Jak wyglądałyby: Kleopatra, Anne Boleyn i Madame de Pompadour gdyby żyły w XXI wieku? Zobacz niezwykłe graficzne interpretacje Becci Saladin!

Obrazy i popiersia, które podziwiamy w muzeach całego świata lub oglądamy w albumach potrafią zaintrygować. Trzeba jednak przyznać, że wiele z twarzy widywanych na tych portretach czy rzeźbach wygląda bardzo nienaturalnie. Trudno przełożyć sobie w głowie wizerunek wyobrażonych na nich osób na realistyczne ilustracje, oddające piękno poszczególnych historycznych postaci. Wszystkim tym, których wyobraźnia nie jest wystarczająco wybujała z pomocą przychodzi teraz zdolna graficzka Becca saladin. Dzięki narzędziom nowoczesnej technologii, takim jak specjalistyczne programy dla rysowników, nie tylko przetwarza ona malarskie interpretacje na niemal fotograficzne obrazy widniejących na nich osób, ale też umieszcza je we współczesnym kontekście. Zobaczcie, jak wyglądałaby Kleopatra, gdyby przyszła na świat w latach 80 ubiegłego wieku! Porównajcie też wizerunki innych słynnych postaci i sprawdźcie, jak mogłyby wyglądać kobiety, pozujące do kultowych obrazów!

kleopatra

www.pixabay.com

Jak wyglądałyby: Kleopatra, Anne Boleyn i Madame de Pompadour gdyby żyły w XXI wieku? Zobacz niezwykłe graficzne interpretacje Becci Saladin!

Becca Saladin to pełnoetatowa graficzka, która wpadła na pomysł, by w wolnym czasie odtwarzać wizerunki postaci historycznych (rzadziej fikcyjnych), znane nam ze słynnych obrazów i rzeźb. W lutym 2019 roku założyła ona na Instagramie profil Royalty Now, gdzie prezentuje wypracowane przez siebie odtworzenia. Wszystkie jej prace są tworzone tak, by nosić współczesny kostium i oddawać dzisiejszy sznyt. Wszystko po to, abyśmy łatwiej przełożyli sobie wygląd bohaterów na własne realia i sprawdzili, jak prezentowaliby się oni żyjąc wśród nas. 

Projekt autorki wyrósł z jej wczesnych fascynacji historią Tudorów, Pompejami i starożytnymi egipskimi mumiami, które podziwiała już w dzieciństwie. Pieczołowicie wypracowywane portrety szybko zyskały sobie uznanie instagramowych obserwatorów, co zachęciło autorkę do regularnego publikowania kolejnych wyobrażeń. Wiele z nich przedstawia wizerunki mężczyzn – sławnych królów, wojowników i bohaterów. Ponieważ jednak nasze artykuły dedykujemy przede wszystkim kobietom, zdecydowaliśmy się pokazać stworzone przez Saladin portrety kobiet. Sprawdźcie, jak wyglądałaby Kleopatra, gdyby była Waszą przyjaciółką lub sąsiadką! Przyjrzyjcie się Agrypinie Młodszej i Madame Pompadour tak, jakby było one koleżankami z pracy albo paniami z okienka w banku. Dajcie się wciągnąć w tę fascynującą zabawę i zastanówcie się, jak kolejne pokolenia będą interpretować naszą sztukę?

 

Kleopatra

https://www.instagram.com/p/B7wcp-Hnce7/

 

Wenus z obrazu Boticellego

https://www.instagram.com/p/B8jjWz0HmxA/

 

Madame de Pompadour (Jeanne Antoinette Poisson)

https://www.instagram.com/p/B_0WITNHPiM/

 

Anne Boleyn

https://www.instagram.com/p/CAgHwV5nN3h/

 

Agrypina Młodsza

https://www.instagram.com/p/B_JXz0Ln_rX/

 

Pisarka Jane Austen

https://www.instagram.com/p/B5GgUuDn41k/

 

Mona Lisa

https://www.instagram.com/p/B45TE-_nRZf/

 

Królowa Elżbieta I

https://www.instagram.com/p/B4XaiqwHaEI/

 

Anna z Cleves

https://www.instagram.com/p/B1J5jS7nb9c/

 

Nefretete

https://www.instagram.com/p/BxxudVmp5C9/

 

Jane Seymour

https://www.instagram.com/p/B1Za96knFmx/

 

Pocahontas

https://www.instagram.com/p/B-u2VXrFSad/

 

Hatszepsut

https://www.instagram.com/p/B_iYsYBnkHq/

 

Katarzyna Parr

https://www.instagram.com/p/CAYVmkFHmwo/

 

Maria Antonina

https://www.instagram.com/p/B6_Wsp6H3GV/

Które z „odtworzeń” podoba się Wam najbardziej?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (152 głosów, średnia: 4,35 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. janka1312  5 czerwca 2020 21:14

  za piękne to by one nie były 😉

  Odpowiedz
 2. Jaworka  5 czerwca 2020 22:11

  Kleopatrę zawsze kojarzę z Elizabeth Taylor a tu wielkie zaskoczenie zupełnie nie tak sobie ja wyobrażałam na pewno w tamtych czasach była pięknością

  Odpowiedz
 3. Biomedka  29 czerwca 2020 12:31

  Ciekawa propozycja Cleopatry. 😀 Reszta „odtworzeń” wydaje mi sie trochę nieudolna.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany