Jak wybrać sofę do salonu?

Znaczenie sofy w mieszkaniu często jest bagatelizowane. Tymczasem okazuje się, że jest to miejsce, na którym spędzamy znaczną część naszego wolnego czasu – dlatego warto jest zadbać o to, by było to miejsce perfekcyjne pod każdym względem! Przy zakupie sofy ważny jest bez wątpienia aspekt wizualny – czyli dopasowanie do pozostałej części danego pomieszczenia.

jak wybrać sofę

 

Prócz aspektu wizualnego, istotna jest także funkcjonalność sofy. Coraz więcej modeli oferuje możliwość rozszerzenia o dodatkowe podzespoły, takie jak wbudowana ładowarka (porty USB), chłodziarka do napojów i nie tylko. Różne tryby siedzenia również są ważne – po co masz zmieniać miejsce, kiedy zechcesz się położyć? Lepiej mieć wszechstronną sofę!

Decydując się na zakup sofy, powinieneś kierować się kilkoma wskazówkami dotyczącymi tego, jak wybrać sofę do salonu. Jeśli stoisz przed zakupem nowej kanapy – ten artykuł jest dla Ciebie!

Materiał, którym pokryta jest sofa – co wybrać?

Jako osoba poszukująca sofy, możesz mieć przeróżne wymagania co do Twojej wymarzonej kanapy. Jednym z takich wymagań jest pokrycie sofy, czyli to, co stanowi jej wierzch. Wielu klientów decyduje się na skórzane pokrycie, które ma wiele zalet – na przykład to, że łatwo się je czyści i jest ono stosunkowo wytrzymałe.

Decydując się na skórzaną sofę, masz do wyboru najczęściej naturalną lub ekologiczną skórę. Na ekologiczną skórę decydują się osoby, które mają istotne wymagania co do koloru sofy – niestety, naturalny wariant nie oferuje tak szerokiej palety kolorów, jak ten ekologiczny. Niemniej jednak, charakterystyczne znamiona na naturalnej skórze, nadające jej unikalny wygląd, to coś, czego nie da się podrobić!

Jaki jest Twój ulubiony sposób siedzenia?

Decydując się na sofę, powinieneś dokonać rozeznania w zakresie tego, w jaki sposób możesz usiąść na danej kanapie. Niektóre sofy są perfekcyjne do rozłożenia się i „wtopienia się” w sofę, natomiast trudno będzie przy nich jeść. Z innymi łatwo jest usiąść prosto, ale nie da się na nich komfortowo zrelaksować czy położyć. Przy wyborze sofy pamiętaj, by kierować się także tym, jak będziesz ją używać.

Styl – dopasowany do otoczenia

Twoja sofa ma ogromny wpływ na to, jak postrzegane będzie całe pomieszczenie. W żartobliwym określeniu „centrum dowodzenia” (bo sofa najczęściej jest lokowana vis-a-vis z telewizorem) jest sporo prawdy – odpowiednia sofa może znacząco poprawić postrzeganie Twojego salonu. Oferowane sofy są wykonywane w różnych stylach – retro, antycznych, nowoczesnych. Zorientuj się, jaki typ będzie najlepiej pasować do stylu Twojego salonu i dokonaj zakupu pod tym kątem.

Pasujący kolor

Ostatni, choć równie ważny aspekt, to wybór odpowiedniego koloru. Kolor sofy możesz dopasować oczami wyobraźni, adekwatnie do tego, w jakich kolorach jest pozostała część pomieszczenia. Pamiętaj, że w niektórych przypadkach pogodzenie pożądanego koloru z chęcią posiadania naturalnej skóry może być skomplikowane. Przykładowo – zakup różowej sofy z naturalnej skóry może być trudny, a nawet niemożliwy!

Jeśli poszukujesz komfortowej sofy, sprawdź https://www.home-sofa.pl/pl/

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (142 głosów, średnia: 3,99 z 5)
zapisuję głos...