Jak zaplanować wakacje bez ryzyka?

Co gdy tuż przed terminem wylotu okaże się, że z przyczyn losowych nie możemy wyjechać?

Planując wymarzone wakacje staramy się zadbać o najdrobniejsze szczegóły, poczynając od wyboru idealnego miejsca i hotelu, po wyselekcjonowanie dodatkowych atrakcji. Co jednak, gdy tuż przed terminem wylotu okaże się, że z przyczyn losowych nie możemy wyjechać? W takiej sytuacji nieocenione okazuje się ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wyjazdu.

fot. pixabay.com

 

Rezerwując urlop z dużym wyprzedzeniem można wiele zyskać z powodu atrakcyjnych cenowo ofert, jednak istnieje także pewne nieuniknione ryzyko. Nikt nie ma przecież pewności, jaka będzie jego sytuacja za kilka miesięcy. Nie sposób przewidzieć choroby, hospitalizacji czy innych wypadków losowych, które uniemożliwiają wyjazd. W takich sytuacjach z wymarzonego wyjazdu zostają tylko plany, a zamiast zdjęć mamy co najwyżej foldery z ofertami. Co więcej, istnieje ryzyko, że z powodu rezygnacji stracimy część wpłaconej kwoty, dlatego też planując urlop warto pomyśleć również o zakupie ubezpieczenia od kosztów odstąpienia od wyjazdu.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wyjazdu jest stałym elementem naszej oferty i wielu klientów pragnących zaplanować wyjazd bez dodatkowego ryzyka z tej możliwości korzysta – mówi Kacper Daszke, Marketing Manager FLY.PL. – W zeszłym sezonie zainicjowaliśmy promocję, w ramach której wykupujący wycieczki lotnicze w określonym terminie mogli za darmo otrzymać ubezpieczenie. Akcję tę kontynuujemy również w tym roku. Przygotowaliśmy coś również dla tych, którzy nie obawiają się długoterminowych planów. Alternatywą dla darmowego ubezpieczenia jest 1000 dodatkowych punktów PAYBACK, jednak nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują, iż klienci zdecydowanie częściej wybierają pierwszą opcję – dodaje.

Oferta Allianz Global Assistance dla klientów FLY.PL obejmuje różne ubezpieczenia związane z podrożą, w tym także Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji, dzięki któremu jeszcze przed wyjazdem klienci biura mogą czuć się bezpieczni i bez obaw rezerwować wycieczki nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

– Ubezpieczenie „100% zwrotu” zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz gwarancję spokojnego oczekiwania na wyjazd, ponieważ nasza oferta obejmuje szeroki katalog przyczyn, które uwzględniamy jako powód rezygnacji, uprawniający do zwrotu kosztów. Są to na przykład zdarzenia losowe na kilka dni przed wyjazdem, jak kradzież z włamaniem, pożar w miejscu zamieszkania, powódź. Turysta ma zatem poczucie elastyczności – w sytuacji, gdy we wcześniej planowanym terminie nie będzie mógł wyjechać, może spokojnie planować urlop w innym czasie, ponieważ w takich sytuacjach bez problemu odzyska całość wpłaconej kwoty– mówi Ludmiła Opałko, Kierownik ds. Rozwoju Rynku Mondial Assistance Sp. z o.o.

Dane FLY.PL pokazują, że coraz więcej osób ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wyjazdu wpisuje na listę spraw do załatwienia przed urlopem. Zainteresowanie usługą wzrasta szczególnie w przypadku rezerwacji wycieczki w odległym terminie. 65% turystów wykupujących wakacje z wyprzedzeniem ponad trzech miesięcy korzysta z ubezpieczenia, natomiast w przypadku zakupu wycieczki ponad miesiąc wcześniej z możliwości tej korzysta niemal co trzeci turysta. Oferta popularna jest szczególnie wśród osób starszych oraz rodzin podróżujących z dziećmi, w których przypadku ryzyko choroby uniemożliwiającej wyjazd jest dużo wyższe i w żaden sposób niemożliwe do przewidzenia.

– Turyści którzy planują wyjazd w okresie od 20 kwietnia do 20 października 2014 roku powinni pośpieszyć się z rezerwacją. Promocja „We FLY.PL kupujesz wakacje bez ryzyka” obejmuje wycieczki lotnicze właśnie w tym terminie i trwa do końca stycznia – dodaje Kacper Daszke.

Więcej informacji na temat promocji „We FLY.PL kupujesz wakacje bez ryzyka” oraz wykaz przyczyn, które uprawniają do ubiegania się o zwrot całości wpłaconej kwoty można znaleźć pod adresem http://www.fly.pl/typy-wycieczek/lato-2014-z-gwarancja-100/.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (73 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. bbo  23 stycznia 2014 20:48

    Ja jeszcze nie myślę o wakacjach…

    Odpowiedz
  2. efffciaa  17 marca 2016 11:09

    Ja myślę o wakacjach przez cały rok 🙂 często jeździmy w sprawdzone już miejsca , a często w nowe, które zazwyczaj wybieramy „na czuja” w 90% się sprawdzają i odwiedzamy je w kolejnych latach , jednak raz na jakiś czas wyjazd jest nie wypałem i już tam po prostu nie wracamy .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany