Jak się rozstać z klasą i zakończyć związek?

Nie zawsze trafiają się związki, które przetrwają każdą burzę, w innych miłość wypala się powoli. Jak się rozstać z klasą i  jak zerwać z chłopakiem, by w jak najmniejszym stopniu go zranić? Przede wszystkim okazując mu szacunek na jaki zasługuje. Rozstanie nie jest łatwe da żadnej ze stron. Jak zakończyć relację z chłopakiem w sposób dojrzały i odpowiedzialny? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Przeczytaj także: Rzeczy, których nie wolno robić w związku! Pod żadnym pozorem

jak zerwać z chłopakiem 2

Jak się rozstać z klasą – Bądź pewna, że tego chcesz

Decyzje o rozstaniu nie są łatwe, ale zanim podejmiesz się rozmowy z partnerem warto, żebyś dokładnie przemyślała swoją decyzję. Nie podejmuj jej w złości, zastanów się , czy nie możecie popracować nad związkiem. Przede wszystkim, jeśli szanujesz swojego partnera zasługuje on na decyzję ostateczną, taką której nie zmienisz nawet jeśli będzie Cię o to prosił, a Ty później miałabyś być nieszczęśliwa.

Jak się rozstać z klasą – Nie proś o przerwę

Przerwy w związku dają jedynie złudną nadzieję. Wcale nie sprawiają, że rozstanie staje się łatwiejsze dla drugiej strony. I świadczą o braku odwagi w podejmowaniu ostatecznych decyzji. Jeśli jesteś jej pewna, nie potrzebujesz furtki bezpieczeństwa.  Poza tym nikt do końca nie wie, jakie miałyby być zasady takiej przerwy. Pamiętacie Rossa i Rachel z Przyjaciół?

Jak się rozstać z klasą – Zrób to osobiście

W dzisiejszych czasach komunikujemy się na różne sposoby. Jest telefon, komunikatory internetowe, ale nic nie zastąpi rozmowy w cztery oczy. Podejmując decyzję o rozstaniu powinnaś z szacunku do partnera, nawet jeśli się boisz i jest to dla Ciebie niekomfortowe zdecydować się na szczerą rozmowę.

Pamiętaj również o tym, by nie rozstawać się publicznie. Kawiarnia, czy restauracja to miejsce na randkę, a nie na rozstanie. Zrób to na spacerze, albo w domu. Tak by mógł czuć się maksymalnie swobodnie i by nikt nie był świadkiem Waszej rozmowy.

Jak się rozstać z klasą – Bądź szczera

Szczerość to podstawa. Zazwyczaj podczas rozstania porzucany partner pyta się dlaczego chcemy odejść. Musisz być przygotowana na to pytanie i znane frazesy zastąpić szczerością. W końcu jeśli Ty nie czujesz się dobrze w tym związku, on też na dłuższą metę nie będzie. Macie inne plany na życie? Wasze poglądy za bardzo się różnią? Uczucie wygasło? Pomimo, że to wszystko na początku sprawia ból, to w dłuższej perspektywie pomoże mu przyzwyczaić się do myśli, że nie jesteście już razem.

 

Jak się rozstać z klasą  – Zniknij z jego pola widzenia

Oczywiście możesz mu zaproponować przyjaźń, ale nie spodziewaj się, że będzie to możliwe, czy że Wasze relacje z dnia na dzień zamienią się na przyjacielskie. Najprawdopodobniej na początku nie będzie miał ochoty nie tylko na kontakt z Tobą, ale nie będzie darzył Cię sympatią. Jeśli razem wynajmujecie mieszkanie przygotuj się na wyprowadzkę. Skontaktuj się z rodziną, albo przyjaciółką i poproś o możliwość pomieszkania przez jakiś czas. Nie pisz, ani nie dzwoń do swojego byłego partnera. Daj mu czas na oswojenie się z tym, że nie jesteście razem.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (157 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...