Jak zerwać i nie zranić partnera?

Jesteście ze sobą już dłuższy czas. Byłaś szczęśliwa, lecz ostatnio zauważyłaś, że coś w waszym związku jest nie tak? Próbowałaś to naprawić, leczy nie widzisz wyjścia z tej sytuacji? Wiesz, że chłopak Cię kocha i ciężko zniesie rozstanie? Chcesz zerwać, ale ze względu  na szacunek jaki nadal masz do niego nie chcesz go ranić? Poniżej znajdziesz kilka sposobów na to, jak zerwać z chłopakiem by złagodzić jego ból po rozstaniu.

 

jak zerwać z chłopakiem

1)     Po pierwsze musisz być pewna że chcesz końca tego związku. Jak mówi przysłowie dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi, dlatego każde zerwanie należy dobrze przemyśleć

2)     Po drugie, to oczywiste, ale warto przypomnieć że zrywanie przez sms, czy jakąkolwiek inną wiadomość jest dla „dzieci”. Zerwanie to rozłąka dwóch ludzi, którzy byli dla siebie kiedyś bardzo bliscy, dlatego nie można traktować siebie nawzajem jak kogoś całkiem obcego.

3)     Po trzecie, oklepane teksty „zostańmy przyjaciółmi” nie sprawdzają się. Faceci są bardziej inteligentni niż nam się to może wydawać. Wiedzą, że przyjaźń po rozstaniu nie ma sensu. Zawsze wracalibyście do tego co było. A co, jeśli w waszej przyjaźni któraś ze stron poznała swoją drugą połówkę? Wtedy może dojść do zazdrości a nawet złego wpływu na siebie nawzajem. Przyjaźń po rozstaniu się nie sprawdza.

4)     Po czwarte, idąc na spotkanie, na którym chcesz to zrobić możesz mieć przygotowany w głowie swój scenariusz, i mniej więcej wiedzieć co chcesz mu powiedzieć. „Pójście na żywioł” sprawdza się na pierwszej randce, jednak ta ostatnia powinna być przemyślana.

5)     Po piąte- rozmowa rozmowa rozmowa! Facet ma prawo wiedzieć dlaczego chcesz zerwać. Już nie wspominając o tym że związek ma polegać na rozmowie, i wszelakie konflikty powinny być rozwiązywane na bieżąco. Dlatego nie wolno pozostawić mężczyznę, który tak naprawdę nie wie co się właśnie stało i, być może nie jest zorientowany że to co się stało jest nieodwracalne.

6)      Po szóste. Daj facetowi promyczek wiary w niego. Powiedz, że w życiu życzysz mu jak najlepiej, że wszystko się ułoży i jeszcze będzie szczęśliwy, zachowuj się do końca jak przyjaciółka, nie pokazuj radości na myśl „mam to już za sobą, już po problemie.”

 

Te porady to tylko przysłowiowa kropla w morzu potrzeb przygotowań na rozstanie z godnością. Może i zdawać się że słowa „z nami koniec” załatwiają wszystko i nie ranią mężczyzny który TEŻ MA SWOJE UCZUCIA I NAPRADĘ CZASEM JEST SKŁONNY WYPŁAKAĆ SIĘ W PODUSZKĘ KIEDY ŚWIAT MU SIĘ WALI. (Mimo tego że na zewnątrz zgrywa twardziela)

Postaw się na miejscu faceta, przecież żadna z nas nie chce być odtrącona.

 

autorka: marta19949

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (173 głosów, średnia: 4,65 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. chocolate98  27 marca 2012 18:30

  Myślę, że tak naprawę nie ma złotego środka na rozstanie bo każde (jeśli związek był poważny) wywołuje ból i cierpienie nawet dla osoby zrywającej. 🙁 To trudna sprawa zakończyć związek po wielu latach 🙁

  Odpowiedz
 2. truskaawa  17 października 2012 14:06

  Według mnie należy szczerze porozmawiać i powiedzieć dokładnie co się stało. Przecież jak para była szczęśliwa to musiało się coś stać. Ale przed zerwaniem należy powiedzieć że dana rzecz nam przeszkadza, jeśli chłopak się zmieni to jest wszystko w porządku jeśli nie to ma się wyjaśnioną sprawę. Przeszkadza mi w tobie to i to, prosiłam cię abyś się zmienił a ty nic. W ten sposób wina leży po jego stronie i wszystko jest wyjaśnione.

  Odpowiedz
 3. ZnówZakochana..  25 stycznia 2013 17:06

  Ptzyjaźń , w moim wypadku się prawie sprawdziła, lecz znowu się zakochałam :/ W nim ..

  Odpowiedz
 4. Elżbieta Wawer  18 maja 2015 18:37

  Myślę że nie ma złotego środka jak zerwać z do tej pory bliska osobą zawsze ktoś jest bardziej poszkodowany i zraniony

  Odpowiedz
 5. Hidari11  18 sierpnia 2015 06:14

  Ciężko jest zerwać z kimś i go jednocześnie nie zranić. Wręcz niemożliwe. Trudne to do zrozumienia dla osoby, która nie czuje, że to koniec, że ta druga osoba przestała kochać. Kiedy ludzie się wiążą ze sobą, to mają wrażenie, że to więź nierozerwalna, wieczna.
  Koniec zawsze sprawia ból i trzeba nauczyć się z tym żyć, powiedzieć, że inne życie to inne rozwiązanie, ale to nie znaczy, że gorsze- po prostu inne..

  Odpowiedz
 6. as_sa  1 grudnia 2015 20:03

  Zerwanie przez sms – maskara

  Odpowiedz
  • martucha180  26 sierpnia 2016 18:07

   Albo przez e-maila…

   Odpowiedz
 7. Emotikonka  2 grudnia 2015 13:34

  Nie da się chyba nie zranić przez zerwanie. Chyba że tej drugiej osobie naprawdę na nas nie zależało

  Odpowiedz
 8. kasia87g  26 sierpnia 2016 11:59

  ciężko kogoś nie zranić mówiąc mu że to koniec, chyba że od dawana się nie układało i druga osoba też się tego spodziewała, gorzej jak się nie spodziewała….

  Odpowiedz
 9. bachacz  29 sierpnia 2016 05:55

  Myślę,że żadne zerwanie nie pozostaje bez odrobiny chociaż rozpaczy. Oczywiście łatwiej jest osobie, która zwyczajnie nie kocha choć początkowo tak jej się wydawało. To po prostu mniej boli.Osobie mocno zaangażowanej jest ciężko zrozumieć i bez względu na wszystko powinni na koniec swojej wspólnej drogi szczerze porozmawiać. Może bólu to nie umniejszy ale pozostanie pewien poziom jasności.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany