Jak zarabiać z domu? Sprzedaż online i nie tylko

Zarabianie bez wychodzenia z domu to kwestia interesująca wiele kobiet niezależnie od ich dotychczasowych doświadczeń. Niekiedy wynika z chęci zmiany branży, a innym razem pomaga wrócić do zarabiania np. po urlopie macierzyńskim. Jak pracować z domu w sprzedaży i nie tylko?

Spis treści:

E-commerce – jak założyć swój sklep online?

Wiele informacji na temat handlu w sieci znajduje się w poradniku „Jak zacząć zarabiać w internecie?” na blogu Sky-Shopa. To witryna należąca do platformy, która ułatwia sprzedawcom zakładanie sklepów online i udostępnianie towarów na znanych portalach e-commerce. Okazuje się, że nie trzeba zatrudniać programistów do zbudowania strony od podstaw. Wystarczy wykupić dopasowany do swoich potrzeb abonament w Sky-Shop, by zacząć zarabiać za pośrednictwem indywidualnej domeny.

Serwis w ramach usługi udostępnia sprzedawcom gotowe szablony e-sklepów, które konfiguruje się według własnych wymagań. Można dopasować ich wygląd czy domenę do potrzeb swojego biznesu. Do oprogramowania łatwo wprowadza się produkty, a także implementuje stosowne sposoby płatności. W niektórych pakietach dostępna jest także konsultacja ze specjalistą, który pomaga na każdym etapie personalizacji.

Trzeba pamiętać także o załatwieniu takich aspektów jak wykupienie certyfikatu SSL czy nawiązanie współpracy z firmą kurierską. Poza tym platforma służy również do dropshippingu, czyli sprzedaży polegającej na pośrednictwie pomiędzy producentem określonych towarów a ich nabywcami. Sprzedawca nie uczestniczy w magazynowaniu ani pakowaniu produktów, a jedynie promuje je i dociera do nowych klientów. Zarabia na marży nałożonej na poszczególne towary. Dzięki charakterowi tego typu sprzedaży oferuje się bardzo zróżnicowane przedmioty.

Aby od razu wejść na rynek z dużą bazą klientów, można zacząć korzystać z platform typu Allegro czy Facebook Marketplace. Sky-Shop pomaga w udostępnieniu swoich towarów w tych serwisach. Cieszą się one dużym uznaniem wśród odbiorców, dlatego niektórzy sprzedawcy, zamiast tworzyć swoją domenę i budować wizerunek marki od podstaw, decydują się na rozpoczęcie sprzedaży właśnie w ten sposób.

Co można sprzedawać online?

Kobiety często decydują się na sprzedaż swojego rękodzieła online. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się świece sojowe. Taki biznes prężnie działa szczególnie w okresie jesienno-zimowym, który sprzyja ocieplaniu klimatu mieszkań czy domów. Każdy jednak ma prawo sprzedawać to, na co tylko ma ochotę.

Wśród rękodzielniczek często spotyka się osoby robiące na drutach, które wykonują nie tylko piękne koce czy ciepłe skarpety, ale i zabawki dla dzieci. Miękkie pluszaki spotykają się z dużą aprobatą wśród rodziców i świetnie nadają się także na prezent. Poza tym niektórzy sprzedają także serwetki czy obrusy wykonane na szydełku.

W ostatnich latach obserwuje się wzmożone zainteresowanie własnoręcznie wykonywaną ceramiką. Unikatowe kubki, miseczki, czarki czy talerze to hit sprzedażowy, na którym często korzystają rękodzielnicy. Warto wykonywać także wazony na kwiaty czy inne ozdobne okazy.

Kolejna opcja to ręcznie robiona biżuteria. Wybór materiałów w tym zakresie jest ogromny. Da się projektować bransoletki i kolczyki z koralików, stali nierdzewnej czy sztucznych pereł. Ważne, aby odnaleźć własny styl i tworzyć spójne, wysokiej jakości elementy.

Inna propozycja to naczynia, meble i ozdoby wykonywane z żywicy epoksydowej. Za pomocą odpowiednich form wykonuje się m.in. patery na ciasto czy podstawki pod kubki, które bardzo efektownie się prezentują. Można je tworzyć w różnych kolorach, więc wpiszą się do każdego wnętrza.

W okresie jesienno-zimowym warto zająć się produkcją wianków, ornamentów świątecznych czy innych ozdób. Te z żywych roślin najlepiej rozprowadzać na rynku lokalnym np. z odbiorem osobistym. Do tego również przydadzą się platformy sprzedażowe, na których klienci znajdą oferty dla siebie. Ciekawą opcją są także samodzielnie projektowane i drukowane kartki okolicznościowe.

Jak zarabiać w internecie poza sprzedażą?

Jednym ze sposobów na rozpoczęcie zarabiania online jest założenie własnego bloga. Jeśli ma się jakąś pasję lub zainteresowanie, warto poświęcić się temu bardziej i zacząć tworzyć teksty o tej tematyce, oczywiście z ukierunkowaniem na SEO. Po czasie okazuje się, że firmy będą chciały wykupić artykuły sponsorowane na danej witrynie. Poza tym istnieje opcja udostępniania miejsca na reklamy Google.

Gdy ma się zdolności montażowe, można odezwać się do wybranych twórców internetowych na YouTube i zaproponować im swoje usługi. Nierzadko zdarza się, że zatrudniają oni swoich widzów, aby ci zajmowali się montażem ich filmów przed publikacją do social mediów. Na takiej pracy da się całkiem sporo zarobić. Nieco mniejsze pieniądze czekają na osoby zajmujące się transkrypcją wideo.

Dobrym sposobem na dodatkowy zarobek stały się korepetycje online. Wiele dzieci i nastolatków potrzebuje pomocy np. w przygotowaniu się do ważnego egzaminu. Gdy ma się zdolności i wiedzę z określonej dziedziny, warto spróbować swoich sił w konsultacjach online. W sieci działają specjalne portale do ogłoszeń korepetytorów, które cieszą się dużą popularnością wśród rodziców poszukujących pomocy dla swoich pociech.

Plusy i minusy pracy przez internet

Plusem pracy przez internet, a w szczególności sprzedaży, jest możliwość docierania do nieograniczonego grona odbiorców. Za sprawą dobrego marketingu da się cały czas poszerzać grono swoich konsumentów, przez co nierzadko małe działalności, które miały być jedynie dorywcze, przeradzają się w wielkie biznesy.

W sieci mogą zarabiać osoby w różnym wieku – zarówno dorośli, jak i nastolatkowie chcący dorobić do wymarzonych wakacji czy nowego telefonu. Nie ma żadnych limitów finansowych. Niektóre osoby wybijają się tak mocno, że marki same zwracają się do nich z prośbami o kosztowne współprace.

Dla niektórych osób minusem pracy online jest brak kontaktu z innymi ludźmi. Wideokonferencje nie są w stanie zastąpić całkowicie spotkań na żywo, dlatego czasami najlepszym rozwiązaniem staje się praca hybrydowa.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (20 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...