Jak zadbać o skórę dłoni
Dlaczego dłonie się starzeją?
Skóra dłoni jest na co dzień narażona na kontakt z niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi. Mowa m. in. o środkach czystości i detergentach, co szczególnie dotkliwe staje się dla tych osób, które podczas sprzątania nie stosują rękawiczek ochronnych. Kolejne czynniki wpływające negatywnie na kondycję skóry dłoni to:
– ekspozycja na promieniowanie słoneczne
– narażenie na działanie wysokich i bardzo niskich temperatur
– częste moczenie dłoni w wodzie
Ponadto na kondycję dłoni wpływa negatywnie postępujący zanik podskórnej tkanki tłuszczowej, a także spowolnienie syntezy kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Sprzyja to utracie elastyczności skóry i jej ścieńczeniu, przesuszeniu skóry. Inne niepożądane zmiany zauważalne na skórze dłoni to przebarwienia, zmarszczki oraz szorstkość skóry.
Dla utrzymania nienagannego wyglądu dłoni niemały wpływ ma z pewnością codzienna pielęgnacja. Regularne działanie kosmetyków o działaniu odżywczym sprzyja nawilżeniu skóry i wspomaganiu procesów regeneracyjnych. Jednak to za mało – narażone na działanie szkodliwych czynników dłonie wymagają specjalistycznej pielęgnacji. Jak poprawić wygląd dłoni? Doskonale sprawdzają się profesjonalne zabiegi na dłonie, które umożliwiają odmłodzenie dłoni i redukcję już obecnych niepożądanych zmian skórnych, ale mogą być stosowane także profilaktycznie.
Najskuteczniejsze zabiegi na dłonie
Aby dłonie zawsze wyglądały na zadbane i stały się naszą najlepszą urodową wizytówką, warto poddać je zabiegom w gabinecie medycyny estetycznej. Dedykowane dłoniom zabiegi odmładzające i odżywcze zapewniają spektakularny efekt, który pojawia się już po pierwszej wizycie w klinice urody i utrzymuje się przez dłuższy czas. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów na dłonie jest laseroterapia. Laser na dłonie to zabieg określany mianem fotoodmładzania. Pomaga on na zredukowanie pojawiających się po ekspozycji na słońce takich oznak starzenia się skóry jak przebarwienia, plamy soczewicowate, zmarszczki, utratę elastyczności skóry. Odmładzanie dłoni laserem Dye VL polega na przykładania głowicy lasera do poszczególnych partii skóry, co pomaga na skuteczne pozbycie się niepożądanych zmian skórnych. Zabieg trwa kilka minut, nie jest bolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Po zabiegu skóra może być jedynie lekko zaczerwieniona, zaś poddane zabiegowi przebarwienia ciemnieją i stopniowo złuszczają się. Najlepszy efekt uzyskiwany jest po przeprowadzeniu serii 2 – 4 zabiegów wykonanych w odstępach 3 tygodni.
Zabiegiem o działaniu odmładzającym, odżywczym i regenerującym jest mezoterapia, a także osocze bogatopłytkowe. Mezoterapia stosowana na grzbiety rąk to zabieg polegający na wprowadzaniu igłą pod skórę substancji odżywczych, regenerujących, nawilżających, witamin i składników mineralnych. Dzięki wstrzykiwaniu preparatów odżywczych pokonana zostaje bariera naskórkowa, co zwiększa przyswajalność substancji aktywnych i zapewnia ich skuteczne działanie. Mezoterapia igłowa dłoni przynosi najlepsze efekty po wykonaniu 3 – 4 zabiegów w odstępie miesiąca. Z kolei zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe polega na ostrzykiwaniu skóry dłoni materiałem pozyskanym z krwi pacjenta. Osocze bogatopłytkowe cechuje się wysoką zawartością płytek krwi, peptydów czy czynników wzrostu, które stymulują fizjologiczne procesy regeneracyjne skóry. Osocze bogatopłytkowe to materiał w pełni bezpieczny, nie generujący podrażnień czy alergii, a przy tym niezwykle skuteczny. Wykonanie 3 – 4 iniekcji z częstotliwością jednego zabiegu na miesiąc zapewni efekt odmłodzenia, rozjaśnienia i wygładzenia skóry dłoni.
W celu wygładzenia skóry dłoni i usunięcia powierzchniowych przebarwień można wykonać zabiegi z wykorzystaniem peelingów chemicznych. Kwasy na dłonie stosowane są zwłaszcza w przypadku dłoni przesuszonych, ze zmianami pigmentacyjnymi. Doskonałe efekty przynosi zastosowanie kwasu migdałowego, który złuszcza martwy naskórek, rozjaśnia przebarwienia oraz wspomaga syntezę kolagenu i elastyny. Tego typu zabieg na dłonie warto powtarzać co 2 – 3 tygodnie, a optymalna liczba zabiegów to 4 – 6.
info: www.neonia.com.pl