Jak zachować się na pierwszej randce, by przeobrazić znajomość w związek?

Pierwsza randka często wiąże się z wielkimi nadziejami i oczekiwaniami, którym nie udaje się jednak ziścić z uwagi na niekorzystny zbieg różnych okoliczności. Ktoś z Was zadaje o jedno pytanie za dużo lub nieświadomie popełnia faux pas, ktoś źle odczytuje wyrwane z kontekstu słowa, za bardzo skupia się na opowiadaniu o sobie, bądź stara się stworzyć wokół siebie aurę, która z biegiem czasu okazuje się tylko fałszywą, „brokatową” otoczką przysłaniającą dużo mniej kolorowe fakty. Jak zachować się na pierwszej randce, by dobrze zrozumieć swojego rozmówcę, nie dawać mu płonnych nadziei i mieć szansę przeobrazić znajomość w stały związek? O czym rozmawiać, jakie teksty na podryw przygotować? Oto pięć podstawowych (choć wbrew pozorom wcale nie oczywistych) zasad!

jak zachować się na pierwszej randce

źródło: www.pixabay.com

Jak zachować się na pierwszej randce, by przeobrazić znajomość w związek?

Polecamy także:Najczęstsze błędy popełniane na pierwszej randce

 

1. Nie ukrywaj swoich intencji

źródło: giphy.com

 

Oczywiście nie mamy na myśli skrajności, takich jak przynoszenie ze sobą gazety „Piękny ślub” i wymieniania  na wyścigi wszystkich najładniejszych imion, jakie moglibyście nadać Waszym przyszłym dzieciom. Mowa raczej o subtelnym zasygnalizowaniu drugiej osobie, że traktujesz to spotkanie jako prawdopodobny wstęp do czegoś poważniejszego, a nie kolejną randkę w ciemno, zaaranżowaną z nudów lub z entuzjazmu Twoich przyjaciółek. Podchodząc do tego uczciwie, zachęcisz chłopaka do podobnego zachowania i już na pierwszym spotkaniu będziesz w stanie stwierdzić, czy Twój znajomy jest w ogóle gotowy na prawdziwy związek, czy też zależy mu wyłącznie na dobrej zabawie i przelotnych „przyjaźniach”. Analogicznie, jeżeli czujesz, że to zupełnie nie to, zachowaj dystans, nie robiąc mu niepotrzebnie złudnych nadziei.

 

2. Uważaj, co mówisz na temat ex

źródło: giphy.com

 

Najlepszym pomysłem jest unikanie tematu ex albo ewentualne ograniczenie się do słów: to stara i nudna historia, nie ma o czym opowiadać. Żaden mężczyzna spotykający się z Tobą po raz pierwszy, nie chce myśleć o tym, kim był Twój poprzedni partner, porównywać się z nim i wyobrażać sobie Ciebie w jego ramionach. Wspominanie dawnej miłości może poza tym świadczyć o tym, że sprawa wciąż nie jest zamknięta i stanowić dla znajomego sygnał, że nie jesteś gotowa na nowy rozdział w życiu. Jeżeli jednak temat poprzednich związków mimowolnie wypłynie, staraj się mówić o byłym partnerze zwięźle i w dość dobrych słowach (oczywiście nie przesadzaj!). Nie zwierzaj się z tego, że Twój poprzedni chłopak wystawił Cię w kawiarni pełnej ludzi lub kazał Ci po kłótni wysiąść w środku miasta z samochodu podczas ulewy. Nie wymieniaj jednym tchem jego wad, nie rób z niego zombie i nie opowiadaj, jak spotykając go na ulicy przerażona schowałaś się w krzakach (nawet, jeśli naprawdę to zrobiłaś). Słuchając tych wszystkich okropnych słów na temat ex, Twój rozmówca automatycznie zacznie się zastanawiać, co powiedziałabyś o nim, gdyby Wam nie wyszło.

Jak zachować się na pierwszej randce, by przeobrazić znajomość w związek?

Polecamy również: Jak sprawić by oszalał na Twoim punkcie po pierwszej randce

 

3. Zadawaj przemyślane pytania

źródło: giphy.com

Pierwsza randka to nie spotkanie dziennikarza z celebrytą. Nie zachowuj się więc tak, jakbyś przeprowadzała wywiad. Za każdym razem zastanów się, czy pytanie, które zamierzasz zadać nie jest zbyt osobiste lub niegrzeczne jak na pierwszą rozmowę sam na sam. Jeżeli natomiast uznasz, że to on zszedł na niewłaściwy grunt, utnij wymianę zdań, uśmiechając się i niepostrzeżenie zmieniając temat.

 

4. Bądź sobą

źródło: giphy.com

 

Większość z nas tak bardzo stara się przypodobać rozmówcy na pierwszej randce, że wychodzi ze skóry, by wydać się lepszymi niż jesteśmy w rzeczywistości. W efekcie nie pokazujemy wcale swojego prawdziwego oblicza, lecz gramy kogoś, z kim w naszym wyobrażeniu on chciałby się spotykać. Zanim ubierzesz maskę kobiety perfekcyjnej, zastanów się jednak, jak długo zamierzasz ją nosić. Tydzień, rok, a może całe życie? Jeżeli masz zostać z kimś na stałe, posłuchaj banalnie brzmiącej, choć wcale nie łatwej do wdrożenia, rady i po prostu pozwól sobie na… bycie sobą. Nie chcesz chyba, by on po pewnym czasie stwierdził, że zakochał się w kimś zupełnie innym?

Jak zachować się na pierwszej randce, by przeobrazić znajomość w związek?

Przeczytaj również: 23 myśli każdej dziewczyny podczas pierwszej randki

 

5. Zwróć uwagę na alarmujące sygnały

źródło: giphy.com

 

Na końcu warto zwrócić uwagę na to, czy osoba, z którą się spotkałaś rzeczywiście odpowiada Twojemu wyobrażeniu o stałym partnerze. Zauroczone magią pierwszej randki i rozemocjonowane, często przymykamy oko na niepokojące sygnały, o których daje nam znać intuicja. Czasami wręcz tak bardzo chcemy uwierzyć, że to „ten jedyny”, iż świadomie się oszukujemy i odrzucamy kolejne czerwone lampki zapalające się w naszej głowie. Jeżeli jednak marzysz o stałym związku, postaraj się na chłodno ocenić, czy będziesz w stanie przyzwyczaić się do zachowań chłopaka zaobserwowanych na pierwszej randce. Za dużo mówi, sprawdza przy Tobie smartfona, głośno mlaszcze przy jedzeniu, śmieje się w wyjątkowo irytujący sposób, a może opowiada niesmaczne dowcipy? Pamiętaj, że te cechy nie ulotnią się donikąd wraz z upływem czasu, przeciwnie – wyostrzą się z biegiem lat!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (205 głosów, średnia: 4,62 z 5)
zapisuję głos...