Jak wygrać międzynarodowy konkurs wizażu z 6 kosmetykami – opowiada Iwona Rząd

W zeszłym tygodniu po raz kolejny Polacy udowodnili, że potrafią wygrywać międzynarodowe konkursy! Tym razem była to jedna z konkurencji na największym festiwalu malowania ciała – World Bodypainting Festival. Festiwal ten od odbywa się w austriackim mieście Klagenfurcie. To była już 21 edycja tego wydarzenia. Uczestniczą w nim artyści z całego świata, których sztukę ogląda ok. 30 000 widzów. Dla fanów i miłośników malowania ciała, to miejsce jest naprawdę światową stolicą. Każdego roku odwiedzający ten festiwal nie tylko podziwiają kolorowe ciała modeli i sztukę ich malowania, ale także biorą udział w występach muzycznych, artystycznych czy pokazach mody. 

Na zdjęciu Iwona Rząd po ogłoszeniu wyników

W tym roku Polska zaznaczyła swoją obecność dzięki zajęciu 1 miejsca w konkurencji Make Up Battle – creative makeup przez wizażystkę ze Szczecina – Iwonę Rząd.  Makijaż kreatywny to jedna z trudniejszych konkurencji wizażu i  jak się okazało była to prawdziwa bitwa. O tym jak wyglądał ten konkurs rozmawiamy ze zwyciężczynią. 

Podczas tworzenia makijażu „Glossy Fetish”

KobietaMag.pl: Pani Iwono, czy konkurencja w kategorii Make Up Battle – creative makeup była duża? 

Iwona Rząd:  Ostatecznie do startu zakwalifikowało się 10 wizażystek z takich państw jak Polska, Ukraina, Serbia Białoruś, Hongkong, Finlandia, Węgry.

KM: Proszę wyjaśnić naszym czytelniczkom na czym polega konkurencja MakeUp Battle

Iwona Rząd: MakeUp Battle to specjalna kategoria, w której 10 wizażystek wychodzi na scenę.  Nie znamy wcześniej tematu ani modelki z którą będziemy pracować. Ta kategoria to jedna wielka niewiadoma a następnie prawdziwa improwizacja. Do dyspozycji mamy kosmetyki oraz inne akcesoria, które na początku wyłożone są na stole. Walka trwa 40 min i w tym czasie należy wykonać pełen makijaż kreatywny.

KM: Jaki temat był w tym roku?

Iwona Rząd: W tym roku tematem był Glossy Fetish. Bardzo szerokie pojęcie i można je interpretować na wiele sposobów. Pytanie, co spodoba się jury.

KM: Kto oceniał efekt Waszych prac?

Iwona Rząd: Prace oceniali światowej klasy wizażyści: Michael DeVellis  (USA), Joseph Dulude (USA), Matilda Inozemzeva (Ukraina).

KM: Jakie były Pani odczucia, gdy zabrzmiał temat konkursu – zaskoczenie, ulgę? Czy wręcz coś przeciwnego?

Iwona Rząd: Gdy weszłam na scenę  finalnej potyczki,  to  w pierwszym momencie nie usłyszałam tematu. Po chwili, gdy został powtórzony to …. na stole zostało tylko 6 kosmetyków, z czego 4 to były błyszczyki! 

Podczas tworzenia makijażu „Glossy Fetish”

KM: Brzmi jak prawdziwa katastrofa. Tylko 6 kosmetyków?

Iwona Rząd: Tak, okazało się że to rodzaj prawdziwej bitwy. Nigdy nie brałam udziału w tym konkursie i byłam pewna, że zawodnicy dzielą się wyłożonymi kosmetykami. Jednak nie!  Konkurenci zabierają dla siebie kosmetyki  – czyli kto pierwszy ten lepszy. Dla mnie prawie nic nie zostało. 

KM: Co Pani poczuła w tej sytuacji? Jak wykreować konkursowy makijaż przy pomocy 6 kosmetyków?

Iwona Rząd: Gdy zobaczyłam to, co zostało na stole z kosmetyków to byłam właściwie zadowolona. Zostały bowiem produkty które według mnie idealnie pasowały do tematu.  To były kolory typowe pod „Fetish”.  A do tego błyszczyki – czyli kosmetyki o konsystencji mokrej, świecącej – także wpisujące się w temat. Najważniejsze, że miałam czerwony błyszczyk ! To on miał stać się moją bazą makijażu. Okazało się jednak , że nie chce się rozblendować, więc  stwierdziłam, że muszę podejść do tego tematu graficznie. Na szczęście miałam także grafitowy błyszczyk, który  dodał sznytu całości i był mocno w temacie.

KM: Czy od początku miała Pani klarowną wizję makijażu? 

Iwona Rząd: Tak, wiedziałam jaki chcę osiągnąć efekt. Podczas tych 40 minut skupiłam się na kolorach i mocno na temacie, ani razu nie spojrzałam na inne prace, aby nie wybić się z toku myślenia i by nie spanikować.  Dopiero, gdy skończył się czas i spojrzałam na konkurencję,  okazało się , że moja praca na tle innych jest bardzo skromna. Mimo tego byłam bardzo zadowolona że swojego  wizażu. Jak widać moja minimalistyczna koncepcja przypadła do gustu także jury.

Prace konkursowe

KM: Gratulujemy raz jeszcze zajęcia pierwszego miejsca i czekamy na dalsze międzynarodowe sukcesy. 

Iwna Rząd z modelką

Wszystkie zdjęcia: Arek Rząd- www.redroom.pl

Strona Iwony Rząd: www.makeup.redroom.pl

Pani Iwona pomaga także w działalności charytatywnej. Ostatnio była odpowiedzialna za wizaż podczas charytatywnego pokazu mody Fash’n’Act 2, o którym przeczytacie w tym artykule:

Zobaczcie na zakończenie kilka zdjęć z innych konkurencji festiwalowych

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (171 głosów, średnia: 4,05 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. martucha180  26 lipca 2018 09:24

    Gratulacje!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany