Jak zagęścić włosy? Domowe sposoby na cienkie i rzadkie włosy

Marzysz o gęstych, mocnych włosach, a Twoje są cienkie i rzadkie? Są sposoby, za pomocą których możesz delikatnie zmienić naturę. Przerzedzone włosy to również zmora tych z nas, które cierpią na nadmierne wypadanie włosów lub inne dolegliwości zdrowotne. Jak zagęścić włosy? Są domowe sposoby, za pomocą których Twoje włosy zyskają objętość. W naszym artykule znajdziesz też skuteczne porady na to, jak zagęścić włosy – nie tylko optycznie. Będziesz musiała jednak uzbroić się w cierpliwość czekając na efekty.

Spis treści:

Ilość włosów, jakie mamy na głowie w dużej mierze zależna jest od genetyki, jednak wiele mieszków włosowych na głowie, znajduje się w stanie uśpienia. Są sposoby, które pobudzają uśpione mieszki i powodują, że włosy zaczynają w tym miejscu szybciej rosnąć – pojawiają się tzw. “baby hair”. Jak zagęścić włosy domowymi sposobami? My znamy już odpowiedź!

Jak zagęścić włosy - domowe sposoby

Jak zagęścić włosy – domowe sposoby

O wiele szybszy i pewniejszy rezultat w zagęszczaniu włosów osiągniemy, gdy zdecydujemy się na przeszczep włosów lub zabieg zagęszczania ich u fryzjera. Zagęszczanie za pomocą doczepianych włosów nie usunie jednak problemu rzadkich i cienkich włosów. Ten zabieg sprawi, że przez pewien czas będziemy mogli cieszyć się gęstymi włosami, ale po ściągnięciu pasm, problem znowu się pojawi. Domowe sposoby na to jak zagęścić włosy mają nad nimi przewagę, bo gdy uda nam się osiągnąć efekt, to będzie on trwały. Jak zagęścić włosy domowymi sposobami? Metod jest kilka, ale większość z nich bazuje na pobudzaniu uśpionych mieszków włosów za pomocą masażu skóry głowy.

Wcierki na porost i zagęszczenie włosów

Wcierki to najskuteczniejszy domowy sposób w walce o gęste i mocne włosy. Wcierki do włosów nie tylko przyspieszają porost, ale i pobudzają uśpione cebulki do pracy, a w rezultacie na głowie pojawia się dużo “baby hair”. Wcierki do włosów możesz kupić gotowe lub wykonać samodzielnie w domu.

Ranking najlepszych wcierek do włosów znajdziesz tutaj:

Wcierki na porost i zagęszczenie włosów dzielimy na 3 grupy:

  • wcierki alkoholowe,
  • wcierki bez alkoholu,
  • wcierki olejowe.

Wcierki alkoholowe na zagęszczenie i porost włosów

Wcierki alkoholowe są najskuteczniejsze ze wszystkim 3 grup. Alkohol pełni rolę promotora, który ułatwia przenikanie składników aktywnych w głąb skóry. Są to jednak dość mocne kosmetyki, więc powinny na nie uważać osoby, które mają wrażliwą lub suchą skórę głowy. Poleca się je nakładać na ok. 40-60 min. przed myciem, ponieważ mogą obciążać włosy. Przykłady wcierek z alkoholem: Banfi Lady, Woda brzozowa, VENITA BIO ziołowa kuracja przeciw wypadaniu i siwieniu włosów.

Wcierki bez alkoholu

Są to wcierki na bazie wody, które nie obciążają tak włosów i są łagodniejsze od alkoholowych. Są jednak też mniej skuteczne niż te z alkoholem. Mogą być stosowane według własnych preferencji – przed myciem lub po myciu włosów. Są lepszym wyborem dla osób o wrażliwej skórze głowy. Przykłady: Barwa Ziołowa koktajl ziołowy, Babuszka Agafia aktywne serum ziołowe na porost włosów, Hair in Balance by ONLYBIO wcierka pobudzająca.

Wcierki olejowe

Wcierki olejowe to gotowe mieszanki lub pojedyncze oleje, które aplikujemy na skórę głowy. Mogą być nieco problematyczne, ponieważ zdarza się, że przetłuszczają włosy lub obciążają je – zwłaszcza, gdy niedokładnie je zmyjemy. Oleje na porost włosów, które można wcierać w skórę głowy, to np.: olej rycynowy, CHILLOWA ZIOŁOWCIERKA (Kosmetyki Dla).

Jak zagęścić włosy domowymi sposobami

Jak zagęścić włosy wcierkami?

Aplikując wcierki z nadzieją na zagęszczenie włosów, musimy liczyć się z tym, że nie wystarczy samo spryskanie nimi skóry głowy. Musimy podczas aplikacji wykonać też masaż. Możemy to robić za pomocą opuszków palców wykonując delikatne, okrężne ruchy lub pomóc sobie specjalnym masażerem do skóry głowy albo grabkami do aplikacji wcierki. Takie akcesoria to koszt ok. 10 zł, a sprawdzają się doskonale i znacząco wzmacniają działanie samej wcierki. Na początek wybierz dwie wcierki – jedną z alkoholem, drugą bez i stosuj naprzemiennie. Jeśli po zastosowaniu wcierki z alkoholem nie odczujesz żadnej reakcji alergicznej, a Twoje włosy nie będą obciążone, to możesz nakładać je nie tylko chwilę przed myciem, ale częściej (maksymalnie 2-3 razy w tygodniu). Wcierki z alkoholem są najskuteczniejsze ze wszystkich.

jak zagęścić włosy masażer

Masażer do skóry głowy – różne warianty

Masaż skóry głowy a zagęszczanie włosów

Jak zagęścić włosy domowymi sposobami? Koniecznie postaw na regularne – najlepiej codzienne – kilkuminutowe masaże skóry głowy. Masaż skóry głowy poprawia mikrokrążenie i pobudza cebulki do szybszego wzrostu. Po wypadnięciu włosa, meszek pozostaje w spoczynku przez jakiś czas (ok. 3 m-ce), a potem rozpoczyna się cykl wzrostu kolejnego włosa, który składa się z trzech różnych faz. Pobudzanie meszka sprawia, że wchodzi on szybciej w kolejną fazę wzrostu.

Jak zagęścić włosy sokiem z cebuli?

Sok z cebuli to domowy sposób na porost włosów, który cieszy się sporą efektywnością. Cebula, podobnie jak gotowe wcierki, pobudza cebulki włosów. Sprawia, że włosy rosną mocniejsze, grubsze i zdrowsze. Sok z cebuli może także złagodzić problemy skórne występujące na skalpie, ponieważ ma działanie przeciwzapalne i antyseptyczne.

Sok z cebuli na włosy

Więcej o soku z cebuli na porost i zagęszczenie włosów przeczytasz tutaj:

Krople żołądkowe na zagęszczenie i porost włosów

To może brzmieć dość niecodziennie, ale krople żołądkowe to jeden ze skuteczniejszych sposobów na pobudzenie włosów do porostu. Krople żołądkowe to nic innego, jak mieszanka kilku ziół. Ceny kropli żołądkowych zaczynają się już od kilku złotych, więc to dodatkowy atut przemawiający za wypróbowaniem tej metody. W kroplach żołądkowych koncentracja składników aktywnych jest niezwykle wysoka, stąd ich skuteczność.

Krople żołądkowe na włosy

Fot. Kelly Sikkema on Unsplash

Więcej o kroplach żołądkowych na włosy przeczytaj tutaj:

Jak zagęścić włosy na czubku głowy?

Bardzo często w kontekście zagęszczania włosów pojawiają się pytania o to jak zagęścić włosy na czubku głowy. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet – gdy przedziałek na głowie robi się coraz szerszy. Tutaj domowe sposoby mogą nie być tak skuteczne. Można oczywiście próbować i mogą pojawić się efekty, ale o wiele szybciej pojawią się po zabiegu mezoterapii igłowej skóry głowy. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy preparatów prowadzących do wzmocnienia cebulek z użyciem niewielkich cieniutkich igiełek. Włosy zyskują wiele substancji odżywczych, a cebulki są pobudzone do intensywnej pracy. Brzmi przerażająco, ale nie jest bolesne.

Równowaga PEH włosy

Fot. Scandinavian Biolabs on Unsplash

Jak zagęścić włosy u fryzjera?

Zagęszczanie włosów u fryzjera polega, tak jak przedłużanie, na doczepianiu naturalnych pasm włosów do swoich. Fryzura zyskuje większą objętość, ale jedynie na jakiś czas. Można skorzystać z metody clip-in, metody ultradźwiękowej lub mikroringów. Po jakimś czasie jednak włosy trzeba będzie odczepić i problem znów się pojawi.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (57 głosów, średnia: 4,86 z 5)
zapisuję głos...