Jak zbierać pieniądze na leczenie?

W przypadku osób przewlekle chorych albo z orzeczoną niepełnosprawnością, leczenie i rehabilitacja, mogą wymagać czasu, różnych zabiegów. Bardzo często są to procesy długotrwałe, a także bardzo kosztowne. Szczególnie, że refundacja nie obejmuje wielu metod, a czas oczekiwania na rehabilitację „na NFZ” może zniechęcić najbardziej wytrwałych pacjentów. Dlatego wiele osób staje przed dylematem, trudnym wyborem między zabiegami refundowanymi, a prywatnym leczeniem i rehabilitacją. Rezygnując z wielomiesięcznych kolejek często muszą sobie odpowiedzieć na pytanie – skąd wziąć pieniądze na rehabilitację. Zwłaszcza, jeśli konieczne są pakiety wielu zabiegów, zastosowanie długofalowej terapii różnymi metodami.

Jak zbierać pieniądze na leczenie

 

 

Jak sfinansować rehabilitację bez NFZ?

Nikt już dziś nie podważa znaczenia, jakie w procesie leczenia, ma odpowiednio dopasowana rehabilitacja. Kluczem do sukcesu jest podjęcie jej w odpowiednim czasie, zastosowanie indywidualnie dobranych zabiegów. Do tego niezbędna jest profesjonalna opieka – począwszy od specjalistycznych konsultacji, po zabiegi, fizjoterapię, opiekę psychologiczną i aktywizację pacjenta.

Czas i jakość są tu niezwykle istotnymi czynnikami, stąd też coraz większe zainteresowanie prywatną rehabilitacją. Nie trzeba wówczas czekać przez kilka miesięcy, a indywidualne podejście i zastosowanie nowoczesnych metod są podstawą skutecznych terapii. Wyzwaniem bywa jednak finansowanie rehabilitacji. W przypadku osób przewlekle chorych, po ciężkich urazach, z orzeczoną niepełnosprawnością, z pomocą przychodzą fundacje, których misją jest właśnie szeroko rozumiane wsparcie dla potrzebujących.

Fundacja AVALON, zgodnie ze statutem, proponuje swoim podopiecznym różne formy pomocy i sposoby na całkowite bądź częściowe sfinansowanie rehabilitacji. W przypadku osób z niepełnosprawnością ruchową istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych zabiegów rehabilitacyjnych. Obejmują one szeroki wachlarz zajęć, zastosowanych metod, dopasowanych po specjalistycznej konsultacji, na postawie badań i dokumentacji medycznej. Kolejną opcją jest dofinansowanie, które również stanowi ogromne wsparcie dla pacjenta.

Rehabilitacja obejmuje z reguły pakiety zabiegów, zajęć czy ćwiczeń, co pociąga za sobą duże koszty. W przypadku projektu „Aktywni i samodzielni” Fundacja Avalon zapewnia 50% dofinansowania do pakietu 10 zajęć fizjoterapeutycznych i dodatkowych aktywności o wartości ok. 1000 zł. Warto również wiedzieć, że podatnik, który poniósł wydatki na cele rehabilitacyjne, może skorzystać z tzw. ulgi rehabilitacyjnej. Jest to kolejna opcja, którą zapewnia swoim podopiecznym Fundacja Avalon.

Jeśli rehabilitacja była częściowo sfinansowana (np. przez NFZ czy PFRON), odliczenie obejmuje różnicę między kwotą sfinansowaną a poniesioną faktycznie przez podatnika. Fundacja zapewnia też możliwość prowadzenia różnych zbiórek pieniędzy na rehabilitację, leczenie itp., wśród których jest m.in. subkonto czy zbiórki na serwisach charytatywnych oraz przez FaniMani.

„Wierzę w efekt motyla”. O modzie z misją, trendach i jesieni rozmawiamy z Ewą Minge

„Wierzę w efekt motyla”. O modzie z misją, trendach i jesieni rozmawiamy z Ewą Minge

Ewa Minge to jedna z najbardziej znanych polskich projektantek mody. Jej marka rozpoznawalna jest na całym świecie. Od wielu lat błyszczy na najważniejszych wybiegach i prestiżowych imprezach branży fashion. Obecnie słynna projektantka występuje w roli

Czym jest subkonto i jak je założyć?

Subkonto w fundacji może być skutecznym sposobem zbierania pieniędzy na leczenie, rehabilitację czy też inne cele istotne dla osoby z niepełnosprawnością. Jest to forma gromadzenia środków na koncie wydzielonym z ogólnego rachunku bankowego fundacji. Warto wiedzieć, że jest jedyna możliwość pozyskiwania funduszy z 1% odliczanego w zeznaniu rocznym. Do takich zbiórek są bowiem upoważnione tylko Organizacje Pożytku Publicznego wpisane do KRS. Subkonto w fundacji jest też sposobem na zbieranie pieniędzy z darowizn oraz aukcji charytatywnych czy zakupów internetowych. Jak założyć subkonto w Fundacji Avalon?

Sprawdź co to jest subkonto: https://www.fundacjaavalon.pl/poradnik_subkonto/co_to_jest_subkonto.html

Zgodnie ze Statutem, Fundacja Avalon prowadzi subkonta osób z niepełnosprawnością oraz przewlekle chorych. Założenie takiego indywidualnego konta nie jest specjalnie skomplikowane i można to zrobić na kilka sposobów – online i listownie albo osobiście.

 • Najpierw trzeba skontaktować się z Fundacją – można to zrobić bezpośrednio w jej warszawskiej siedzibie, telefonicznie, mailowo, za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie internetowej lub od razu pobrać dokumenty z zakładki „Subkonto”.
 • Warunkiem niezbędnym do uruchomienia procedury zakładania subkonta jest dostarczenie wypełnionego oraz podpisanego Porozumienia i Regulaminu (pocztą albo osobiście).
 • Konieczne będzie również dostarczenie kserokopii lub skanów: dokumentu medycznego z rozpoznaniem (np. ostatni wypis ze szpitala czy zaświadczenie lekarskie), orzeczenia o niepełnosprawności (jeśli zostało wydane). Niezbędne mogą być też kopie decyzji sądu o ubezwłasnowolnieniu lub aktu notarialnego o wyznaczeniu Reprezentanta oraz kopia aktu urodzenia w przypadku innego nazwiska dziecka i rodzica.
 • Dokumenty zostaną zweryfikowane w Fundacji, jeśli są prawidłowe i kompletne, subkonto zostanie założone w ciągu 3 dni roboczych.

 

Korzyści z założenia subkonta w Fundacji Avalon

Fundacja AVALON od lat cieszy się zaufaniem i zasłużenie dobrymi opiniami. Jej podopieczni to osoby z orzeczoną niepełnosprawnością, przewlekle chore, dorośli oraz dzieci. Stwarza wiele możliwości zbierania pieniędzy na rehabilitację, leczenie oraz realizowanie pasji i funkcjonowanie w społeczeństwie. Mało tego – zapewnia swoim podopiecznym dostęp do różnych form aktywności.

Założenie subkonta w Fundacji Avalon to wiele wymiernych korzyści dla beneficjanta:

 • Zgodnie ze statutem zgromadzone środki mogą być wykorzystane na pokrycie wszelkich kosztów związanych z niepełnosprawnością lub chorobą podopiecznego, i/lub jego rodziny. Mogą być to oczywiście koszty medyczne, ale także tzw. koszty transportu oraz życia codziennego.
 • Założenie i prowadzenie subkonta jest bezpłatne, opłaty manipulacyjne dotyczą tylko wpłat zgromadzonych środków i są przeznaczane na cele statutowe Fundacji.
 • Szybka realizacja wniosków o dofinansowanie – w ciągu 3 dni roboczych od dostarczenia dokumentu.
 • Dostęp do subkonta za pomocą strony internetowej – każdy podopieczny posiada indywidualny profil na stronie internetowej Fundacji, ponadto co miesiąc otrzymuje aktualny wyciąg wpłat i wypłat z subkonta.
 • Pomoc w działaniach marketingowych, mających na celu rozpowszechnianie informacji o zbiórce pieniędzy (np. projektowanie i drukowanie darmowych ulotek).

avalon fundacja

 

Warto zwrócić uwagę na to jak szerokie jest spektrum wydatków, które można pokryć lub dofinansować. W pierwszej kolejności są to koszty medyczne, czyli będzie to zbiórka pieniędzy na rehabilitację, wizyty lekarskie, leki, sprzęt i turnusy rehabilitacyjne. Ponadto subkonto pomoże sfinansować dostosowanie samochodu do potrzeb osób niepełnosprawnych, zakup paliwa, a także biletów PKP, PKS, lotniczych.

Z gromadzonych funduszy można też finansować dostosowanie mieszkania do potrzeb osoby niepełnosprawnej, edukację i podnoszenie kwalifikacji, zakup ubrań, żywności oraz opłaty za media. Doświadczenie, zaufanie i renoma także przemawiają na korzyść założenia subkonta właśnie w Fundacji Avalon. Zapewnia bowiem kompleksową opiekę, wiele form wsparcia, finansowania rehabilitacji i leczenia, ale także aktywizowania osób z poważnymi problemami zdrowotnymi czy niepełnosprawnością. Pomaga odnaleźć się w społeczeństwie, a także realizować pasje i marzenia bez barier, jakie może stwarzać choroba.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (67 głosów, średnia: 4,54 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agasam9  6 kwietnia 2020 06:56

  na szczęście zawsze znajdą się dobrzy ludzie 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany