Jak wybrać karmę dla psa?

To jeden z najczęstszych dylematów, jakie mają właściciele szczeniąt, dorosłych psów czy seniorów. Tak jak dorasta pupil, jakie ma potrzeby i problemy zdrowotne, tak też będzie się zmieniać karma dla psa Brit. Nie ma bowiem jednej idealnej i uniwersalnej na całe życie. O ile mocno przykładamy uwagę do tego, co znajduje się na naszym talerzu, tym uważniej powinniśmy również wybierać jedzenie dla psa, odpowiadając na jego zapotrzebowanie i preferencje. W sklepach znaleźć można tak wiele produktów, że dylematów jest jeszcze więcej. Niech analiza składu będzie czynnikiem decydującym o wyborze produktu, a nie cena czy przywiązanie do marki.

Jak wybrać karmę dla psa

Pies na diecie

To, co dajemy codziennie do jedzenia naszemu pupilowi mocno wpływa na to, jak on funkcjonuje, jaką ma kondycję, jak wygląda jego sierść i zęby. Karma dla psa Brit staje się więc inwestycją w zdrowie oraz aktywność i pogodne usposobienie, a różnorodność propozycji pozwoli dopasować te odpowiednie do wieku, sposobu spędzania czasu, stanu fizjologicznego, problemów zdrowotnych i rasy. Czworonogi mają bardzo odmienne potrzeby, choć wspólnym mianownikiem wszystkich posiłków musi być mięso i to najlepszej jakości.

Jakie karmy będą najlepsze?

Przede wszystkim dostępna jest mokra i sucha karma dla psa Brit. Niektórzy decydują się również na samodzielnie przygotowywanie posiłków lub barf. Przy wyborze odpowiedniego modelu żywieniowego warto wziąć pod uwagę szereg czynników. Najważniejsze jest oczywiście zdrowie, preferencje i potrzeby. Z założenia im mniej przetworzone jedzenie, tym będzie lepsze. Im mniej w karmie dodatków i wypełniaczy, tym lepiej. Oczywiście chemia i konserwanty powinny automatycznie wykluczane. Gotowa karma dla psa Brit jest rozwiązaniem pośrednim. Z jednej strony zapewnia zwierzęciu wszystkie składniki, jakich na co dzień potrzebuje, a z drugiej jest dość wygodna dla opiekunów, ponieważ nie muszą oni zastanawiać się nad odpowiednim bilansowaniem przygotowywanych w domu posiłków. Karma dla psa Brit charakteryzuje się bardzo dobrym składem, dużą zawartością mięsa oraz brakiem szkodliwych konserwantów. To świetna alternatywa dla nieprzetworzonego jedzenia.

Sucha czy mokra?

Najczęściej w sklepach stajemy przed dylematem, czy lepsza będzie sucha, czy mokra karma dla psa Brit. Ta druga będzie smakować psu, jest mniej przetworzona, zawiera więcej wody i jest bardziej aromatyczna. Z tego powodu zdecydowanie chętniej wybierana jest przez pupili. Jest jednak mniej kaloryczna i droższa. Alternatywą – zdecydowanie wygodniejszą jest sucha karma dla psa Brit. Warto przy tym sięgać po produkty o jak najlepszym składzie, a także zadbać o to, by w misce zawsze była świeża woda. Sucha karma jest tańsza, można ją dłużej przechowywać, a także pomaga czyścić psie zęby.

Przy wyborze każdej karmu najważniejszy jest skład. Mięso musi być najważniejszym składnikiem diety. W każdym posiłku musi być go dużo i dlatego bacznie sprawdzaj ilość (określana procentowo) oraz kolejność na liście składników, a także rodzaj mięsa. Im więcej cennego zwierzęcego białka, tym mniej wypełniaczy, które podnoszą kaloryczność, ale niekoniecznie służą zdrowiu.  Karma dla psa Brit zawiera niewiele zbóż, pojawiają się też takie dodatki jak tauryna, glukozamina i chondroityna oraz witaminy i mikroelementy, które mają dostarczyć naszemu psu wszystkiego, co niezbędne.

Najładniejsze imiona dla psów. Sprawdź, jak nazwać swojego nowego pupila!

Najładniejsze imiona dla psów. Sprawdź, jak nazwać swojego nowego pupila!

Święta i początek nowego roku to czas, gdy w wielu domach pojawiają się nowi czworonożni przyjaciele. Schroniska organizują wtedy akcje tymczasowych adopcji psów na zimowy okres, po którym większość z nich nie wraca już do przytuliska tylko zostaje z nowymi właścicielami. Część zostaje adoptowana w związku z noworocznymi postanowieniami. Zdarza się też, że dzieci znajdują pod choinką kosze z upragnionymi szczeniakami. Jeśli i Twoja rodzina wzbogaciła się właśnie o nowego, futrzastego domownika, zajrzyj do naszego psiego imiennika i wybierz dla niego wyjątkowe imię!
Imiona dla zwierząt – najładniejsze i najciekawsze imiona dla psa, kota, chomika, papugi i innych pupili

Imiona dla zwierząt – najładniejsze i najciekawsze imiona dla psa, kota, chomika, papugi i innych pupili

Imiona dla zwierząt, szczególnie imiona dla kota i psa, często są tak bardzo popularne, że z czasem stają się oklepane. Za oknem czy w parku nieustannie słyszymy nawoływania właścicieli, a w nich powtarzające się nazwy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (24 głosów, średnia: 4,83 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. LanaDelRey.PL  9 lutego 2021 07:23

    Mój psiak je tę karmę i mocno ją polecam! Super jakość w przystępnej cenie! 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany