Jak wróżyć z ognia? Odczytaj przyszłość z zimowego ogniska!

Magicznym rytuałom i obchodom dni w roku, którym przypisywano szczególną moc, od zarania dziejów towarzyszył ogień. Słowianie celebrujący Noc Kupały tańczyli wokół ogniska, indiańscy szamani rozpalali drwa, aby odpędzić złe duchy, a kapłanki ze wschodu strzegły wiecznego ognia poświęconego bogom. Wiele osób obdarzonych darem jasnowidzenia potrafi dostrzec w płomieniach także odpowiedzi na swoje pytania dotyczące wydarzeń, które mają dopiero nadejść. Jeśli i Ty pragniesz spróbować swoich sił w piromancji, przeczytaj nasz krótki poradnik opisujący, jak wróżyć z ognia!

Szukasz odpowiedzi na pytanie, jak wróżyć z ognia? Dobrze trafiłaś! Nasza wróżka Fortunata przygotowała krótką instrukcję, objaśniającą, w jaki sposób rozpocząć swoją przygodę z piromancją!

Jak wróżyć z ognia

www.pixabay.com

Jak wróżyć z ognia? Odczytaj przyszłość z zimowego ogniska!

Przepowiadanie przyszłości z tańczących języków ognia to jedna z najprzyjemniejszych technik wróżenia. Przeprowadza się je szybko, a okoliczności nie są w tym przypadku szczególnie istotne. Można to robić zarówno na otwartej przestrzeni, na przykład przy ognisku w ogrodzie, jak i w domu, obserwując płomienie skaczące po drwach w kominku. Zima jest idealnym czasem do wróżenia z ognia! Chętnie palimy wtedy drewno, by się ogrzać albo spędzić kilka chwil w wyjątkowej atmosferze. To doskonała okazja, aby spróbować swoich sił w jasnowidzeniu.

 

Jak wróżyć z ognia?

www.pixabay.com

 1. Przygotuj suche polana, chrust, szyszki i korę, zapałki oraz wodę do ugaszenia płomieni. Istotnym warunkiem jest wykorzystanie wyłącznie materiałów organicznego pochodzenia. Sztuczne rozpałki i łatwopalne płyny nie nadają się do wróżenia, gdyż w tym magicznym rytuale pomagają jasnowidzom siły natury.
 2. Zastanów się, jakie pytanie chciałabyś zadać, jak najmocniej skupiając myśli na tym, czego pragniesz się dowiedzieć. Rozpal ogień i stań albo usiądź naprzeciwko płonących drew.
 3. Obserwuj pojawiające się w ogniu obrazy, a także kolor i dynamikę płomieni oraz unoszący się dym. Wsłuchuj się również w trzaski i syki płonących polan. Szukaj kształtów, które z czymś Ci się kojarzą i które można ze sobą powiązać. Pamiętaj, że obrazy nie muszą być jednoznaczne, a pierwsze interpretacje zazwyczaj okazują się najbardziej trafne. Nie siedź przy ogniu zbyt długo, na przeprowadzenie wróżby wystarczy 10 minut. Po ich upływie najlepiej będzie ugasić płomienie.
 4. Jeśli dostrzeżesz obraz czy formę, która Cię przyciągnie i zaintryguje, zwróć uwagę na to, w którym miejscu ogniska się znajduje. Jest to niezwykle istotne!

Układ obrazów w płomieniach

 • Górna strefa ogniska – obraz dotyczy wydarzenia z Twojej najbliższej przyszłości.
 • Dolna strefa ogniska – obraz odwołuje się do dalekiej przyszłości.
 • Lewa strona ogniska – to sfera złych wróżb, jeśli pojawi się tam obraz, będzie dotyczył niebezpieczeństw i krzywd, które mogą Cię spotkać.
 • Prawa strona ogniska – dotyczy zmian na lepsze, pojawiające się w niej obrazy będą mówić o poprawie Twojego losu.

 

Kiedy odpowiedź nie nadchodzi

www.pixabay.com

W sytuacji, gdy pomimo intensywnego wpatrywania się w ogień nie udaje Ci się dostrzec żadnych konkretnych kształtów czy obrazów, nie zrażaj się! Może to oznaczać, że Twoja przyszłość nie jest jeszcze dookreślona i nie sposób zgłębić odpowiedzi na pytania, które Cię nurtują. Powtórz wróżbę za kilka dni. Do tego czasu odpowiedzi powinny już zdążyć się wyklarować.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (168 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. janka1312  8 grudnia 2018 21:32

  pierwsze słyszę 🙂

  Odpowiedz
 2. MarciaMarcia  11 grudnia 2018 07:48

  No nie wiem… nie bawiłabym się w takie coś…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany