Jak zadbać o dobre samopoczucie na wiosnę? Zacznij w Dzień Kobiet!

Zbliża się Dzień Kobiet, a to dobry czas na to, by zastanowić się, czy dostatecznie dużo czasu przeznaczamy dla siebie. Kobiety mają zwyczaj poświęcania się dla swojej rodziny – partnera, dzieci, przyjaciół. co czasami prowadzi do tego, że zapominają o sobie. Dzień Kobiet to dobry czas by na chwilę się zatrzymać i skupić na sobie. Jak zadbać o dobre samopoczucie na wiosnę?  Zapytaliśmy o to  fizjoterapeutkę Agnieszkę Tomaszewską i kosmetolog Natalię Domoradzką z EVA Park Life&SPA

 Szczesliwa i zdrowa kobieta

– Stres, niewyspanie, kiepsko zbilansowana dieta i siedzący tryb życia. Potrzebujemy trenera personalnego czy fizjoterapeuty?

– Wszystko to co zostało wymienione wpływa bardzo niekorzystnie na nasze funkcjonowanie.  Ja jestem zwolenniczką spojrzenia całościowego na organizm i zaplanowania programu, który nie ograniczy się do regularnego odwiedzania siłowni np. 2  razy w tygodniu.  Szczególnie kobiety po 35 roku życia powinny mieć świadomość zachodzących zmian w organizmie i program dostosowany do wieku i potrzeb – mówi Agnieszka Tomaszewska fizjoterapeuta z EVA Park Life& SPA.

– Czyli dzień kobiet w wieku 40 lat najlepiej spędzić w gabinecie lekarskim?

– Nie. Ale świadomie decydujmy o rodzaju podejmowanych aktywności  koncentrując się nie tylko na zgubieniu paru kilogramów. To dobry moment aby znaleźć czas dla siebie i np. umówić się na spotkanie i opracować plan składający się m.in. z odpowiednio dobranych ćwiczeń wzmacniających mięśnie, dopasowanych do potrzeb i możliwości  naszego kręgosłupa. Siedzący tryb życia  i brak ruchu sprzyjają problemom którym można zaradzić odpowiednią profilaktyką.

Kosmetolog_Natalia Domoradzka

Natalia Domoradzka, kosmetolog

– Szukajmy nowych rozwiązań? Co Pani poleca szczególnie?

– Urządzenie, które trafiło już na sale treningowe, a które powoduje, że ćwicząc odtwarzamy naturalne ruchy z życia codziennego, które odpowiednio skorygowane przez instruktora czy fizjoterapeutę angażują wszystkie grupy mięśni. Możemy na takim urządzeniu wykonać ponad 200 ćwiczeń z możliwością kalibracji stopnia oporu i co najważniejsze wybrać bardzo indywidualny program dostosowany do celów i potrzeb naszego kobiecego organizmu. Jeśli połączymy to z korzystaniem np. z basenu z wodą mineralno – solankową, to otrzymamy doskonałą porcję świetnej aktynowości fizycznej i doskonałego samopoczucia. A chyba o to chodzi w dniu kobiet?

-Coraz częściej Panie spędzają też ten dzień u kosmetyczki. Czy marzec jest rzeczywiście czasem wzmożonego zainteresowania zabiegami ?

– Tak – mówi kosmetolog Natalia Domoradzka z EVA Park Life&SPA – bo to naturalny czas i przygotowanie do wiosny. Tak jak pora roku chcemy wyglądać kwitnąco i najchętniej jak najszybciej naprawić szkody po zimie widoczne na naszej skórze.

– Można to zrobić podczas jednego zabiegu ?

– Nie oczekujmy spektakularnych efektów po jednej wizycie, ale już po kilku – zdecydowanie tak. Jest cała gama bardzo skutecznych zabiegów, które w sposób nieinwazyjny rozwiązują problemy estetyczne, takie jak cellulit czy brak jędrności. W kosmetologii są też już bardzo skuteczne sposoby na redukcję tkanki tłuszczowej czy zmarszczek. Jeśli dołączymy do tego spacery, rower inne przyjemne aktywności to rzeczywiście mamy szansę powitać wiosnę i lato nie tylko w lepszym nastroju ale i zdecydowanie chętniej patrząc w lustro.

Marzec to dobry miesiąc, aby pod pretekstem Dnia Kobiet lub pod każdymi innym skupić się na sobie i swoich potrzebach. Współczesne kobiety są mistrzyniami w łączeniu obowiązków zawodowych i rodzinnych, niewątpliwie przyda się im również umiejętność zadbania o siebie i swoje potrzeby.

 

 

Rozmawia Ewelina Wróblewska

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (113 głosów, średnia: 4,40 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Wusia  3 marca 2016 07:24

  Dobre przypomnienie, że to najwyższy czas pomyśleć o sobie i kondycji swojego ciała i o długofalowej kuracji, która pozwoli nam na zrzucenie tego i owego. Jednorazowe akcje nie mają szans powodzenia.

  Odpowiedz
 2. Tara  3 marca 2016 07:55

  Mnie wystarczy odrobina słońca i przebieżka po sklepach 😉

  Odpowiedz
 3. Żanett  3 marca 2016 08:01

  Nie korzystam ze specjalistycznych usług kosmetycznych, nie czuje takiej potrzeby. Za to dbam o siebie we własnej łazience – nie tylko w ten dzień, ale przez cały rok 🙂

  Odpowiedz
 4. Melrose  3 marca 2016 12:42

  Warto czasami pozwolić sobie na takie przyjemności jak masaże, wizyta u kosmetyczki, manicure czy pedicure. W codziennym biegu zdarza nam się zapomnieć o sobie i swoich potrzebach.

  Odpowiedz
 5. Natt.  3 marca 2016 14:35

  A dlaczego w Dzień Kobiet? Zacznij już dziś 🙂

  Odpowiedz
 6. Aneta  3 marca 2016 16:52

  Mnie wystarczy tylko słońce, słoneczko, więcej słońca! Niczego więcej do szczęścia mi nie potrzeba 🙂

  Odpowiedz
 7. mama_kazala  4 marca 2016 21:05

  ja tam lubie sobie sprawiać przyjemność 🙂

  Odpowiedz
 8. kobiecymokiem  7 marca 2016 12:17

  Od jutra zaczynamy ;D

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany