Jak zacząć rozmowę z nieznajomą osobą?

Utknęłaś w kolejce na lotnisku, w sklepie lub windzie? Jesteś nowa w pracy lub zaproszono Cię na imprezę, na której nikogo nie znasz? Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi na dobre rozpoczęcie rozmowy!

Jak zacząć rozmowę? Najtrudniejszy jest pierwszy krok, ale zagadywania można się nauczyć. Wiele ludzi w niektórych sytuacjach cieszy się kiedy może porozmawiać i tylko czeka, aż ktoś inny odważy się zacząć pogawędkę. Oto kilka podpowiedzi, które pomogą Ci bez zakłopotania rozpocząć rozmowę z nieznajomą osobą.

Jak zacząć rozmowę z nieznajomą osobą?

pixabay.com

Jak zacząć rozmowę?: 7 prostych porad

Small talk, czyli umiejętność uprzejmej rozmowy z kimś nieznajomym, to sztuka bardzo przydatna zarówno w życiu towarzyskim, jak i podczas biznesowych spotkań. Jak zacząć konwersację? O czym rozmawiać? Podpowiadamy!

Uśmiechnij się

Podchodząc do nieznajomej osoby, pamiętaj, by zachować pogodną twarz. Pokaż jej, że chcesz rozpocząć lekką i przyjazną rozmowę. Uśmiech kreuje nasz wizerunek. Sprawia, że jesteśmy lepiej odbierani przez innych. To pierwszy krok do zdobycia zaufania drugiej osoby i nawiązania rozmowy.

 Zadawaj pytania otwarte

Punktem wyjścia może być pogoda. To uniwersalny klasyk! Nie pytaj rozmówcy jednak, czy mu się podoba, ale np. jaką lubi najbardziej lub jaka pora roku jest jego ulubioną. Możesz też zapytać o radę (np. jak dojechać najszybciej do jakiegoś miejsca) lub opinię (np. na temat nowej restauracji w okolicy). Pomiń tzw. „tanie teksty na podryw”. Działają podobnie jak stereotypowe chwyty na podryw, nie robią na nikim wrażenia.

Jak zacząć rozmowę z nieznajomą osobą?

pixabay.com

Szukaj czegoś wspólnego

Znajdź coś, co łączy Cię z inną osobą, żeby zacząć rozmowę. Może to być np. wzrost, podobny styl ubioru, fryzura. W rozmowie chwytaj się słów rozmówcy i szukaj w nich odniesienia do własnego życia. Zadawaj też pytania, na które łatwo odpowiedzieć.

Skomentuj coś, co się dzieje wokół Ciebie

Rzuć uwagę na temat tego, co się obecnie dzieje. Powiedź coś o długiej kolejce w której stoicie lub głośnej muzyce w pomieszczeniu lub gościach na przyjęciu. Pamiętaj, że każda sytuacja jest unikalna, dzięki czemu daje naprawdę wiele możliwości, by nawiązać rozmowę.

 Postaw na bezpieczne tematy

Najchętniej rozmawiamy o dzieciach, zwierzętach, hobby, muzyce, filmach i jedzeniu. Przyjrzyj się potencjalnemu rozmówcy, a następnie spróbuj rozpocząć miłą pogawędkę na któryś z tematów. Mogą to być podobne doświadczenia z dziećmi, anegdoty z podróży, zabawne historie z pracy, ostatni odcinek popularnego serialu lub przygody ze zwierzętami domowymi. Unikaj rozmów o polityce i religii.

Jak zacząć rozmowę z nieznajomą osobą?

pixabay.com

Pochwal drugą osobę

Zwróć uwagę na to, czy nieznajoma osoba ma coś, co wzbudza Twoje zainteresowanie. Użyj tego jako wstępu do rozmowy. Może to być np. zapach perfum, ładna fryzura lub element ubioru. Nie przesadzaj jednak z prawieniem komplementów, bądź naturalna. Możesz pochwalić np. okulary drugiej osoby i spytać gdzie je kupiła.

Podejdź, przywitaj się i przedstaw…

Pamiętaj, by mieć parę tematów w zanadrzu, zanim rozpoczniesz rozmowę z nieznajomą sobą. Nie bój się, że ta osoba Cię odrzuci. Zachowaj pewność siebie i wyrzuć z głowy negatywne myśli. Jeśli się nie uda, to trudno. Ta osoba tego na pewno nie zapamięta, Ty także się tym nie przejmuj.

Pamiętaj, by na końcu rozmowy życzyć drugiej osobie miłego dnia. To tylko kilka słów, a mają niezwykłą moc!

Jak zacząć rozmowę? Jakie Wy macie sposoby?

Jak mężczyzna okazuje zainteresowanie kobietą? Sprawdź, czy mu się podobasz!

Jak mężczyzna okazuje zainteresowanie kobietą? Sprawdź, czy mu się podobasz!

Jak mężczyzna okazuje zainteresowanie kobietą? Często inaczej, niż byśmy się tego spodziewały! Istnieje jednak wiele sygnałów, po których możesz rozpoznać, czy go interesujesz.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (125 głosów, średnia: 4,06 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Hidari11  28 kwietnia 2018 21:05

  Zauważyłam, że mało kto jest zainteresowany nawiązywaniem nowych znajomości. Nawet w miejscach publicznych- parkach, autobusach, kawiarniach osoby skupione są na swoich sprawach, najczęściej jednak czytają lub przeglądają internet w telefonach.

  Odpowiedz
  • Tara  30 kwietnia 2018 08:36

   Takie czasy… zaczep kogoś w parku 😉 jest ryzyko 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany