Jak wzbogacić swoje życie erotyczne? Postanowienia na Nowy Rok

Postanowienia noworoczne nie muszą być restrykcyjne i kojarzyć się z ograniczeniami czy trudnymi do spełnienia zadaniami. Te, które można wprowadzić do sypialni, dadzą radość, przyjemność i umocnią związek.

 

 

 1. Zaplanowanie intymnych sesji 1 na 1

Randka, rozmowa, czułości, czy przygotowanie erotycznego scenariusza, który zaplanujesz ty lub partner to idealny sposób, by urozmaicić życie erotyczne. Dobrym pomysłem jest podsuwanie sobie pikantnych liścików, zbieranie scenariuszy do specjalnego pudełeczka, czy zabawa w losowanie „co tym razem zrobimy wieczorem. Jak często przeprowadzać takie sesje? Co najmniej raz w tygodniu! Choć gdy już się rozpocznie tę przyjemną grę, ciężko będzie się ograniczyć…

 1. Wprowadzenie zabawek erotycznych

Pogląd, że ludzie korzystający z gadżetów erotycznych są zboczeni i perwersyjni, jest bardzo krzywdzący. Przez ślepą wiarę w takie opinie nie daje się sobie szansy na poprawę jakości życia erotycznego. – Korzystanie z zabawek erotycznych daje partnerom przyjemność i frajdę ze wspólnej zabawy. Zwiększa też szansę na lepsze poznanie potrzeb swojego partnera czy partnerki. Warto spróbować gadżetów, by przekonać się, że w łóżku czeka jeszcze wiele nieodkrytych przyjemności – podkreśla Anna Moderska, edukatorka seksualna, ekspertka współpracująca z marką Fun Factory, czołowym producentem zabawek erotycznych.

 1. Ćwiczenia na lepszy seks

W zdrowym ciele… więcej przyjemności! Ćwiczenie polegające na regularnym napinaniu i rozluźnianiu mięśni Kegla umacnia i poprawia kondycję tej grupy mięśniowej, tym samym umożliwiając silniejsze przeżywanie doznań. Najlepsze efekty uzyskuje się dzięki stosowaniu kulek waginalnych, zwanych też kulkami gejszy lub smartballs, które umieszcza się w pochwie. – Ludzie dbający o kondycję fizyczną mają więcej ochoty i siły, by próbować bardziej wyrafinowanych pozycji seksualnych. Dlatego nawet codzienny 30-minutowy spacer z kijkami do nordic walkingu może pozytywnie wpłynąć na jakość życia seksualnego – dodaje ekspertka.

 1. Zadbanie o swoje ciała

Wzajemna troska o siebie i o swoje ciała to świetna okazja, by dać sobie wyraz czułości. Sposobów jest wiele: przygotowanie kolacji z użyciem naturalnych afrodyzjaków, która zaostrzy apetyt na seksualne doznania, czy masaż relaksacyjny z użyciem olejku o pięknym zapachu, który może okazać się niezwykłą grą wstępną.

 1. Odkrywanie wspólnego hobby

Badania wskazują, że umacnianie relacji na innych niż erotyczna płaszczyznach także przekłada się na lepszy seks. Dlatego warto wybrać się w podróż w nowe miejsce, spróbować nowych sportów, wspólnych wędrówek po górach, czy udać się na koncert nowo odkrytego zespołu. Ludzie, którzy dzielą wspólne pasje i przeżywają wspólnie coś na nowo, a zwłaszcza  dostarczają sobie wspólnej podniety i ekscytacji poza sypialnią, mogą liczyć na większe emocje również w łóżku.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (132 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. bbo  12 stycznia 2016 20:26

  Świetne postanowienie. Dobre dla dwojga 😀

  Odpowiedz
 2. Żanett  13 stycznia 2016 08:01

  A seks nie powinien być spontaniczny? Planowanie sesji? 🙂

  Odpowiedz
  • AnnaKwasniak  17 stycznia 2016 18:21

   Ja tam wolę spontaniczne zabawy niż jakieś planowane ;). Cóż z tego że będziemy planować jak później okaże się, ze któreś nie chce/ nie może?

   Odpowiedz
 3. lilkawodna  13 stycznia 2016 09:21

  Warto chociaż jeden z tych punktówwprowadzić w życie.

  Odpowiedz
 4. gusia.  13 stycznia 2016 09:43

  I takie postanowienia mogą być 😉

  Odpowiedz
 5. martucha180  13 stycznia 2016 12:15

  Nic nowego.

  Odpowiedz
 6. Aneta  13 stycznia 2016 15:51

  Ciekawe postanowienie 😉

  Odpowiedz
 7. Jaworka  13 stycznia 2016 16:07

  Co kto lubi planowanie lub spontaniczność i według preferencji obojga bo w tym cały jest ambaras aby dwoje chciało naraz

  Odpowiedz
 8. gosia141088  14 stycznia 2016 08:38

  oj tak tak aż mi się gorąco zrobiło hee 🙂

  Odpowiedz
 9. sylwiawes  15 stycznia 2016 20:02

  Super postanowienia 🙂

  Odpowiedz
 10. Anita  22 stycznia 2016 20:28

  takie postanowienia można mieć hihi

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany