Jak zadbać o brwi ?

Brwi to najlepsza oprawa naszych oczu. Jeśli są one wyraźne i dobrze wyprofilowane, to nasza twarz będzie wyglądać dobrze nawet bez makijażu. Bardzo ważne jest to, aby wszelkie zabiegi były wykonywane przy użyciu profesjonalnych preparatów. W dużej mierze to właśnie one odpowiadają za to, jaki efekt uzyskamy, a także jak długo będzie on się utrzymywał. Oczywiście nie bez znaczenia jest również wybór odpowiedniego gabinetu kosmetycznego.

Henna brwi

Henna brwi to zabieg, który cieszy się ogromną popularnością. Jest to najlepsza opcja dla osób, które posiadają jasne i prawie niewidoczne włoski. Produkty do brwi występują w rozmaitych odcieniach. Bez najmniejszego problemu dopasujemy kolor do koloru naszej skóry, czy też włosów.

Warto dodać, że henna nie powinna farbować skóry, a wyłącznie włoski. Efekty zabiegu utrzymują się do kilku tygodni. Trzeba dodać, że początkowo kolor jest mocniejszy, a dopiero z czasem nabiera on finalnego odcienia.

Microblading

Microblading to makijaż permanentny brwi. Jest to najlepsza opcja dla osób, które nie posiadają naturalnych włosków lub są one mocno przerzedzone. Zabieg ten zwany jest również metodą piórkową i polega na dorysowaniu włosków na skórze. Wykorzystuje się do tego malutkie ostrze, które wprowadza pod naskórek delikatny barwnik.

W przypadku tej metody odwzorowane są włoskich – ich naturalny kształt oraz ułożenie. Dzięki temu całość wygląda bardzo naturalnie. Oczywiście grubość i kształt brwi dopasowywane są do indywidualnych życzeń klienta. Najlepszy efekt utrzymuje się około roku, jeśli wykorzystuje się najwyższej klasy produkty. Po tym czasie niezbędna jest korekta.

Rekonstrukcja brwi

Rekonstrukcja brwi polega na ich odbudowie. Zabieg pozwala na je zagęszczenie oraz wyrównanie. Zwykle stosuje się metodę włoskową (building), gdyż jest ona najbardziej efektowna. Polega ona doklejaniu pojedynczych włosków w miejscu ubytków. Taki zabieg utrzymuje się przez około dwa tygodni.

Można również skorzystać z metody sculpting, które polega na nałożeniu specjalnej masy strukturalnej na brwi i takie rozwiązanie utrzymuje się przez około 4 tygodnie.. Wybór metody powinien być dobrany po konsultacji z kosmetyczką, która będzie dokonywała zabiegu.

Warto dodać, że ten rodzaj dbania o brwi jest relatywnie tani, przez co decyduje się na niego coraz więcej osób.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (163 głosów, średnia: 4,39 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany