Jak zorganizować ślub i wesele z obcokrajowcem

Dzięki na globalizacji, większej mobilności i chęci odkrywania nowych lądów, coraz częściej wchodzimy w związki z obcokrajowcami. Egzotyczny wygląd partnera, inna kultura, nowe doświadczenia, wszystko to wydaje się jak z bajki. Jednak po jednym ze szczęśliwszych dni w naszym życiu, zaręczynach, jak kubeł zimnej wody dochodzi do nas świadomość tego, co ma nastąpić ? wesele międzynarodowe. Jak zorganizować takie przyjęcie? Jak połączyć dwie obce kultury? Co zrobić by goście weselni, mimo barier językowych, dobrze się bawili?

 

Ślub i wesele z obcokrajowcem – na co zwrócić uwagę

Dobrym pomysłem jest wynajęcie zespołu muzycznego, w którym mamy anglojęzycznego wodzireja. Jednak warunkiem na powodzenie takiego przedsięwzięcia, jest to, aby większość gości znała chociaż podstawy tego języka. W tej chwili, wychodząc naprzeciw potrzebom rynkowym, wiele kapel ogłasza się z taką ofertą. Jeśli jednak angielski może sprawiać trudność naszym gościom, poszukajmy wodzireja, który potrafi porozumiewać się językiem Twojego zagranicznego partnera.

Jedno z pytań które się nasuwa to, czy zatrudnić tłumacza? Jeśli planujesz zawarcie ślubu w urzędzie stanu cywilnego, jest to wymagane i musi to być tłumacz przysięgły. Niektóre pary wynajmują tłumacza również na uroczystość ślubną w kościele oraz na wesele. Jego obecność na pewno sprawi, że zagraniczni goście poczują się swobodniej, jednak niektórzy uważają, że może to sprawić, iż przyjęcie weselne może stracić swoją dynamikę.

Z kolei, gdy nie planujesz wynajmować osoby władającej obcym językiem, warto aby w trakcie przyjęcia pojawił się toast wygłoszony w obcym języku. Można również umieścić, przy każdym talerzyku osoby obcojęzycznej, przemowę rodziców czy świadków, tłumaczoną na język współmałżonka. Należy zadbać również o to, by znalazł się ktoś, kto wytłumaczy obcojęzycznym gościom, o co chodzi w zabawach weselnych, aby również oni mogli brać w nich udział. Jeśli w kraju Twojego partnera urządzane są jakieś tradycyjne zabawy weselne, warto by one znalazły się także na Twoim przyjęciu. Pozwoli to na integrację międzykulturową, pomoże przełamać bariery językowe i kulturowe.

Obowiązkowo przy stole weselnym powinny znaleźć się winietki. Dzięki którym osoby obcojęzyczne usiądą obok siebie i nie będą one czuły skrępowania albo nudy ze względu na barierę językową. Nie obawiajmy się, że przez to goście z zagranicy nie zintegrują się z polakami. Podczas wspólnych zabaw czy przy kieliszku na pewno znajda wspólny język.
W tym miejscu warto wspomnieć o jednej ważnej rzeczy. Nie każdy naród, tak jak Polacy, preferuje wódkę na weselu. Warto zadbać o to, by na stole znalazły się również inne alkohole np. wino.

Obcokrajowcy, biorący udział w polskich weselach, są na ogół pozytywnie nimi zaskoczeni. Chętnie przełamują bariery i wczuwają się w klimat naszych przyjęć ślubnych. Przełamują konwenanse i pozostawiają z boku swoje stonowane maniery. Dołączają do dzikich, szalonych zabaw Polaków. Więc jeśli obawiasz się, jak wypadnie Twoje międzynarodowe wesele, możesz już przestać się martwić…

Artykuł w oparciu o materiały dostarczone przez portal:  www.SalaDlaCiebie.pl

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (186 głosów, średnia: 4,56 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. efffciaa  10 maja 2016 12:06

    W każdym kraju panują zupełnie inne obyczaje , ale mi się zdecydowanie najbardziej podoba tradycyjne greckie wesele , nasz przyjaciel ożenił się z greczynką , oni to się potrafią bawić 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany