Jak walczyć z kołtuniącymi się włosami?

Peruki naturalne i syntetyczne od prawdziwych włosów odróżnia bardzo wiele. Stanowiące ich główny komponent włókna mocowane są do specjalnej bazy wykonanej w tworzywa sztucznego, a nieodpowiednia dieta czy brak snu nie sprawią, że pasemka staną się słabsze czy bardziej łamliwe. Niemniej jednak – zarówno rzeczone produkty jak i samodzielnie wyhodowaną fryzurę łączy jedno…skłonność do plątania się i kołtunienia!

Jak walczyć z kołtuniącymi się włosami?

Na szczęście możemy z tym problemem skutecznie walczyć, regularnie pokrywając zewnętrzną powierzchnię peruki odpowiednimi środkami kosmetycznymi i konserwującymi, które to nie tylko sprawią, że pasma wyglądać będą naturalniej oraz mienić się w słońcu, ale również będą one o wiele mniej skłonne do skręcania się. Kiedy zauważymy pierwsze oznaki kołtunienia, warto zdjąć perukę, umieścić ją na stojaku lub podstawce, spryskać niewielką ilością letniej wody, a następnie powoli i systematycznie rozczesywać poszczególne pukle przy wykorzystaniu szczotki lub grzebienia charakteryzujących się dużym rozstawem relatywnie miękkich ząbków. Pamiętajmy, aby podczas tego procesu nie wykonywać nadmiernie dynamicznych, szarpanych ruchów, jako że może to doprowadzić do poluzowania się lub nawet całkowitego rozwiązania węzełków, przy pomocy których poszczególne pasma włosów czy też włókien mocowane są do wykonanej z monofilamentu bazy.

Jak walczyć z kołtunami we włosach

Kołtunienie i skręcanie się włosów występuje szczególnie w dolnej części peruki, jako że ma ona najczęstszą styczność z potem, wilgocią, zanieczyszczeniami, kosmetykami, substancjami chemicznymi, czy w końcu – z ubraniami, które mogą sprawiać, że włosie będzie się nadmiernie elektryzowało. Jest to zjawisko normalne i można z nim walczyć poprzez właściwą pielęgnację. Jeżeli jednak po rozczesaniu peruka mimo wszystko wygląda nienaturalnie lub nieelegancko, można ją powierzyć w ręce naszych ekspertów, którzy za niewielką opłatą podejmą się jej naprawy bądź regeneracji, dzięki czemu znów wyglądać będzie jak nowa, a jej noszenie będzie dla użytkownika źródłem przyjemności i satysfakcji!

Peruki Kraków Sklep

Szlak 24

31-153 Kraków

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (113 głosów, średnia: 3,88 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. agasam9  8 grudnia 2019 08:49

    mi pomagają maseczki

    Odpowiedz
  2. alinka  29 kwietnia 2020 10:22

    ja zrobiłam chyba najgorszą rzecz jaką można zrobić cienkim, rozjaśnianym, zniszczonym włosom i je wycieniowałam. po myciu to jest jeden wielki kołtun, krótsze włosy się strasznie plączą:( trochę pomagają olejki i odżywki ale bez szału, pozostało je zapuścić i obciąć na prosto. teraz biorę medere look i rosną szybciej, pojawia się dużo nowych włosów, mam nadzieję, że szybko odrosną

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany