Jak zapakować prezent o nietypowym kształcie?

Włączamy kolędy czy świąteczne piosenki w radio lub telewizji, siadamy gotowi do przygotowywania prezentów dla bliskich…i zaczynają się schody. Pakowanie świątecznych upominków to zwykle jeden z najprzyjemniejszych etapów przygotowań do Świąt. Jednak jeśli przedmiot ma nieregularne kształty lub wystające elementy niepozorny proces owijania podarunków w ozdoby papier zaczyna być prawdziwą udręką. Jak zapakować prezent szybko, sprawnie i bez niepotrzebnych nerwów? Podpowiadamy!

Spis treści:

pakowanie prezentów świątecznych

Co zamiast papieru do pakowania prezentów?

Ozdobny papier to nadal jeden z popularniejszych produktów do pakowania prezentów. Jeśli jednak podarunki mają niestandardowy kształt sprawdzą się alternatywne rozwiązania. Wśród nich można wymienić m.in. folię stretch, tkaniny, filc czy tuby tekturowe z zatyczką. Jeśli podarunek jest delikatny lub ze szkła dobrze spisze się także folia bąbelkowa. Produkt można nią owinąć, co nie tylko go zabezpieczy go przed uszkodzeniem, ale także wyeliminuje problem wystających części, które są trudne w pakowaniu. Dzięki folii bąbelkowej prezent nabierze bardziej regularnych kształtów. Owijanie go w papier będzie więc zdecydowanie prostsze.

Ekologiczne pakowanie prezentów – kilka łatwych pomysłów

Ekologiczne pakowanie prezentów – kilka łatwych pomysłów

Ekologiczne pakowanie prezentów łączy w sobie dbałość o środowisko i oszczędność oraz dowodzi, że jesteśmy na bieżąco z designerskimi trendami. Sprawdź, jak wdrożyć je w życie bez szczególnego wysiłku i stworzyć spektakularnie piękne opakowania świątecznych upominków!

kobiety pakują prezenty na Święta

Jak zapakować prezent o kolistym kształcie?

Kupiliście dziecku pod choinkę piłkę, kulę śnieżną czy globus? Takie podarunki trudno będzie opakować w świąteczny papier. Genialnie jednak sprawdzi się…tkanina! Prezent owinięty dekoracyjnym materiałem w świąteczny wzór może być świetną alternatywą dla ozdobnego papieru. Łatwo poddaje się układaniu, nie pęka i nie rozdziera się pod wpływem nacisku. Bardzo elegancko będzie wyglądał np. tiul. Należy jednak wykorzystać kilka jego warstw, bo w przeciwnym razie obdarowany mógłby zobaczyć co jest w środku jeszcze przed rozpakowaniem podarku. Aby prezent wyglądał jeszcze bardziej elegancko na wierzch można dodać florystyczną przezroczystą folię, która doda upominkowi blasku i sprawi, że pięknie będzie błyszczał pod choinką.

Najszybszy sposób na to jak zapakować nieforemny prezent?

Najszybszym sposobem na to jak zapakować prezent o nieregularnym kształcie jest umieszczenie go na środku kwadratowego kawałka papieru, zebranie wszystkich boków na górze i przewiązanie ich dekoracyjną kokardą. Można także spiąć papier z dwóch stron i ozdobić wstążkami po bokach. W ten sposób powstanie pakunek przypominający cukierek. Taki pomysłowy proces pakowania nie nastręcza więc żadnych trudności ani nie wymaga specjalnych umiejętności. W taki sposób można zapakować maskotki, butelki czy figurki.

Ozdobne pudełka zamiast papieru

Jeśli mimo wszystko proponowane wyżej rozwiązania nie są tym czego szukamy kołem ratunkowym mogą okazać się gotowe ozdobne pudełka dostępne w sklepach. Nieforemny produkt wystarczy umieścić w jego środku, a całość przewiązać kokardą. Niestety takie rozwiązanie jest dużo droższe. Dlatego chcąc nieco zredukować koszty można przygotować je samodzielnie wykorzystując zwykłe kartonowe pudełko i ozdobny papier. Efekt będzie podobny i więcej nam zostanie w portfelu.

jak zapakować prezent

Koniecznie zobacz także pomysły na ekologiczne pakowanie prezentów w poniższym artykule:

Ekologiczne prezenty na Boże Narodzenie dla Twoich bliskich, którzy żyją zgodnie z ideą zero waste

Ekologiczne prezenty na Boże Narodzenie dla Twoich bliskich, którzy żyją zgodnie z ideą zero waste

Coraz więcej osób uświadamia sobie, jak kruchy jest los naszej planety. Świadome zagrożeń (których sprawcą bardzo często jest sam człowiek) zmieniają swój styl życia. Zaczynają segregować śmieci, przechodzą na wegetarianizm bądź weganizm oraz starają się ograniczyć ilość odpadów. Takim osobom, w nadchodzące święta Bożego Narodzenia, sprawisz prawdziwą radość zostawiając pod choinką prezenty, które wyrażają wyznawaną przez nich ideologię.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (12 głosów, średnia: 4,92 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Lena  22 grudnia 2023 21:52

  Najwięcej problemów miałam z rowerkiem biegowym od toyz 🙂 potem już poszłam na łatwiznę, znalazłam karton taki duży do którego rowerek wsadziłam i zapakowalam karton 🙂

  Odpowiedz
  • janka1312  22 grudnia 2023 22:57

   bardzo dobry pomysł 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany