Jak wybrać najlepszą przychodnię medyczną w okolicy?

Przy przeprowadzce zmienia się naprawdę wiele. Zupełnie nowa okolica wymaga wyrobienia w sobie innych nawyków i przyzwyczajeń. Przed zmianą miejsca zamieszkania mało kto myśli o opiece zdrowotnej, jednak prędzej czy później okazuje się, że trzeba znaleźć nową przychodnię w okolicy, która pozwoli na szybkie uzyskanie pomocy medycznej. W dużych miastach konkurencja na tym polu jest spora. Jak zatem wybrać właściwie?

fot. online-marketing-higeoqjs_ie-unsplash 

Przychodnia przychodni nierówna

Każdy, komu zdarzyło się mieć wątpliwą przyjemność intensywnego korzystania z usług medycznych, doskonale wie, że ich jakość jest bardzo zróżnicowana. Poszczególne placówki medyczne czy gabinety potrafią oferować drastycznie odmienny poziom opieki pomimo z pozoru podobnych parametrów. Różnice te dotyczą m.in.:

 • dostępności usług – ilości gabinetów, czasu oczekiwania na wizytę,
 • wyposażenia – np. sprzętu do specjalistycznych badań, punktu pobrań,
 • podejścia do pacjenta i atmosfery – uprzejmości personelu, empatii, punktualności wizyt, przyjazności wnętrz itp.,
 • dodatkowych udogodnień – np. rejestracji online, parkingu,
 • kompetencji lekarzy – według subiektywnego odczucia.

Warto również zauważyć, że na rynku działają przychodnie publiczne, prywatne, a także „hybrydowe” – to znaczy oferujące opiekę medyczną zarówno w ramach ubezpieczenia NFZ, jak i odpłatnie. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ w większości przypadków rozwiązanie hybrydowe okazuje się najwygodniejsze. Przychodnia CMP w Warszawie to jedna z takich placówek. Zapoznaj się z jej ofertą, by dowiedzieć się więcej na temat tego, jak w praktyce działa takie rozwiązanie.

Dobra przychodnia – co to znaczy?

Jak wygląda dobra przychodnia? Zapewne większość pacjentów zgodzi się, że powinna być nowoczesna i oferować szeroką gamę usług. Niezwykle ważne, jeśli nie najważniejsze, jest również podejście do pacjenta. Raczej nikt nie udaje się do lekarza dla przyjemności, dlatego doceniamy empatię ze strony personelu. W idealnej przychodni jest on również uprzejmy, konkretny i pomocny, dzięki czemu można szybko i komfortowo załatwić każdą niezbędną sprawę. Lekarz powinien zaś każdorazowo poświęcić pacjentowi odpowiednią ilość czasu, by móc przeprowadzić dokładny wywiad i badania, a następnie wyznaczyć kierunek dalszej diagnostyki lub leczenia. Ważna będzie też wygoda – możliwość wykonania wszystkich badań na miejscu, dokonania szybkiej rejestracji (np. online) czy zaparkowania w pobliżu wejścia do placówki. Warto zwrócić ponadto uwagę na lokalizację i godziny otwarcia – im dłuższe, tym lepiej, szczególnie dla osób pracujących na pełen etat.

Jak wybrać dobrą przychodnię?

Twoja przychodnia powinna się znajdować w pobliżu miejsca zamieszkania lub ewentualnie pracy. Jeśli w okolicy znajduje się kilka placówek, warto odwiedzić je, by ocenić panującą w nich atmosferę. Można też zasięgnąć opinii wśród rodziny, znajomych czy sąsiadów albo umówić się na próbną konsultację z jednym z lekarzy, sprawdzając przy okazji, jak przebiega rejestracja. Informacje na temat gabinetów i usług poszczególnych placówek znajdziesz najczęściej na ich stronach internetowych – to pomoże się przekonać, czy oferta spełnia Twoje oczekiwania.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (50 głosów, średnia: 4,86 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Skosa Sandra  18 września 2020 14:44

  Służba zdrowia to temat, który mnie strofuje.Mam za sobą wyjątkowo złe sytuacje z lekarzami oraz innymi pracownikami.Tak samo jak z NFZ tak prywatnie trzeba uważać.

  Odpowiedz
 2. janka1312  14 października 2020 21:52

  teraz to tylko przychodnie prywatne…

  Odpowiedz
 3. Alluska12  19 października 2020 15:59

  Cieszę się, że mam wykupioną prywatną opiekę medyczną bo będąc w ciąży nie wyobrażam sobie sytuacji, w której nie mogę dostać się do lekarza. Choć wszędzie zdarzają się lekarze, z którymi nikt nie chciałby mieć do czynienia.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany