Jak zmieniła nas pandemia? Zobacz, w jaki sposób wpływa na każdy ze znaków zodiaku!

Pandemia koronawirusa sprawiła, że cały świat nagle się zatrzymał. Udowodniła nam, że nic nie jest nam dane na zawsze i kazała przyjrzeć się na nowo wartościom, jakim na co dzień hołdujemy. Wymuszony nią lockdown, społeczny niepokój i kolejne obostrzenia odbiły się negatywnie na zdrowiu psychicznym i fizycznym wielu osób. Jednocześnie jednak pomogła ona każdemu ze znaków zodiaku odkryć coś ważnego. Horoskop naszej wróżki Fortunaty wskaże Ci, jaką lekcję wyciągnął z pandemii każdy ze znaków!

Zadajesz sobie pytanie, jak zmieniła nas pandemia? Zastanawiasz się, czy z perspektywy czasu będziesz oceniać jej następstwa dla własnego życia bardziej negatywnie czy pozytywnie (o ile oczywiście nie dotknęły Cię przy tej okazji żadne osobiste dramaty)? Z poniższego zestawienia dowiesz się, jaką lekcję otrzymał każdy z astrologicznych znaków oraz jakie moce, ale i słabości pozwoliło im to w sobie odkryć!

Jak zmieniła nas pandemia? Zobacz, w jaki sposób wpływa na każdy ze znaków zodiaku!

 

Jak zmieniła nas pandemia?

Baran

jak zmieniła nas pandemia

giphy.com

Barany żyły dotąd w przekonaniu, że to, jak potoczy się ich los zależy wyłącznie od nich. Starały się kontrolować każdą dziedzinę swojego życia i niecierpliwie zmierzać do upragnionych celów. Pandemia uświadomiła im, że czasem trzeba po prostu zwolnić i przeczekać trudny okres. Nauczyły się większej cierpliwości i pokory, pozwalając sobie na chwile refleksji i – tak potrzebnego im – wytchnienia.

 

Byk

jak zmieniła nas pandemia

giphy.com

Byki – często zapatrzone dotąd w pogoń za materialnymi dobrami – w czasie pandemii uświadomiły sobie, co jest naprawdę ważne. Zaczęły przywiązywać większą wagę do dbania o zdrowie i odbudowywać przyjaźnie, którym wcześniej nie poświęcały wystarczająco dużo uwagi. Pogłębiły też nowo nawiązane znajomości, rozumiejąc – tak jak nigdy wcześniej, że to relacje z ludźmi są w życiu najcenniejsze.

 

Bliźnięta

znaki zodiaku

giphy.com

Bliźnięta wykorzystały czas pandemii, by wreszcie zrealizować plany, które przekładały w nieskończoność. Rozpoczęcie nowego hobby, któremu można oddawać się w zaciszu domu? Założenie bloga? Znalezienie wymarzonego projektu domu i zaplanowanie jego budowy? Kiedy sytuacja zmusiła je, by wreszcie się zatrzymały i zastanowiły nad przyszłością, nieoczekiwanie znalazły na wszystko czas i energię.

 

Rak

jak zmieniła nas pandemia

giphy.com

Raki, które dotąd ceniły sobie najbardziej ciepło domowego ogniska, podczas przymusowego zamknięcia zdały sobie sprawę, że czasem warto jednak wyjść do ludzi. Przebywając z rodziną 24 godziny na dobę, zatęskniły za towarzyskimi spotkaniami i beztroską zabawą. Skłoniło je to do odnowienia zarzuconych znajomości (choćby przez telefon czy Internet) i zaplanowania przyszłych aktywności z uwagą, jakiej nigdy dotąd nie poświęcały swoim wizjom.

Lew

jak zmieniła nas pandemia

giphy.com

Lwy (nie tylko te salonowe) przed nadejściem pandemii poświęcały dużo starań dbaniu o prezencję i wizerunek w oczach innych. Wraz z rozpłynięciem się możliwości publicznego zadawania szyku, pozwoliły sobie jednak na luz i odejście od sztywnych stylizacji. Zaszyły się w dresach w zaciszach własnego domu, przekładając wysiłek wkładany dotąd w pielęgnację urody na troskę o zdrowie. Porzuciły też imprezowe atrybuty, takie jak papierosy czy drinki. Zrozumiały, że ich życie to coś więcej niż wielki spektakl.

 

Panna

znaki zodiaku

giphy.com

Pannom pandemia dała wiele do myślenia. Zrozumiały przede wszystkim, że ich życie nie będzie trwało wiecznie, a siły zaczną się w końcu wyczerpywać. Zamiast załamywać ręce, odważnie podeszły więc do planowania przyszłości, podejmując wiele istotnych decyzji. Oświadczyny, kredyt, zakup domu? W tym roku wszystko będzie w ich zasięgu!

 

Waga

jak zmieniła nas pandemia

giphy.com

Wagi nadejście pandemii sprowadziło z obłoków, w których uwielbiały dotąd bujać, na ziemię. Pozwoliło im zrozumieć, że nie mogą w nieskończoność odwlekać swoich planów i podejść do wielu spraw bardziej życiowo. Izolacja dała im czas na lepsze przyjrzenie się samym sobie oraz zrozumienie, kim są i czego naprawdę chcą. Stały się tym samym bardziej samodzielne i przestały zachłannie poszukiwać aprobaty u innych.

 

Skorpion

zodiak

giphy.com

Skorpiony, które jeszcze przed pandemią lubiły nieco izolować się od ludzi i zamykać w introwertycznej skorupce, podczas lockdownu zrozumiały, że tak naprawdę potrzebują ludzi. Doceniły to, co przynoszą im relacje z przyjaciółmi i dostrzegły drzemiącą w ludziach życzliwość i solidarność, o jakie ich nawet nie podejrzewały. Bardziej otwarta postawa wobec świata daje im teraz nowe możliwości samorealizacji.

Strzelec

jak zmieniła nas pandemia

giphy.com

Strzelcom pandemia uświadomiła, że życie chwilą nie jest receptą na wszystko, choć do tej pory tak właśnie myślały. Zrozumiały, że zatrzymanie się w czasie to dobry moment, by zrobić porządne plany na przyszłość i zacząć wreszcie iść po swoje marzenia. Nie mogąc jak zwykle rzucić się w wir towarzyskich spotkań i dalekich wycieczek, postawiły na zacieśnienie więzi z partnerem i sięgnęły po pasje, których dotąd nie odważyły się rozwijać. Możliwe nawet, że odkryły w sobie nowe talenty!

 

Koziorożec

horoskop

giphy.com

Obawa przed zachorowaniem i śmiercią, której widmo wydaje się teraz bliższe niż kiedykolwiek wpłynęły na Koziorożce rozluźniająco. Zamiast jak zawsze trzymać się wyznaczonych sobie prac i narzuconego twardego systemu obowiązków, zrozumiały, że chwytać dzień trzeba już w tej chwili. Pozwoliły więc sobie na więcej przyjemności niż kiedykolwiek i żyją tak, jakby każdy dzień miał być tym ostatnim.

 

Wodnik

jak zmieniła nas pandemia

giphy.com

Wodniki odczuły głębokie rozczarowanie nieporadnością nauki, w którą do tej pory mocno wierzyły. Przekonane, że działania wybitnych lekarzy, chemików i biologów przyniosą efekty już w pierwszych miesiącach pandemii, zmuszone były zwrócić się w stronę duchowości. Niekończąca się izolacja niestety odbiła się na ich zdrowiu, wprowadzając je w nerwowość, graniczącą z nerwicą. Nie próżnowały za to w zyskanych dzięki pozostaniu w domu, wolnych chwilach i przeczytały wiele zaległych lektur albo nadrobiły dobre filmy.

 

Ryby

pandemia

giphy.com

Jeśli zapytasz Ryby, jak zmieniła nas pandemia, odpowiedzą, że nie ma ona na nie zbyt wielkiego wpływu. Początkowo przestraszone, teraz zachowują się bowiem tak, jakby zagrożenie dawno minęło. Izolacja skumulowała w nich potrzebę szukania przygód i wrażeń. Lekcja, jaką z tego wszystkiego wyciągnęły mówi więc przede wszystkim: realizuj swoje plany tak szybko, jak się da. Zdążyły już sporządzić listy miejsc do odwiedzenia, znajomych, z którymi muszą zjeść obiad, gdy tylko na nowo otworzą się restauracje i rozrywek do wypróbowania. Trwają więc w oczekiwaniu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (87 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agasam9  16 stycznia 2021 13:51

  e tam , u mnie prawie nic się nie zmieniło, do pracy chodzę, do sklepów chodzę, jedynie nie można iść do restauracji czy kina…

  Odpowiedz
 2. Ona  16 stycznia 2021 20:28

  U mnie się nie sprawdziło. Jestem skorpionem i dla mnie lockdown to zbawienie. Wreszcie mogę sobie spokojnie siedzieć w domu i nikomu nie muszę się z tego tłumaczyć. Wcale nie brakuje mi ludzi.

  Odpowiedz
 3. Ewcia  17 stycznia 2021 06:49

  Koziorożec 💪 wszystko się zgadza 😁

  Odpowiedz
 4. Skosa Sandra  17 stycznia 2021 12:51

  Ja jestem zodiakalnym strzelcem i pandemia tylko umocniła mnie w przekonaniu jacy są ludzie.
  W życiu osobistym nic się u mnie nie zmieniło. Ani na gorsze ani na lepsze.

  Odpowiedz
 5. Mama, blogerka, vlogerka.  17 stycznia 2021 15:38

  coś w tym jest..

  Odpowiedz
 6. Blodka  18 stycznia 2021 11:55

  U mnie prawie nic się nie zmieniło…no może poza rzadszymi spotkaniami z rodziną. Dzięki pandemii nauczyłam się piec własny chleb, doceniłam piękno regionu , w którym mieszkam i odkryłam na nowo przyrodę.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany