Jak zorganizować urodziny dla dziecka

Urodziny naszej pociechy to ogrom zabawy i ogromne przeżycie dla dziecka i dużo pracy przy organizacji całej zabawy dla nas. Trzeba pomyśleć nad tym, jak napisać tekst na zaproszenie na urodziny dla dziecka,  urozmaicić dzieciom zabawę i sprawić, aby przyjęcie nie skończyło się na zdmuchnięciu świeczek i rozpakowaniu prezentów.

Jak zorganizować urodziny dla dziecka

Zabawa poza domem

Coraz częściej rodzice zamiast sami organizować przyjęcie wynajmują salę zabaw, korzystają ze specjalnej oferty zoo czy też aquaparku. Takie miejsca zazwyczaj mają w swojej ofercie specjalne scenariusze zabaw, pozwalające dzieciom wcielić się w cowboyów, czarodziei albo księżniczki i książęta.

– Zorganizowanie urodzin w małpim gaju to nie tylko wygoda rodzica, ale również gwarancja świetnej zabawy ? mówi Grażyna Milewska z Kinderplanety, ogólnopolskiej sieci placów zabaw dla dzieci. ? Dzieci są podekscytowane specjalnymi okolicznościami i bardzo żywo reagują na wszystkie atrakcje. Dziewczynki uwielbiają malowanie, podczas którego wróżki wyczarowują na ich buźkach kolorowe motylki, kwiatki czy tygrysie cętki. Chłopcy z kolei rywalizują między sobą strzelając do dzikich zwierzaków z armatek pneumatycznych

Impreza w domu

Jeśli postanowimy jednak zorganizować przyjęcie urodzinowe w domu, musimy wykazać się niemałymi umiejętnościami organizacyjnymi oraz kreatywnościom. Warto wymyślić temat przewodni imprezy, który nada nam kierunek podczas przygotowań. Dla przykładu, jeśli postanowimy przygotować urodziny w stylu Disney, dzieciom łatwiej będzie znaleźć przebrania, a nam przygotować dekoracje i zaproszenia.

Nawet jeśli zrezygnujemy z motywu przewodniego i postanowimy przygotować przyjęcie według własnej wizji, warto pamiętać o kilku ważnych elementach.

 Dzieci mają mnóstwo energii, którą trzeba jakoś spożytkować. Jeśli organizujemy przyjęcie dla kilkulatków, plan zabaw jest podstawą ? mówi Grażyna Milewska z Kinderplanety. ? Unikniemy chaosu i zyskamy pewność, że wszystkie dzieci aktywnie uczestniczą w przyjęciu ? dodaje. Szczególnie emocjonujące są konkursy, które wyzwalają w maluchach ducha rywalizacji. Aby nikt nie poczuł się pokrzywdzony, warto mieć w zanadrzu drobny upominek dla każdego.

Urodziny to wyjątkowy moment dla dziecka i dla rodzica. Mamy okazję zobaczyć jak bardzo urosła przez ten rok nasza pociecha, jak się zmieniła i jakie postępy poczyniła. Poza tym warto cieszyć się nimi, bo któregoś dnia nasz maluch wyrośnie z kinderbali.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (115 głosów, średnia: 4,38 z 5)
zapisuję głos...