Jak wybrać odcień podkładu? Oto prosty sposób. Sprawdź także, co robisz źle

Jak wybrać odcień podkładu? Czy postawić na podkład rozświetlający, matowy czy nawilżający? To nie jest najłatwiejsze zadanie. Jeżeli podkład ma zły odcień, to cały Twój makijaż będzie po prostu nieudany. Idealny podkład ma wyglądać jak skóra, albo i  lepiej. Ale jeśli twoja twarz, szyja, dekolt maja różne kolory/odcienie, pojawia się problem. U wielu osób kończy się ta walka niedopasowanym kolorystycznie podkładem, ponieważ kupują niewłaściwy odcień w sklepach. Jak do tego dochodzi? Ponieważ testują kosmetyk w niewłaściwym miejscu. Poniżej znajdziecie porady, gdzie testować podkład oraz gdzie tego absolutnie nie robić.

Przeczytaj także:  Jak nakładać podkład bez efektu maski? Tutorial krok po kroku

Jak wybrać odcień podkładu

Jak wybrać odcień podkładu?

Gdzie jest więc najlepsze miejsce, aby sprawdzić kupowany podkład? To twoja linia żuchwy. W tym miejscu koloryt cery jest najbardziej równomierny i nie skóra nie jest zaczerwieniona. Plus, to miejsce jest niepozorne; przeprowadzenie testu podkładu w tym miejscu nie narobi  bałaganu w pozostałej części makijażu. Sztuczka polega na tym, aby przetestować trzy różne odcienie podkładu na tym samym obszarze. Następnie wybieramy podkład, który wygląda „niewidzialne”. Jeśli mamy jaśniejszą szyję, to nawet możemy wybrać podkład o pół tonu jaśniejszy.

Oto niektóre z miejsc, gdzie nie powinnyśmy testować podkładu

 • Twoja ręka: Większość z nas ma na ręku zupełnie inny kolor skóry niż na twarzy. To prawie nigdy nie jest dobry sposób aby dopasować podkład.
 • W sztucznym oświetleniu: oświetlenie sklepu często może  być mylące. Dla lepszego testu idealnego odcienia, przetestuj kolor podkładu w naturalnym świetle. To może wydawać się szalone, by iść na zewnątrz z z małym lusterkiem, aby sprawdzić próbkę podkładu w dziennym świetle, ale czy jest coś bardziej denerwującego,  niż oddanie prawie nowego kosmetyku, ponieważ źle dobrałaś kolor?
 • Twoja szyja: Twoja twarz rzuca cień w dół na szyję, dzięki czemu szyja nie ma takiego dostępu do światła słonecznego, jak twarz. Oznacza to, że szyja  często ma zupełnie inny odcień niż twarz.

Mamy nadzieję, że te krótkie wskazówki pomogą Wam w doborze idealnego odcienia podkładu.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (157 głosów, średnia: 4,27 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Aromer0209  12 września 2016 18:15

  Wskazówki niby dobre ale mimo to gamy kolorystyczne niektórych podkładów są takie, że bez fachowej pomocy bardzo trudno dobrać odcień. Denerwujące jest to, że tendencją jest, że dużo dostępnych na rynku podkładów wpada w odcień różowy

  Odpowiedz
 2. martucha180  12 września 2016 23:03

  Ciężko dobrać podkład.

  Odpowiedz
 3. blogujemytestujemy  13 września 2016 11:26

  piękne i bardzo drogie kosmetyki..Niestety z podkładami to jest ciężko…czasem trzeba wiele zachodu,by dobrać odpowiedni.Ja zawsze sprawdzam podkład na kawałku twarzy..Do sklepu więc idę nie umalowana.

  Odpowiedz
 4. kasia87g  16 września 2016 13:08

  staram się stosować te wskazówki

  Odpowiedz
 5. Karolina  16 września 2016 20:51

  Fakt dobrać odpowiedni podkład jest ciężko ;/

  Odpowiedz
 6. Aniaa  21 września 2016 23:34

  Jeśli mamy źle dobrany podkład to naprawdę możemy sobie dodać lat ale co gorsza nie wygląda to za ładnie i wcale nie poprawiamy tym sposobem swojego wyglądu.
  Natomiast jeśli podkład mamy dobrany odpowiednio to wygładzona skóra wygląda przepięknie a my wyglądamy zdrowo i naturalnie co jest wielkim plusem dlatego dobierajmy podkłady do swojego odcienia i typu skóry.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany