Jak znaki zodiaku reagują na rozstanie?

Układ gwiazd, towarzyszący nam przy narodzinach, decyduje o bardzo wielu rzeczach – między innymi o tym, jak będziemy podchodzić do spraw miłosnych. Zobacz, jak znaki zodiaku reagują na rozstanie.

Każdy znak zodiaku potrzebuje miłości. Uczucia odgrywają jednak całkiem inną rolę w życiu Barana, niż w życiu Raka czy Koziorożca. Jak znaki zodiaku reagują na rozstanie i czy jest to w jakiś sposób związane z horoskopem partnerskim

Jak znaki zodiaku reagują na rozstanie

Baran wyrzuca przeszłość do kosza

Twój ognisty temperament, drogi Baranie, sprawia, że na rozstanie reagujesz bardzo gwałtownie. Na początku nie chcesz wypuścić ukochanego z rąk. Jeżeli jednak nie uda się z nim pogodzić, wściekła kobieta Baran spali i wykasuje wszystkie zdjęcia ze swoim ex, wyrzuci jego rzeczy i wyruszy na spotkanie nowych ludzi. A to wszystko dlatego, że jeżeli Barany kochają, to kochają naprawdę mocno – w samotności godzinami płakałyby po utraconej miłości…

Byk cierpi po cichu

Z pozoru porzucona kobieta Byk zachowuje się tak samo, jak przed rozstaniem. Chodzi do pracy, dba o dom, jest miła dla znajomych. Tak naprawdę jednak Byk tłumi w sobie ogromne cierpienie, liczy jednak na to, że czas je uleczy. Niezależnie od tego, czy usunęłaś jego numer z telefonu i zablokowałaś go w mediach społecznościowych, czy wieczorami wciąż tulisz się do poduszki, którą od niego dostałaś, jeszcze długo będziesz rozpamiętywać swój związek. Zamiast więc skupiać się na swoim bólu, drogi Byku, zastanów się, dlaczego związek się nie udał. Może Ci się to bardzo przydać w przyszłości.

Bliźnięta dopada małe szaleństwo

Po rozstaniu Bliźnięta zaczynają zachowywać się odrobinę irracjonalnie. Z całą pewnością nie pozwolą, by związek zakończył się po cichu! Będą zamieniać cierpienie w żart, złośliwie komentować jego posty w mediach społecznościowych, by potem zadzwonić do niego w środku nocy i płakać w słuchawkę. Nieco szalone, lubiące flirtować Bliźnięta tak naprawdę są bardzo sentymentalne i jeszcze długo nie pozbędą się wspomnień swojego związku. Droga Bliźniaczko, nie idealizuj tego, co było. Znajdź w tym wszystkim powód do śmiechu, a gdy będziesz potrzebowała się wypłakać – wypłacz się przyjaciółce, nie byłemu.

Rak trzyma się kurczowo

Och, biedny Raczku – to prawdziwa sztuka z Tobą zerwać! Ten znak przywiązuje się do tego, co już raz schwycił swoimi szczypcami. Nieważne, czy to Ty rzucasz, czy jesteś rzucana – dla Raka zakończenie związku to poważna decyzja, do której musi się długo przygotowywać i z powodu której długo nie zazna spokoju. Po rozstaniu Rak potrzebuje dość długiego okresu tylko dla siebie, podczas którego będzie mógł w spokoju się wypłakać, powspominać i przepracować swoje cierpienie. Pozwól sobie na to. Później będzie lepiej.

Lew i urażona duma

W przeciwieństwie do reakcji Raka to, jak po rozstaniu zachowa się Lew, zależy od tego, kto podjął decyzję o rozstaniu. Jeżeli to Ty zerwałaś, załamanie Ci nie grozi. W końcu Lwy są nieodmiennie pewne swoich decyzji. Jeżeli zdecydowałaś zakończyć związek, to tylko dlatego, że ta osoba naprawdę uprzykrzała Ci życie. Gorzej, jeżeli to on zerwał z Tobą. Jak to możliwe, że mógł aż tak Cię nie docenić?! Lew przeżywa wtedy naprawdę ciężkie chwile. Ponieważ nie lubi być sam, prawdopodobnie szybko rzuci się w wir flirtowania, by znowu poczuć się doceniony.

Panna zamienia się w… starą pannę

Panna wkłada w każdy związek dużo pracy. Jeżeli więc związek się zakończył, popada w melancholię i może stać się cyniczna. Jednak z drugiej strony często zauważa wtedy, że były nie doceniał jej starań, i czuje coś w rodzaju ulgi – nareszcie będzie mogła zadbać o siebie i o ludzi, którzy naprawdę to doceniają. Dlatego Panna zazwyczaj ucina kontakt z byłym i skupia się na pracy nad innymi dziedzinami swojego życia. Osoby postronne mogą nawet nie zauważyć Twojego smutku. To błąd, droga Panno – podzielenie się z kimś swoimi emocjami nie znaczy, że się nad sobą roztkliwiasz, a potrafi bardzo pomóc.

Waga udaje, że już po wszystkim

Kobiecie spod znaku Wagi bardzo zależy, by udowodnić byłemu, że wszystko jest w porządku. Utrzymuje kontakty z jego znajomymi, oznacza go w niezliczonych postach, a gdy się spotkają, będzie tryskać entuzjazmem i opowiadać byłemu, jak wspaniale jej się układa. Tylko że to nieprawda – Wagi są bardzo wrażliwe, a po rozstaniu odczuwają dojmujące poczucie pustki. Droga Wago, to, że Wam nie wyszło, to żaden wstyd. Pozwól sobie na chwilę smutku. Gdy naprawdę Ci przejdzie, nie będzie Ci zależało, by udowodnić mu, że świetnie sobie radzisz bez niego.

Skorpion nie potrafi odpuścić

Skorpiony kochają mocno, zaborczo i długo. Po rozstaniu mogą udawać, że uczucie minęło, ale wciąż szpiegować byłego w Internecie i obmyślać sposoby na odzyskanie go. Oraz, oczywiście, nienawidzić swojej następczyni! W sytuacjach publicznych kobieta Skorpion będzie traktować swojego byłego chłodno, ale przyzwoicie – trudno będzie uwierzyć, że kiedykolwiek go kochała. Drogi Skorpionie, odpuszczanie nie leży w Twojej naturze. Nieważne jednak, jak zraniona się czujesz i jak brakuje Ci byłego – jeżeli widzisz, że sprawa jest beznadziejna, nie próbuj go odzyskać. W ten sposób narażasz się na wykorzystywanie.

Strzelec starannie ukrywa uczucia

Porzucona kobieta Strzelec rzadko pokazuje, co naprawdę czuje. Ukrywa swoje uczucia głęboko, wmawia sobie, że jaki singielce będzie jej się żyło znacznie lepiej, po czym rusza na poszukiwanie nowych przygód. Być może będziesz nawet próbowała umówić swojego byłego z miłą sąsiadką? Nie przesadzaj jednak z udawaniem, że wszystko jest w porządku. Nie musisz płakać przyjaciółce w rękaw – po prostu usiądź w spokoju i zastanów się, jakie ciekawe nowe doświadczenie poprawi Ci nastrój. A potem to zrób!

Koziorożec wpada w wir pracy

Koziorożce są bardzo stałe w uczuciach, rozstania wprawiają je więc w melancholię. W końcu czułaś, że to jest to, i przemeblowałaś swoje życie tak, by Wasz związek był priorytetem. Z drugiej strony, Twoje zadaniowe podejście do życia ułatwia Ci pogodzenie się z rozstaniem. Gdy już dotrze do Ciebie, że Wasz związek się zakończył, zaczniesz porządkować swoje życie na nowo. Przeprowadzka, nowe obowiązki w pracy czy nawet znalezienie nowej ulubionej kawiarni, by przypadkiem na niego nie wpadać – wszystko to traktujesz bardzo poważnie. Tylko nie przesadź, bo padniesz z wycieńczenia!

Wodnik próbuje zachować dystans

Wodniki są spokojne, wyważone i często żyją bardziej w swoim umyśle niż w rzeczywistym świecie. Po rozstaniu wydaje Ci się więc, że wcale Cię ono nie obeszło… jednak wciąż dręczą Cię pytania i wątpliwości. Zastanawiasz się, jak rozstanie wpłynie na Twoje życie, czy może jednak była to Twoja wina, czy będziesz potrafiła stworzyć kolejny związek… Te pytania, a nawet chwile głębokiego smutku, nie przeszkadzają jednak Wodnikom dalej żyć. Szybko znajdują sobie nowe zajęcia, a spotkanie z eksem nie wytrąca ich z równowagi.

Ryby pogrążają się w marzeniach

Uczuciowe, marzycielskie Ryby bardzo źle znoszą rozstanie. W myślach snują tysiące scenariuszy, które mogłyby pomóc im odzyskać byłego. Nieważne, czy minął miesiąc, czy rok – wciąż czują się skrzywdzone. Często próbują wmówić sobie, że rozstanie było ich winą, ale równie często wywołują poczucie winy u swoich byłych partnerów. No właśnie – Ryby lubią utrzymywać kontakt ze swoimi byłymi lub przynajmniej śledzić ich konta w mediach społecznościowych. Droga Rybko, może jednak lepiej byłoby zerwać kontakt, przynajmniej na jakiś czas?

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (199 głosów, średnia: 4,22 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. gosia  3 marca 2018 14:31

  ja skorpion 😀

  Odpowiedz
 2. Hidari11  3 marca 2018 14:31

  Rihanna mnie w tym zestawieniu rozśmieszyła 😉 'work work work work work’ to bardzo popularny cytat.

  Odpowiedz
 3. Małgorzata  3 marca 2018 19:46

  Tak bardzo prawdziwe

  Odpowiedz
 4. as_sa  4 marca 2018 07:58

  🙂

  Odpowiedz
 5. MarciaMarcia  7 marca 2018 09:02

  Dokładnie tak

  Odpowiedz
 6. wiolcia  8 marca 2018 17:33

  W moim przypadku (Panna) wszystko się zgadza co do zdania 🙂

  Odpowiedz
 7. zdolnabestia  9 marca 2018 19:09

  Bzdurny artykuł, nie ma 12 typów ludzi.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany