Jak zachęcić do czytania książek? Instagramerka Elizabeth Sagan znalazła oryginalny sposób!

Od lat mówi się o tym, że czytelnictwo zarówno w Polsce, jak i na świecie ma się nie najlepiej. Władze państw i lokalnych społeczności organizują szereg specjalnych akcji, dotują spotkania klubów książki, kręcą spoty reklamowe i przeprowadzają sondaże, zastanawiając się, jak poprawić tę sytuację. Instagramerka Elizabeth Sagan wpadła na oryginalny pomysł, do którego wykorzystała aparat, zbiory z pokaźnej domowej biblioteczki i internetowe konto. Zobaczcie efekty jej twórczej pracy!

Na pytanie: „jak zachęcić do czytania” trudno znaleźć trafną odpowiedź. „Bookstagramerka” Elizabeth Sagan uważa, że można robić to w sposób kreatywny i dowodzi, iż do osiągnięcia tego celu nie trzeba nawet używać słów. Wystarczy odwołać się do innej formy sztuki. Teksty kultury najlepiej odbiera się bowiem wtedy, gdy się nawzajem przenikają…

Jak zachęcić do czytania książek? Instagramerka Elizabeth Sagan znalazła oryginalny sposób!

Kobieta-supermanka, syrena, symbol sprawiedliwości, jeździec i surferka szalejąca na falach – to tylko kilka z postaci, jakie Elizabeth potrafi wyczarować z książek. Autorka oddaje tym samym wielość historii jakie opowiadają nam wciąż tak samo wyglądające kartki i kropeczki czarnej farby drukarskiej układającej się w litery, a dalej w słowa i zdania. Czytanie pobudza wyobraźnię nie mniej niż efemeryczne instalacje instagramerki-czytelniczki. 

Jeśli ten pomysł nie wydaje Wam się zupełnie nowy to dlatego, że wcześniej mogłyście zobaczyć podobne realizacje na zdjęciach Jamesa Trevino – przyjaciela Elizabeth, którego dzieło postanowiła ona kontynuować i przedstawić w wersji kobiecej.  Obejrzyjcie jej magiczne „układy”!

 

Nie wiesz, jak zachęcić do czytania książek? Zobacz instalacje Elizabeth Sagan:

 https://www.instagram.com/p/Bo4SAs9lc3Y/https://www.instagram.com/p/BowjBBmFPHB/https://www.instagram.com/p/BoraeWKFizY/https://www.instagram.com/p/BoegrCalzU7/https://www.instagram.com/p/BoRp45Wl1zA/https://www.instagram.com/p/BoEvQBqFL-p/https://www.instagram.com/p/BoCNo-rF8zg/https://www.instagram.com/p/Bn6gidUH7L6/https://www.instagram.com/p/BntmxghnZNN/https://www.instagram.com/p/BnWa9e3H6ju/https://www.instagram.com/p/Bmqstg-Hh-O/https://www.instagram.com/p/Bl0l5wdH1W7/https://www.instagram.com/p/Blf_MluHT5c/https://www.instagram.com/p/BlvdnpMnhqw/Jak sądzicie, czy taka forma promocji książek i czytelnictwa może się sprawdzić? 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (164 głosów, średnia: 4,07 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. MarciaMarcia  16 października 2018 08:44

  Jaki pomysł! Szok!! Jestem pod ogromnym wrażeniem!!!
  Nie tyle pod wrażeniem samego pomysłu zrobienia zdjęć z książkami w roli głównej ale z powodu różnorodności i ilości tych zdjęć! A przypuszczam że to co tu widzę jest jedynie małą cząstką tego co jeszcze zobaczę. Gratuluję!!

  Odpowiedz
 2. nigar  16 października 2018 11:18

  Ja kocham książki . Kocham i już i nie wyobrażam sobie ich nie czytać . Ta pani zrobiła cos niebywale pięknego i mądrego !!! Wielki szacunek dla niej !!!! Brawo !!!

  Odpowiedz
 3. sylwiawes  16 października 2018 16:10

  Mnie nie trzeba przekonywać do czytania ponieważ kocham książki już od dawna 😍

  Odpowiedz
  • Klaudia  17 października 2018 01:21

   Ja również piona 🙂

   Odpowiedz
 4. martucha180  16 października 2018 16:24

  Rewelacja!

  Odpowiedz
 5. macierzanka  16 października 2018 19:40

  Ja uwielbiam książki,ale każdy sposób jest dobry,aby zachęcić wszystkich do ich czytania.

  Odpowiedz
 6. Natt.  16 października 2018 20:45

  Ale piękne!!! 🙂

  Odpowiedz
 7. xtina120  16 października 2018 22:28

  Niesamowite są te zdjęcia 😉

  Odpowiedz
 8. Klaudia  17 października 2018 01:21

  Kiedyś próbowałam sesji takiej 😁

  Odpowiedz
 9. Ilona  17 października 2018 09:47

  Zdjęcia piękne, ale nie wiem jak mają zachęcić ludzi do czytania… Prędzej zachęcą kogoś do zainteresowania się fotografią.

  Odpowiedz
 10. Bella11  17 października 2018 16:46

  Bardzo kreatywne zdjęcia . Mała galeria sztuki zaniechanej. Wracać do czytania!!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany