Jak wykonać makijaż do pracy?

Makijaż do pracy musi spełniać kilka warunków. Przede wszystkim powinien być delikatny i profesjonalny. Po drugie – trwały, przecież spędzisz z nim co najmniej 8 godzin. A po trzecie – maksymalnie szybki, byś mogła go zdążyć zrobić przed wyjściem. Połączenie tych wszystkich cech wydaje ci się niemożliwe? Nic bardziej mylnego!

Jak wykonać makijaż do pracy?

Makijaż do pracy a dress code

W firmach, które utrzymują dress code, bardzo często wymaga się od pracownic, by ich make-up był dyskretny. W praktyce oznacza to, że makijaż do pracy musi być delikatny i nierzucający się w oczy. W miejscach, w których nie ma dress code’u, także warto trzymać się tej zasady. W końcu naturalny makijaż jest najbardziej elegancki, a elegancja zawsze będzie kojarzyła się z profesjonalizmem.

Makijaż do pracy nie musi jednak być nudny. Tak naprawdę jego zadaniem jest odkrycie twojej naturalnej urody i jej lekkie podkreślenie. Make-up no make-up nadal jest bardzo popularny, dlatego codzienny makijaż dobrze wpisuje się w najnowsze trendy. Jak go zrobić, by naprawdę dobrze wyglądać, a zachować sztywne reguły rządzące malowaniem się do pracy?

Naturalna twarz

Jednym z wymogów makijażu do pracy jest zachowanie naturalności. Dlatego też twarz nie może być przerysowana i zbyt mocno zaznaczona. Jeśli lubisz konturowanie, raczej zachowaj je na większe wyjścia i wieczorne spotkania. Do pracy postaw na naturalny kolor skóry, używając wyłącznie dobrego podkładu i korektora.

Naturalna twarz nie oznacza, że musisz pokazać wszystkie niedoskonałości swojego oblicza. Możesz je zamaskować, nie nakładając na nich maski z fluidu. Delikatne pociągnięcia korektorem, primer, który usunie wszystkie zaczerwienienia, i podkład wystarczą.

Robiąc makijaż do pracy, wybierz podkład, który stopi się ze skórą i stanie się jej częścią. Taki, który dobrze dopasuje się do jej koloru i struktury. Będzie wyglądał naturalnie, ale jednocześnie zasłoni wszystkie mankamenty twojej urody.

Zamiast konturowania

Nie w każdej pracy możesz mocno wykonturować twarz. W większości przypadków odpada nawet strobing, który pasuje bardziej na wieczór. Jeśli odczuwasz silną potrzebę skorygowania kształtu twarzy, wybierz bardzo jasny bronzer, który nie będzie rzucał się w oczy, i nałóż go na żuchwę, przy linii włosów czy na nosie – tam, gdzie potrzebujesz lekkiego złagodzenia lub wyszczuplenia rysów.

Najlepiej jednak będzie, jeśli ograniczysz się do odrobiny pudru – oprósz nim twarz, by zapobiec świeceniu się. Możesz także sięgnąć po jasny róż, który delikatnie nałóż na policzki w najbardziej wystających miejscach. Będzie dyskretny, ale odświeży makijaż.

Profesjonalne oko w makijażu do pracy

Uwielbiamy malować oczy, bawić się kolorami i rysować kreski. W makijażu do pracy raczej niestety nie ma na to miejsca. Tutaj powinnaś ograniczyć się do używania lekkich i jasnych beżów czy delikatnego różu.

Możesz lekko skorygować kształt oka, nieco ciemniejszym odcieniem wyciągając jego zewnętrzny kącik i podkreślając dolną powiekę. Zamiast kreski eyelinerem, narysuj lekko roztartą kreskę jasnobrązowym cieniem. Taki makijaż wbrew pozorom nie jest nudny. Naprawdę może podkreślić twoją naturalną urodę, a ponadto wygląda elegancko i profesjonalnie. Brązy możesz wymienić na delikatne szarości.

Teraz jeszcze pozostaje pociągnąć usta szminką. Wszelkie pomadki w kolorze nude lub te najbardziej zbliżone do naturalnego odcienia ust są jak najbardziej dozwolone. Wybieraj matowe odcienie, blasku dodasz ustom, wychodząc z pracy – odrobina błyszczyku od razu odmieni twój makijaż.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (193 głosów, średnia: 4,16 z 5)
zapisuję głos...