Jak zorganizować urodziny dla dziecka

Urodziny naszej pociechy to ogrom zabawy i ogromne przeżycie dla dziecka i dużo pracy przy organizacji całej zabawy dla nas. Trzeba pomyśleć nad tym, jak napisać tekst na zaproszenie na urodziny dla dziecka,  urozmaicić dzieciom zabawę i sprawić, aby przyjęcie nie skończyło się na zdmuchnięciu świeczek i rozpakowaniu prezentów.

Urodziny_Dziecka

Zabawa poza domem

Coraz częściej rodzice zamiast sami organizować przyjęcie wynajmują salę zabaw, korzystają ze specjalnej oferty zoo czy też aquaparku. Takie miejsca zazwyczaj mają w swojej ofercie specjalne scenariusze zabaw, pozwalające dzieciom wcielić się w cowboyów, czarodziei albo księżniczki i książęta.

– Zorganizowanie urodzin w małpim gaju to nie tylko wygoda rodzica, ale również gwarancja świetnej zabawy ? mówi Grażyna Milewska z Kinderplanety, ogólnopolskiej sieci placów zabaw dla dzieci. ? Dzieci są podekscytowane specjalnymi okolicznościami i bardzo żywo reagują na wszystkie atrakcje. Dziewczynki uwielbiają malowanie, podczas którego wróżki wyczarowują na ich buźkach kolorowe motylki, kwiatki czy tygrysie cętki. Chłopcy z kolei rywalizują między sobą strzelając do dzikich zwierzaków z armatek pneumatycznych jak zorganizować urodziny dziecka, gdzie zorganizować

Impreza w domu

Jeśli postanowimy jednak zorganizować przyjęcie urodzinowe w domu, musimy wykazać się niemałymi umiejętnościami organizacyjnymi oraz kreatywnościom. Warto wymyślić temat przewodni imprezy, który nada nam kierunek podczas przygotowań. Dla przykładu, jeśli postanowimy przygotować urodziny w stylu Disney, dzieciom łatwiej będzie znaleźć przebrania, a nam przygotować dekoracje i zaproszenia.

Nawet jeśli zrezygnujemy z motywu przewodniego i postanowimy przygotować przyjęcie według własnej wizji, warto pamiętać o kilku ważnych elementach.

Urodziny dziecka jak zorganizować urodziny dziecka, gdzie zorganizować

 Dzieci mają mnóstwo energii, którą trzeba jakoś spożytkować. Jeśli organizujemy przyjęcie dla kilkulatków, plan zabaw jest podstawą ? mówi Grażyna Milewska z Kinderplanety. ? Unikniemy chaosu i zyskamy pewność, że wszystkie dzieci aktywnie uczestniczą w przyjęciu ? dodaje. Szczególnie emocjonujące są konkursy, które wyzwalają w maluchach ducha rywalizacji. Aby nikt nie poczuł się pokrzywdzony, warto mieć w zanadrzu drobny upominek dla każdego.

Urodziny to wyjątkowy moment dla dziecka i dla rodzica. Mamy okazję zobaczyć jak bardzo urosła przez ten rok nasza pociecha, jak się zmieniła i jakie postępy poczyniła. Poza tym warto cieszyć się nimi, bo któregoś dnia nasz maluch wyrośnie z kinderbali.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (108 głosów, średnia: 4,36 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. KhaSix  19 marca 2015 07:54

    wybaczcie, ale po przyjrzeniu się pierwszemu zdjęciu przestałam dalej czytać, bo nie mogłam wyjść z podziwu, jak ktoś, kto próbuje się zareklamować dodaje zdjęcie, na którym jest błąd w pisowni imienia dziecka, które świętuje….

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany