Jak zasnąć w upalną noc – poznaj 5 sprawdzonych trików

Spis treści:

W Grze o Tron  Melisandre powiedziała  „Noc jest ciemna i pełna strachów”. Dla wielu z nas tym strachem okazuje się niemożność zaśnięcia w duszne i gorące noce. Jak zasnąć w upalną noc, gdy oblewają Cię przysłowiowe siódme poty, masz wrażenie, że prześcieradło wprost pali Twoje ciało a hałasu drugiego wiatraka w sypialni po prostu nie zniesiesz?! Poznaj 5 sprawdzonych trików, dzięki którym zaśniesz w upalną noc bez klimatyzacji. Obiecujemy, że przestanie Cię męczyć letnia bezsenność

Jak zasnąć w upalną noc

fot. Angel_a | Dreamstime Stock Photos

 

Jak zasnąć w upalną noc – sprawdzone sposoby jak zasnąć gdy jest gorąco

1.Pod czym spać latem? Wybierz rozważnie pościel i znajdź sposób na  zimną poduszkę

Zacznij od najłatwiejszej rzeczy – czyli  sprawdzenia pościeli.  Jeśli zdecydujesz się użyć bawełnianą pościel – wybierz tę rzadko tkaną czyli materiał cienki, wiotki z niższą liczbą nitek. Jeśli wybierzesz materiał gęsto tkany- to nie będzie on przepuszczał powietrza i będziesz się w takiej pościeli bardziej pocić. Jeśli masz taką możliwość – wybierz bawełnę egipską. która dzięki swoim wyjątkowym włóknom, doskonale  oddycha i odprowadza zbędną wilgoć.

Możesz wybrać droższą pościel – na przykład z włókna bambusowego. Posiada ona właściwości termoregulacyjne. Ekskluzywną wersją będzie pościel z jedwabiu, która także reguluje temperaturę ciała i zapobiega poceniu się.  Bez wątpienia pościel wykonana z tych materiałów zapewni wysoki komfort snu.

Oczywiście nie śpij pod kołdrą! Latem wystarczy przykryć się samą poszwą. 

Jeśli nie zamierzasz inwestować w nową pościel, to poza użyciem możliwie najcieńszego materiału, musisz zapewnić sobie zimną poduszkę. Najłatwiejszym sposobem jest włożenie poduszki w worku na kilkanaście minut do lodówki. Dzięki temu będzie przyjemnie chłodna.  Możesz także spróbować napełnić poszewkę kaszą gryczaną. Pierwszych kilka nocy może być trudne, jeśli do tej pory spałaś na poduszce puchowej. Ale poduszka z gryką także spowoduje, że nie będziesz się pocić.

Poznaj inne sposoby na bezsenność – do stosowania przez cały rok:

2. Jak zasnąć w upalną noc – Obniż temperaturę ciała przed snem

kobieta biorąca prysznic

Przed położeniem się spać weź naprawdę chłodny prysznic. Obniży on wewnętrzną temperaturę ciała i pomoże usnąć. Jeśli chcesz mieć zimne stopy, to przygotuj specjalne skarpetki. Nasyp do skarpetek ryż i włóż je do zamrażarki na kilka godzin. Niska temperatura tego  kompresu utrzyma się około 30 min – powinno wystarczyć, by zasnąć

3. Jak zasnąć, gdy jest gorąco – Użyj termoforu

Użyj termoforu w nowy sposób – napełnij go zimną wodą i włóż na kilka godzin do zamrażarki. Po wyjęciu na noc, będzie dodatkowym chłodzącym kompresem.

4. Odpowiednia bielizna nocna, by szybko zasnąć w upał

kobieta w piżamie

Najchłodniej jest, gdy śpisz nago. Jeśli nie czujesz się komfortowo bez ubrania, wybierz jak najcieńszą bieliznę z bawełny, satyny lub ekskluzywną – z jedwabiu.

Najchłodniej jest także wtedy, gdy śpisz pojedynczo w łóżku w pozycji „na orła”.

Chcesz wiedzieć, czy te metody są stosowane na całym świecie? Zerknij do naszego poradnika:

5. Przygotuj odpowiednio sypialnię, by była chłodna w nocy

W ciągu dnia okna w sypialni powinny być zamknięte, by nie dostawało się do niej gorące powietrze. Okno otwieramy dopiero wieczorem. Otwarte okno możemy zasłonić wilgotną gazą, firanką czy po prostu zwilżonym kawałkiem materiału. W ten sposób – dzięki parowaniu materiału schłodzimy i nawilżymy powietrze w sypialni.

Mamy nadzieję, że te rady pomogą Wam łatwiej zasnąć. A może macie jakieś inne sposoby na sen, gdy jest gorąco? Podzielcie się w komentarzach.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (223 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...