Jak zorganizować swap party dla przyjaciółek – garść inspiracji!

Początek jesieni to dla wielu z nas okazja do przeprowadzenia gruntownych porządków w szafie. Lekkie wakacyjne ubrania wędrują wtedy na wyżej usytuowane półki, do których sięgamy dużo rzadziej, a na wieszaki „tuż pod ręką” wracają ciepłe, oversizoweswetry, bluzy czy szaliki. Właśnie wtedy odkrywamy zazwyczaj, ile nienoszonych od dawna ubrań skrywa nasza garderoba i zaczynamy się zastanawiać, w jaki sposób nadać im nowe życie. Czasami wystarczy po prostu dołączyć daną rzecz do zupełnie nowej stylizacji, częściej jednak jedynym rozwiązaniem jest oddanie jej komuś innemu. Zamiast robić to w pojedynkę, wrzucając ubrania do wystawionych na osiedlu, bezosobowych koszy, możesz wykorzystać tę sposobność do zorganizowania świetnej i praktycznie „bezkosztowej” imprezy, którą na zawsze zapamiętają Twoje przyjaciółki czy znajomi. Podpowiadamy, jak zorganizować domowe swap party i przy okazji… pomóc środowisku!

swap party - ubrania i torebki

Kolaż własny redakcji, odniesienia do konkretnych profili są osadzone w tekście

Jak zorganizować swap party dla przyjaciółek?

Zobacz także: Gdzie przechowywać rzeczy, których nie nosimy w sezonie?

 

Swap party to jedna z wyjątkowo atrakcyjnych form recyklingu. Zamiast po prostu wyrzucać ubrania, które przestały nam się podobać możemy przecież wymienić je na coś w naszym guście lub odsprzedać za niewielką sumę, chroniąc jednocześnie środowisko przed piętrzącą się i szybko powiększającą stertą śmieci. Takie wydarzenie jest nie tylko świetną okazją, by przekonać się, że nawet nie zdawałyśmy sobie sprawy, jakie skarby skrywały nasze szafy, ale także ciekawym pretekstem do towarzyskiego spotkania, plotkowania i wspólnego przymierzania ubrań.

Zobaczcie, po jakie rozwiązania możecie sięgnąć!

1. Zaproszenia

Jeśli planujesz domowe swap party, zabierz się do przygotowań jak do najlepszej imprezy. Zachęcisz wtedy do przyjścia więcej osób (i co za tym idzie poszerzysz repertuar ubrań do wymiany), a atmosfera podczas spotkania będzie zdecydowanie weselsza i bardziej szalona. Wydrukuj na drukarce albo przygotuj ręcznie kolorowe zaproszenia z datą i miejscem spotkania. Pamiętaj też, by urozmaicić je zabawnymi hasłami przypominającymi te, które znamy ze sklepowych promocji. Możesz wspomnieć o ekologicznej wartości tego wydarzenia!

 

2. Przestrzeń wystawowa

 

Nic tak nie zniechęca do poszukiwania ubraniowych skarbów, jak umieszczanie zgniecionych ubrań w wielkich koszach. Abyście Ty i Twoje przyjaciółki czuły się na swap party komfortowo i naprawdę miały okazję dostrzec różne perełki, postaraj się więc zapewnić każdej z nich przynajmniej skrawek „wystawowej przestrzeni”. Wystarczy kilka wieszaków i miejsce do ich zawieszenia (kieruj się wyobraźnią, możesz przecież zamocować gdzieś przyniesioną z parku gałąź i stworzyć z niej podstawę dla wieszaków). Jeśli przewidujecie także wymianę biżuterii, wykorzystaj małe stoliki, stołki, a nawet metalowe kratki, butelki, słoje czy korkowe tablice. Postaraj się, aby dookoła było barwnie i radośnie!

 

Jak zorganizować swap party dla przyjaciółek – garść inspiracji!

Zajrzyj również: „Segregujesz? Nie marnujesz!” – czyli jak ograniczyć ilość śmieci w gospodarstwie domowym?

 

3. Przymierzalnia

Trudno jest wybierać ubrania, których nie możemy swobodnie zmierzyć, przeglądając się w lustrze. Zaaranżuj więc małą domową przymierzalnię, gdzie Ty i Twoje przyjaciółki będziecie mogły natychmiast przetestować nowe zdobycze. Wystarczy ustawiony w kącie parawan i duże lustro!

 

4. Torebki na zakupy

Jeśli zależy Ci na tym, by impreza miała spersonalizowany charakter i wszyscy pamiętali, kto był autorem tej inicjatywy albo po prostu chcesz zrobić koleżankom niespodziankę, przygotuj papierowe torebki na „zakupy” z własnoręcznie zaprojektowanym napisem. Możesz umieścić na nim pozdrowienia, zabawne slogany w stylu „I znów nie mam w co się ubrać!” czy kontury ubrań. Wszystko zależy od Twojej inwencji.

 

5. Zbuduj atmosferę

Aby swap party można było zaliczyć do wyjątkowo udanych, oprócz wartościowych łowów powinnyśmy zadbać o ogólną atmosferę spotkania. Przygotuj dla swoich gości kolorowe muffiny i napoje, włącz Waszą ulubioną muzykę, skonstruuj swapową ściankę do zdjęć albo „wybieg”, na którym można zaprezentować się w nowej stylizacji. Możliwości jest mnóstwo!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (194 głosów, średnia: 4,67 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Amaretta  28 września 2017 16:12

  Genialne!

  Odpowiedz
 2. efffciaa  3 października 2017 12:19

  Genialny pomysł 🙂 Nie wiem czy bym na to sama wpadła , ale skoro mnie zainspirowaliście to myślę , że najwyższy czas zorganizować party 🙂 i zrobić porządek w swojej szafie 🙂

  Odpowiedz
 3. Weronika  1 lutego 2018 18:33

  Nie wiedziałam że istnieje coś takiego. Super pomysł, jeśli ktoś ma pokaźne „zbiory” ubrań, czy biżuterii, których nie potrzebuje a są w dobrym stanie lub wręcz nowe. Ja jestem zbyt „porządnicka”, nie miałabym czego oddać, bo wszystko na bieżąco przeglądam i oddaję lub, gdy zniszczone to wyrzucam 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany