Jak zdjąć sztuczne rzęsy w domu? Poradnik krok po kroku

Sztuczne rzęsy można zdjąć przy pomocy trzech metod: z wykorzystaniem olejku, przy pomocy parówki lub przy pomocy dwufazowego płynu do demakijażu oczu. Poniżej znajduje się opis każdej z tych metod. Każdy sposób zawiera ścisłą instrukcję opracowaną w oparciu o kroki, jakie zazwyczaj podejmuje kosmetyczka.

jak zdjąć sztuczne rzęsy

źródło: www.unsplash.com

Czy sposób zagęszczania ma znaczenie przy samodzielnym zdejmowaniu rzęs?

Sposób zagęszczania rzęs ( 1:1, 2:1, 2D, metoda objętościowa, mak­sy­mal­ne za­gęsz­cze­nie) nie ma znaczenia przy sposobie ich usuwania domowym sposobem.

Jakie akcesoria są potrzebne, aby zdjąć sztuczne rzęsy samodzielnie w domu?

Jeśli regularnie przedłużasz sobie rzęsy metodą 2D lub 3D, na pewno zwróciłaś uwagę na to, w jaki sposób zdejmuje je Twoja zaufana kosmetyczka. Otóż stylistka aplikuje na nie specjalistyczny preparat, który rozpuszcza klej i tym samym sprawia, że doczepy po prostu odpadają. Oczywiście w domowej szafce z kosmetykami nie przechowuje się z reguły takich preparatów.

Z pewnością znajdziesz tam jednak jakiś rodzaj olejku i szczoteczkę do rozczesywania rzęs bądź brwi (jeżeli nie posiadasz osobnej, silikonowej, użyj takiej po zużytej maskarze, tylko najpierw dokładnie ją umyj). Najważniejszym kosmetykiem w procesie samodzielnego zdejmowana rzęs jest tłusty film, który rozpuści klej – czyli oliwka, tłusty krem, olejek

Oleiste substancje mają to do siebie, że osłabiają działanie kleju, dzięki czemu zaczyna on puszczać. Najlepszym wyborem będą te olejki, które przy okazji wykazują pozytywny wpływ na naturalne rzęsy i pomagają je wzmacniać. Idealny jest na przykład olejek rycynowy. Warto też sięgnąć po olej arganowy lub makadamia. Tylko jak je stosować?

Zobacz także:

 

Jak zdjąć sztuczne rzęsy przy użyciu olejku? Instrukcja krok po kroku

jak zdjąć sztuczne rzęsy

www.pixabay.com

Krok 1

Wykonaj dokładny demakijaż oczu i twarzy. Odtłuść skórę twarzy.

Krok 2

Weź czystą szczoteczkę do przeczesywania brwi albo rozczesywania rzęs i najpierw przeczesz nią rzęsy. Następnie nabierz nią odrobinę olejku. Ostrożnie przeczesz nią rzęsy, uważając, by kosmetyk nie dostał się do oczu.

Krok 3

Następnie nałóż olejek na patyczek kosmetyczny, zamknij oko i przejedź nim po linii rzęs. Procedurę powtarzaj trzy razy dziennie przez kilka dni. W przeciwieństwie do profesjonalnego preparatu, olejek nie rozpuści kleju błyskawicznie, za jednym pociągnięciem. Regularne aplikowanie go na rzęsy w końcu przyniesie jednak pożądany efekt i pomoże bezpiecznie usunąć resztki sztucznych rzęs. Nie należy trzeć rzęs i usuwać rzęsy na siłę

Uwaga: ten sposób jest odpowiedni jedynie w sytuacji, gdy chcemy zdjąć rzęsy samodzielnie, bo nie możemy udać się do salonu. Jeżeli powodem, dla którego zamierzasz usunąć rzęsy jest alergia z opuchlizną czy wysypką, nie czekaj aż odpadną one pod wpływem olejku! Jak najszybciej skontaktuj się z osobą, która wykonała Ci zabieg i poproś o profesjonalną pomoc!

Jak zdjąć sztuczne rzęsy przy pomocy parówki? Instrukcja krok po kroku

Parówka jest mniej popularnym sposobem na usunięcie sztucznych rzęs – ale równie skutecznym., jak olejek. W tej metodzie usuwamy sztuczne rzęsy przy użyciu pary wodne.

Krok 1

Podgrzej wodę do ok. 85 stopni – tak by była wytworzona para wodna

Krok 2

Przykryj głowę ręcznikiem i nachyl się nad naczyniem z parująca wodą. Trzymaj twarz nad parującą wodą ok 10 min. Unosząca się para wodna rozpuści klej na sztucznych rzęsach.

Krok 3

Zdejmij rzęsy ruchem posuwistym przy użyciu patyczka.

Jak zdjąć sztuczne rzęsy przy pomocy dwufazowego płynu do demakijażu oczu?

Stosujemy te  same kroki, jak przy usuwaniu rzęs przy pomocy olejku. Zamiast olejku używamy dwufazowego płynu do demakijażu oczu. Wacik nasączamy płynem dwufazowym, przykładamy do rzęs i czekamy kilkanaście sekund. Po tym czasie rzęsy powinny odpaść samodzielnie. 

Jak ściągnąć sztuczne rzęsy – czego nie wolno robić

Nie należy wyrywać sztucznych rzęs pincetą, bowiem możesz sobie uszkodzić własne rzęsy

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (179 głosów, średnia: 3,82 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. janka1312  27 marca 2020 06:24

  ja chyba jednak sama nie dam rady 🙂

  Odpowiedz
  • ankas4444  31 marca 2020 11:49

   To jest łatwiejsze niż się wydaje:) za pomocą olejku faktycznie najlepiej, bo nie wyrywa się swoich rzęs;p

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany