Jak wyczyścić beauty blender? 5 szybkich i łatwych sposobów, dzięki którym będzie jak nowy

Pędzle do makijażu nie wymagają z reguły czyszczenia bezpośrednio po każdym użyciu. Jeśli nie borykasz się z alergiami czy cerą trądzikową, wystarczy robić to raz w tygodniu, a nawet trochę rzadziej. Co innego beauty blendery (czyli specjalne gąbeczki do aplikacji fluidu i nakładania pudru na mokro), które stały się ostatnio wyjątkowo modne. Te powinno się czyścić codziennie, ale dokładne pozbycie się resztek kosmetyku z ich powierzchni niejednej z nas nastręcza trudności. Jeśli i Ty zastanawiasz się, jak wyczyścić beauty blender, by mieć pewność, że nie zaszkodzisz swojej skórze i nie uszkodzisz tego gadżetu, zajrzyj do naszych porad!

jak wyczyścić beauty blender

źródło: www.pixabay.com

Jak wyczyścić beauty blender? 5 szybkich i łatwych sposobów, dzięki którym będzie jak nowy

 

1. Mieszanka z mydła i oliwy

jak wyczyścić beauty blender

www.pixabay.com

Nic nie rozpuszcza brudu i kosmetyków do makijażu tak skutecznie, jak tłuszcz. Wykorzystaj ten fakt, przygotowując prostą mieszankę, która dokładnie oczyści twą ulubioną gąbeczkę do aplikacji. Wymieszaj dwie nakrętki oliwy z oliwek z dwoma łyżkami płynnego, antybakteryjnego mydła. W tak otrzymanym roztworze umieść blender i pozostaw go na kilka chwil. Kiedy dokładnie nasiąknie mieszanką, opłucz go pod ciepłą bieżącą wodą, kilkakrotnie naciskając. Gotowe!

 

2. Mydło dla dzieci i niemowląt

www.pixabay.com

W pielęgnacji blendera bardzo pomocne mogą być delikatne preparaty myjące dla dzieci. Poza subtelnymi substancjami pieniącymi zawierają one bowiem także dodatki natłuszczające wrażliwą skórę dziecka. Możesz użyć na przykład mydełka w żelu marki Johnson’s Baby. Po prostu polej nim zwilżony wodą blender, a następnie opłucz go, delikatnie dociskając pod strumieniem bieżącej ciepłej wody.

 

3. Użyj mikrofali

jak wyczyścić beauty blender

www.unsplash.com; Erik McLean

Inny, skuteczny, a jednocześnie bardzo wygodny sposób to skorzystanie z domowej mikrofalówki. Wystarczy, że do naczynia z grubego szkła, najlepiej odpornego na temperaturę, wlejesz dość wody, by zanurzyć w nim jeden lub więcej blenderów i wciśniesz kilka pompek mydła w płynie. Następnie należy wrzucić do środka gąbeczki i pozwolić im nasiąknąć wodą z mydłem, ugniatając lekko palcami. Tak przygotowane naczynie z blenderami wstaw do mikrofali na minutę lub dwie. Temperatura powinna wynosić od 360 do 500 stopni Celsjusza. Po tym czasie wyjmij naczynie z mikrofali, a gąbeczki opłucz pod chłodną bieżącą wodą. Tylko uważaj – zarówno naczynie, jak i woda w środku mogą być gorące!

 

4. Naturalne mydło + Octenisept

jak wyczyścić beauty blender

źródło zdjęcia po lewej stronie: www.pixabay.com

Jeśli masz w domu apteczne środki odkażające, one także doskonale się nadadzą. Wystarczy, że umyjesz blender pod bieżącą ciepłą wodą zwykłym mydłem (zdecydowanie najlepiej będzie użyć tego naturalnego), a po wypłukaniu gąbeczki, spryskasz ją na przykład Octeniseptem. Następnie pozostaw ją do wyschnięcia, ustawiając czubkiem do góry na kawałku czystego ręcznika papierowego.

 

5. Sięgnij po profesjonalny środek

A na koniec niespodzianka! Być może nie miałaś pojęcia, że na rynku można już dostać profesjonalne preparaty dedykowane czyszczeniu gąbeczek do aplikacji fluidu. Wypróbuj mydełko od marki blendercleanser. Używa się go identycznie jak zwykłego mydła – wystarczy zmoczyć gąbeczkę ciepłą wodą, namydlić ją i opłukać, dociskając palcami.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (134 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Biomedka  9 lipca 2020 14:12

  Ja nie używam beauty blendera tylko pędzli, ale dla mnie czyszczenie ich raz w tygodniu to zdecydowanie za rzadko.

  Odpowiedz
 2. Szarlotte.pl  11 lipca 2020 09:39

  Fajne wskazówki. Na pewno skorzystam. 🙂 Ciekawi mnie te mikrofala – dla mnie to zupełnie nowa metoda!

  Odpowiedz
 3. agasam9  12 lipca 2020 12:22

  mikrofala? na pewno wypróbuję!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany