochały go za niemal nieograniczone możliwości stylizacji, trwałość i łatwość aplikacji hybrydowych lakierów, dzięki której – przy odrobinie dobrych chęci – jesteśmy w stanie wykonywać go samodzielnie. Bez wątpienia daje on więcej pola do popisu niż manicure tytanowy.  Coraz więcej mówi się jednak o wyrządzanych przez hybrydę szkodach, które stają się szczególnie widoczne po jej zdjęciu. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać regeneracja paznokci po hybrydzie, aby skutecznie przeciwdziałać  ich zniszczeniu i nie martwić się więcej o wygląd naszych dłoni!

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

 

Istnieje kilka sposobów regeneracji paznokci zniszczonych zbyt długim stosowaniem hybrydowych lakierów (wiele profesjonalnych manikiurzystek jest zdania, że destrukcyjne działanie hybrydy wynika właśnie z braku przerw między jej kolejnymi aplikacjami), promieniowaniem lampy UV albo nieodpowiednim ścieraniem płytki, które często towarzyszy niestety temu rodzajowi manicure. Najlepsze rezultaty przyniesie jednak połączenie paru z nich i przeprowadzenie odbudowywania płytki w kilku krokach!

 

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Krok 1: Domowe maseczki na paznokcie

 

Odżywcze serum oliwkowo-cytrynowe

Przygotuj ceramiczną miseczkę i wypełnij ją lekko podgrzaną oliwą z oliwek wysokiej jakości. Do środka wyciśnij połowę cytryny i dokładnie wymieszaj całość. Namaczaj czubki palców w miksturze przez ok. 15-20 minut (możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i zrobić to np. oglądając ulubiony serial). Zabieg powtarzaj co kilka dni.

 

Nawilżająca maseczka z jabłka, ogórka i cytryny

Na tarce o drobnych oczkach zetrzyj połówkę jabłka i cały krótki ogórek (lub połowę długiego). Na koniec wciśnij do środka trochę soku z cytryny i dokładnie wymieszaj powstałą papkę. Włóż palce do maski na ok. 20 minut. Zabieg wykonuj raz w tygodniu.

 

Regenerująca maseczka z siemienia lnianego

Zaparz dwie łyżki siemienia lnianego w połowie litra wody i odstaw do ostygnięcia. Wlej napar do miski i zanurz w nim całe dłonie na około 20 minut.

 

Nabłyszczający eliksir piwno-jabłkowy

Przygotuj 1/4 szklanki oliwy z oliwek lub aptecznego olejku rycynowego, 1/4 szklanki octu jabłkowego i 1/4 szklanki piwa. Wymieszaj wszystkie składniki w miseczce. Namaczaj paznokcie w gotowej miksturze przez 15 minut. Staraj się co tydzień powtarzać ten zabieg.

 

Odbudowująco-nawilżająca maseczka na noc

Połącz łyżkę lanoliny z żółtkiem i kilkoma kroplami olejku migdałowego. Całość nanieś na całe dłonie i zabezpiecz folią. Nałóż bawełniane rękawiczki i połóż się spać z maseczką. Rano dokładnie opłucz dłonie.

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Krok 2: Naturalne metody wykonywania manicure

Manicure japoński

Manicure japoński to coraz popularniejsze remedium na zniszczone hybrydą lub żelem paznokcie. Polega on na długotrwałym wcieraniu w płytkę paznokcia organicznej zielonej pasty, bazującej na składnikach, takich jak: witamina A, pyłek pszczeli, prowitamina B5, keratyna czy krzemionka, pozyskiwana z Morza Japońskiego. Można wykonać go w specjalistycznym gabinecie, ale także we własnym domowym zaciszu (po zakupieniu gotowego zestawu).

 

Manicure biologiczny

To naturalny sposób dbania o paznokcie, polegający na delikatnym opiłowywaniu ich krawędzi papierowym (ewentualnie szklanym, ale w żadnym wypadku nie metalowym!) pilniczkiem lub drobnoziarnistą polerką, a następnie na odsuwaniu drewnianym patyczkiem zmiękczonych w kąpieli skórek. Na końcu należy starannie wysuszyć palce i polakierować płytki wzmacniającą odżywką (na rynku znajdziesz wiele preparatów dedykowanych zniszczonym paznokciom – warto postawić na botaniczne, które wykorzystują ekstrakty z roślin lub te z dodatkiem mocno utwardzających diamentów i cząsteczek tytanu).

 

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Krok 3: Wspomaganie regeneracji dietą

To ważny element terapii, o którym często zapominamy. Tymczasem pomaganie ciału „od środka” i zwalczanie pierwotnych przyczyn osłabienia u wielu osób sprawdza się dużo lepiej niż zewnętrzne zapobieganie jego objawom. Do szybkiej i znaczącej poprawy wyglądu naszych paznokci najbardziej przyczynią się cynk, krzem i miedź. Jakie produkty zawierają najwięcej tych mikroelementów? Przede wszystkim ziarna- szczególnie słoneczniksezampestki dyni i migdały. Warto też sięgnąć po otręby pszenne, płatki owsiane, rzodkiewkę, seler, czosnek czy dziki ryż, a także po owoce morza – zwłaszcza ostrygi, krewetki i małże.

 

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Krok 4: Ochrona

Wiele z nas nie zastanawia się nad tym, w jaki sposób na stan naszych dłoniach i paznokciach odbija się codzienny kontakt z mydłem i detergentami. Tymczasem regularne używanie środków czyszczących może mieć druzgocący wpływ zarówno na skórę rąk (poprzez uszkadzanie komórek naskórka i jego intensywne przesuszanie), jak i na stan samej płytki paznokcia. Duża część z nich zawiera bowiem silnie toksyczne substancje, jak choćby: żrący wodorotlenek sodu, rakotwórcze ftalany, benzen i triclosan. By zatem uchronić się przed jedną z niewielu zgubnych stron częstego sprzątania i wielokrotnie powtarzanego mycia dłoni, pamiętajmy, by zawsze wykonywać domowe obowiązki w grubych gumowych rękawiczkach o dobrze dopasowanym do naszych rąk rozmiarze. Wybierajmy też mydło o jak najmniejszej zawartości sody.

Bardziej radykalnym (choć naprawdę wartym przemyślenia i – nawet częściowego – wdrożenia) pomysłem jest także zastąpienie chemicznych środków czyszczących produktami ekologicznymi, takimi jak: orzechy piorące, kwasek cytrynowy, soda oczyszczona i ocet.

Uwaga: Jeśli myjesz naczynia ręcznie, przed nałożeniem rękawiczek posmaruj dłonie grubą warstwą kremu nawilżającego! Pod wpływem ciepła bijącego ze strumienia gorącej wody, krem doskonale wchłonie w naskórek, docierając do głębszych warstw!

Co zamiast hybrydy?

Gdy już udaje nam się zregenerować zniszczone stylizacją paznokcie dochodzimy często do wniosku, że cały ten wysiłek i czas oczekiwania na odrośnięcie płytek nie były wcale warte efektu osiągniętego za sprawą hybrydowego manicure. Zastanawiamy się wówczas, czym można go zastąpić. Opcją godną uwagi jest (poza wspomnianym już manicure’m japońskim czy biologicznym) manicure tytanowy, wykonywany przy użyciu kolorowych pudrów, którymi obsypuje się cienką warstwę żelu. Gwarantuje on piękny i trwały efekt przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej grubości płytki paznokcia, a dodatkowo jest w pełni bezpieczny i może być stosowany m.in. przez kobiety w ciąży.

Kolorowe „życie po hybrydzie”

Piękne odcienie hybrydowych lakierów można też zastąpić barwnymi wzorkami na paznokciach, własnoręcznie wykonanymi za pomocą zwykłych lakierów o odpowiednio wyprofilowanych, bardzo cienkich pędzelkach, stempelków, cyrkonii, naklejek, brokatu czy foliowych kalkomanii. Pozwólcie swoim paznokciom odżyć i tchnąć pełnią kolorów! Zamieńcie je na prywatny barometr najnowszych trendów lub miniaturowy „kalendarz”, nawiązujący swoimi wzorami do aktualnej pory roku lub zbliżających się świąt! Na naszym portalu znajdziecie mnóstwo wyjątkowych inspiracji!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (288 głosów, średnia: 4,50 z 5)
loading... zapisuję głos...