Jak wybieramy partnera na randkę ?

Czym kierujemy się w podejmowaniu decyzji, czy zdecydujemy się na randkę z tą konkretną osobą?  Czy liczy się dla nas wykształcenie i stan cywilny, czy może wygląd i wiek? Co sądzimy o spotykaniu się z partnerem posiadającym dzieci z poprzednich związków? Czy analizujemy to wszystko, gdy myślimy jak poderwać chłopaka, mężczyznę?

Jak wybieramy partnera na randkę

Zobacz też: Jak storzyć udany związek? Obalamy 8 mitów na ten temat!

Czy Ty też od miesięcy lub lat poszukujesz swojej drugiej połowy i nadal jej nie spotkałeś? Zastanawiałeś się nad swoją strategią poszukiwania partnera? Czy jesteś całkowicie otwarty na nowe znajomości i nic Cię nie ogranicza? Jakie kryteria powinien spełniać partner, by sprostać Twoim oczekiwaniom? Największe internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl przebadało ponad tysiąc odpowiedzi udzielonych w sondażu na temat „Które kryterium wyszukiwania ofert jest dla Ciebie najważniejsze?” Zobacz, co podczas wyboru partnera jest najistotniejsze dla pań, a co dla panów.

Jesteśmy obywatelami świata, czy też najchętniej nie ruszalibyśmy się z własnej miejscowości? Kryterium odległości to właśnie najważniejsze kryterium dla panów poszukujących partnerki. Okazuje się, że panowie zakres swoich poszukiwań chętnie ograniczają do pań mieszkających w ich regionie. Na poznanie partnera ze swojego otoczenia – miasta lub województwa – jest zdecydowanych stanowczo więcej mężczyzn niż kobiet (odpowiednio 26% i 17%). Panie zaś są o wiele bardziej otwarte i gotowe do podróży poza granice województwa, a nawet kraju po to by poznać partnera, który do nich naprawdę pasuje. Wg danych MyDwoje, które prowadzi także zagraniczne biuro matrymonialne aż 18% wszystkich singielek rozważa poznanie partnera z zagranicy w tym obcokrajowca. Zaledwie 13% panów uważa kobietę z innego kraju za właściwą partnerkę dla siebie.

Polecamy również: Terapia małżeńska – nie taka straszna!

Z kolei dla pań zdecydowanie ważniejszym kryterium niż odległość jest stan cywilny ich partnera. Preferują przejrzyste sytuacje i chcą, by ewentualny partner jasno określił swój status i zamiary. Panie też doskonale potrafią wskazać, jaki typ partnera je interesuje – czy ma być to wdowiec, rozwodnik, czy też wyłącznie kawaler – i ściśle się tych typów trzymają. Za priorytet uznaje to prawie 27% zapytanych kobiet. Natomiast tylko 13% panów kieruje się tym kryterium przy wyborze partnerki.

Jak wybieramy partnera na randkę

Dla kobiet istotną kwestią jest również poziom wykształcenia poszukiwanego mężczyzny (ponad 18%), podczas gdy dla mężczyzn jest to kwestia drugorzędna (4%). Dla panów dużo ważniejszą sprawą jest wygląd fizyczny. Prawie 20% z nich wskazuje, że to właśnie sylwetka jest dla nich priorytetowa przy wyborze partnerki. Dla 14% istotny jest również odpowiedni wiek kobiety.

Obie płcie nie przywiązują natomiast wagi do posiadanych lub planowanych dzieci, co stanowi łącznie zaledwie 5% wskazań. Do najistotniejszych kryteriów nie należy również wzrost (4%) i religia (4%).

Okazuje się, że priorytety samotnych mężczyzn i kobiet nieco się różnią. O ile panie są bardziej otwarte w kwestii miejsca zamieszkania partnera, to w sprawie wykształcenia czy stanu cywilnego nie są gotowe do kompromisów. Panowie zaś, zdecydowanie mniej liberalnie podchodzący do stanu cywilnego partnerki i wykształcenia, skupiają się za to na ich wyglądzie, wieku i odległości na randkę. Pocieszające jest to, że obie płcie chętnie zwiążą się z partnerem, który ma już dzieci i są chętne do kompromisu w sprawie przyszłego potomstwa, a nawet religii.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (169 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  30 kwietnia 2015 08:00

  Musi zaiskrzyć.

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  30 kwietnia 2015 08:19

  Nie ma opcji, jak nie zaiskrzy nic z tego i tak nie wyjdzie,

  Odpowiedz
 3. Patriszia  30 kwietnia 2015 09:16

  Dokładnie, musi być to COŚ 🙂

  Odpowiedz
 4. Zanett  30 kwietnia 2015 10:11

  To coś, czyli chemia 😀

  Odpowiedz
 5. bbo  30 kwietnia 2015 11:57

  Szkoda, ze randkowanie już za mną 😀

  Odpowiedz
 6. Kmakolagwa  30 kwietnia 2015 19:59

  Ciekawy artykuł.

  Odpowiedz
 7. AnnaKwasniak  14 maja 2015 19:49

  Coś w tym jest

  Odpowiedz
 8. Jaworka  7 czerwca 2015 20:43

  chciała bym powrócic do tych wspaniałych lat

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany