Jak zorganizować udaną imprezę? 5 kroków

Wakacje to czas zabawy i spotkań ze znajomymi. Jeśli właśnie planujesz urządzić przyjęcie, koniecznie przeczytaj nasz mini-poradnik!

Garden party, domówka, piknik? Każde przyjęcia to miła okazja do spotkania z przyjaciółmi lub rodziną i świętowania urodzin, rocznic czy awansów w pracy… Ale jak zorganizować udaną imprezę? Co zrobić, by przyjęcie było niezapomniane, wyjątkowe i smaczne? Jeśli nurtują Cię te pytania, poznaj 5 kroków, dzięki którym na pewno zorganizujesz doskonałe przyjęcie!

Jak zorganizować udaną imprezę? 5 kroków

pexels.com

Wieczór panieński – najlepsze pomysły na wyjątkową imprezę!

Wieczór panieński – najlepsze pomysły na wyjątkową imprezę!

Wieczory panieńskie są coraz popularniejsze wśród polskich panien młodych i ich przyjaciółek. Temat imprezy i zabawy, jakie wybieramy zwykle są dopasowane do osobowości i upodobań przyszłej szczęśliwej mężatki, ale i tu - tak jak w innych dziedzinach - można zaobserwować różne mody i tendencje. Nie masz pomysłu na wyjątkowy wieczór panieński? Oto garść oryginalnych propozycji!

Jak zorganizować udaną imprezę w 5 krokach

Oto 5 kroków, dzięki którym zaplanujesz idealne przyjęcie! Zobacz, jak zorganizować udaną imprezę!

Jak zorganizować udaną imprezę? 5 kroków

pexels.com

1) Ustal miejsce i czas

Wybierz miejsce, w którym uda się zagospodarować wystarczającą ilość miejsca lub wolną przestrzeń. Pamiętaj też, że pogoda bywa kapryśna. Jeśli stresujesz się, że popsuje przyjęcie – postaw na połowiczny plener. Zamiast parku czy łąki, wybierz balkon lub ogród. W razie czego szybko będzie można przenieść się do domu.

Najlepszy dzień to sobota. Większość osób wtedy nie pracuje i nie goni ich czas. Imprezę do późnych godzin będą mogli sobie odespać w niedzielę. Jeśli jednak wolisz piątek – zorganizuj przyjęcie na taką godzinę, by goście mogli po pracy wrócić do domu i się spokojnie przygotować przed zabawą. Jesteś za niedzielą? Zorganizuj popołudniowy obiad lub grilla, tak by nikt nie musiał późno wracać do domu.

Jak zorganizować udaną imprezę? 5 kroków

pexels.com

2) Zaproś towarzystwo

Dobre towarzystwo to podstawa. Wybierz osoby, które na pewno będą się ze sobą dobrze bawić. Nie zapraszaj gości pokłóconych, osób o agresywnym usposobieniu, przesadzających z alkoholem czy prowokatorów. Napisz do gości co najmniej tydzień wcześniej i poproś o deklarację, czy będą. Pamiętaj, by nie zapraszać zbyt wielu osób, realnie oceń swoje możliwości.

Jeśli robisz domówkę, nie zapomnij uprzedzić sąsiadów!

Jak zorganizować udaną imprezę? 5 kroków

pixabay.com

3) Zaplanuj menu

Jeśli lubisz gotować, możesz wszystko przygotować sama. Dobrym rozwiązaniem jest szwedzki stół lub food bar. Warto zrobić 1-2 dania główne, 1-2 sałatki, 1-2 zimne przekąski, deser i kącik słonych oraz słodkich dodatków. Jeśli gotowanie nie jest Twoją mocną stroną lub nie masz czasu siedzieć w kuchni – poproś każdego z gości, aby przyniósł coś ze sobą.

Pamiętaj, że nie każdy pije alkohol. Zadbaj więc o atrakcyjne napoje bez procentów. Najlepiej zorganizuj barek lub kącik z płynami. Postaw tam wodę, soki, kolorowe napoje gazowane, różne alkohole i lód.

Jak zorganizować udaną imprezę? 5 kroków

pixabay.com

4) Wybierz muzykę i zabawy

Zrób playlistę pasującą do nastroju przyjęcia. Możesz ją udostępnić gościom i poprosić, by każdy dołączył swoje ulubione piosenki w podobnym klimacie. Najlepiej by muzyka była w miarę zróżnicowana i odpowiadała wszystkim gustom. Przygotuj zarówno listę piosenek spokojnych, jak też tanecznych.

Zaplanuj zabawy imprezowe, gdyby rozmowa się nie kleiła. Zorganizuj konkurs karaoke lub dowcipów. Postaw na sprawdzone gry towarzyskie, kalambury czy gry planszowe.

Jak zorganizować udaną imprezę? 5 kroków

pixabay.com

5) Nie zapomnij o dekoracjach

Pamiętaj o odpowiednim oświetleniu i dekoracji stołu. W wakacje świetnie sprawdzają się imprezy tematyczne. Ozdób ogród, dom lub balkon ozdobami nawiązującymi do najnowszych trendów. Dekoracje w stylu hawajskim, Bollywood, tropikalnym lub Dzikiego Zachodu to strzał w dziesiątkę!

Jak nie tracić pieniędzy na imprezach?

Jak nie tracić pieniędzy na imprezach?

Czasami zdarza się gorszy miesiąc albo zwyczajnie mamy dość ograniczone środki finansowe. Jednak latem często trudno nam odmówić sobie małych przyjemności, szczególnie w weekend. Planujesz wyjście ze znajomymi do restauracji, klubu lub na drinka? Sprawdź, jak wyjść z twarzą z imprezy i nie stracić portfela!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (156 głosów, średnia: 4,22 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany