Jak zaprosić wiosnę do domu?

– Wszyscy powoli jesteśmy zmęczeni szarością i zimowym krajobrazem, tęsknimy za tym, co przyniesie więcej pozytywnej energii i koloru do naszych wnętrz. Oczywiście nie każdy może i ma ochotę robić wiosenny remont. Dlatego najprościej przywołać wiosenny nastrój poprzez wprowadzenie do domu zieleni – tego, co za chwilę pojawi się za oknem. Możemy ustawić doniczki z krokusami i hiacyntami, które nie tylko zwracają uwagę kolorem, ale także pięknym zapachem. Możemy wstawić do wazonu gałązki bazi czy forsycji, kupić tulipany, żonkile. Samo zaaranżowanie rzeczy w nowy sposób jest ciekawym i efektownym rozwiązaniem. Warto też pobawić się dodatkami, np. powiesić obrazki lub zdjęcia z widokami przyrody, soczystej trawy, barwnych kwiatów. Zmienić zasłony na kolorowe, rozjaśniające wnętrze. Świetnym akcentem są dekoracyjne spinki i klamerki w kształcie motyli i kwiatów. – Ilona Biernacka, architekt udzielająca bezpłatnych porad w Parku Handlowym Bielany.

Jak zaprosić wiosnę do domu?

 

Dobrym rozwiązaniem jest zamienienie białych czy metalicznych poduszek, będących elementem dekoracji zimowej, na te w odcieniach żółci i zieleni, z roślinnymi motywami. Doskonały efekt da np. rozłożenie na szarej kanapie limonkowego koca, zastąpienie narzuty albo obrusa wersją lżejszą, bardziej soczystą. Materiałami kojarzącymi się z wiosną są przede wszystkim zwiewne półprzeźroczyste tiule, woale czy organza, ale także naturalna bawełna i len. W kolorystyce nie musimy ograniczać się tylko do wspomnianych barw – doskonałe są wszelkie pastele, róże, lekkie błękity. Każdy akcent kolorystyczny sprawia, że coś dobrego w naszym pokoju zaczyna się dziać. Pamiętajmy tylko, by nie przesadzić. Jeśli mamy monochromatyczne lub stonowane wnętrze utrzymane w beżach, bielach czy brązie i nagle zaczniemy dekorować je żywymi, wyrazistymi dodatkami, to możemy uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego. W takim przypadku prosty wazon z kwiatami będzie doskonałym rozwiązaniem.

Bezpłatne porady architekta odbywają się w podwrocławskim Parku Handlowym Bielany w każdą niedzielę w godz. 13.00-18.00.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (192 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. m258  11 marca 2013 10:48

  eh przydałoby się trochę kolorów w mim domu…

  Odpowiedz
 2. Masza  1 sierpnia 2013 20:03

  Teraz jest najlepszy czas na świeże kwiaty w wazonie.

  Odpowiedz
 3. truskawka89  15 kwietnia 2015 07:49

  u mnie stoją w wazonie żółte tulipany i gdy na nie spojrzę od razu robi się milo kocham świeże kwiaty

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany