Jak wybrać szczotkę do kręconych włosów?

Posiadaczki włosów kręconych nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, jak zostały obdarowane przez naturę. Burza loków na głowie doskonale się prezentuje i jest prawdziwą ozdobą, choć wymaga pewnego trudu, jeśli chodzi o codzienną pielęgnację i ujarzmianie niesfornych kosmyków. W dbaniu o włosy kręcone pomogą nam nie tylko odpowiednio dobrane kosmetyki, ale również szczotki do włosów przeznaczone do czesania loków.

Jedną z najważniejszych zasad dbania o włosy kręcone jest czesanie ich na mokro. Jeśli będziemy to robić dopiero po ich wysuszeniu, będą się wtedy puszyć, tworząc potężną kopułę wokół głowy. Im bardziej skręcone włosy, tym gorszym pomysłem jest czesanie ich na sucho. Loki czeszemy na mokro i po nałożeniu odżywki, rozczesując je pasmo po paśmie.

Jak czesać włosy kręcone?

Wiele pań, które natura obdarzyła kręconymi włosami, nie przykłada zbyt wielkiej wagi do ich czesania. Zdarza się, że po myciu przeczesują jedynie pasma palcami. Choć jest to z pewnością oszczędność czasu i wysiłku, efekt nie zawsze jest zadowalający, a włosy z biegiem czasu stają się coraz bardziej niesforne. Jednym ze sprawdzonych akcesoriów do czesania kręconych włosów jest drewniany grzebień o dużym rozstawie zębów, który delikatnie czesze loki, nie niszczy ich i nie szarpie, a jednocześnie ułatwia codzienne układanie fryzury. Ważne, by grzebień był wykonany z naturalnego drewna, gdyż ten materiał nie powoduje uszkodzeń kręconych włosów.

Szczotka do zadań specjalnych

Dobrą alternatywą dla prostego grzebienia może być szczotka do włosów, ale nie każda. Modele, które sprawdzają się do czesania prostych włosów, nie są odpowiednie do loków. Trzeba zrezygnować z typowych szczotek do włosów z poduszeczką pneumatyczną na rzecz modeli do zadań specjalnych, stworzonych z myślą o właścicielkach pięknych, kręconych włosów. Sprawdzonych produktów warto szukać na przykład wśród szczotek Olivia Garden. Mają one charakterystyczny kształt i są odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu świetnie radzą sobie z rozczesywaniem i rozplątywaniem kręconych włosów. Są bardzo delikatne, nie szarpią i nie wyrywają włosów, zachowując ich pierwotną strukturę. Jeśli chcesz, aby Twoje kręcone włosy były idealnie rozczesane, zadbane i pełne blasku, wybieraj produkty, które zostały stworzone z myślą o posiadaczkach loków. To gwarancja idealnej fryzury, pięknych loków i zadbanych włosów, które będą Twoją największą ozdobą.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (29 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...