Walczymy z bólem przy pomocy rolowania

Technika masażu powięziowego popularnie rolowaniem nie jest tylko już tajemną sztuką wykorzystywaną przez zawodowych sportowców, trenerów i terapeutów, a staje się elementem zwykłej codzienności ludzi o różnym poziomie sprawności. Ta niepozorna rolka to profesjonalna opieka fizjoterapeutyczna w domowym zaciszu. Za jej pomocą każdy może szybko i skutecznie zwalczyć niechciany ból i napięcie kumulujące się w ciele.

rolowanie-2

Rolując się, przy wykorzystaniu własnego ciężaru i siły ciała, skutecznie rozluźniamy napięte mięśnie i „rozbijamy” tzw. punkty spustowe w ciele, odpowiadające za ból. Punkty spustowe to pojedyncze włókienka mięśniowe, które pozostają w ciągłym napięciu. To właśnie te parę włókienek pozostających ciągle w fazie skurczu powoduje ból w plecach, szyi czy karku. Występują zwykle w tych samych miejscach. Są łatwe do zidentyfikowania, ponieważ są tkliwe na ucisk, dając objawy promieniującego bólu. Rolując się, sami decydujemy, która część naszego ciała potrzebuje najwięcej uwagi. Wystarczy 8-10 powtórzeń dla intensywnego masażu mięśni powięzi, którego efekt zbliżony jest do masażu sportowego.

rolowanie-1

Walka z bólem to nie wszystko, rolując się dodatkowo polepszamy cyrkulację krwi w organizmie, tym samym usprawniamy przepływ tlenu do serca, tętnic i mięśni. Również skóra, która odzwierciedla poziom energii i zdrowia, doceni korzyści płynące ze zwiększenia krążenia krwi, które przyspieszy przemianę termiczną resztek i toksyn wydalanych przez komórki.

– Z wałka korzystamy bardzo intuicyjnie wykorzystując ciężar własnego ciała. Należy położyć się na rolce tą częścią ciała (np. plecy), w której odczuwamy ból i sztywność. Następnie powolnymi i precyzyjnymi ruchami przesuwamy się po niej przytrzymując w punktach największego bólu. Dla uzyskania optymalnych efektów należy rolować całe ciało ze względu na liczne połączenia powięziowe. Często ból pojawiający się w jednym miejscu jest efektem napięcia powięzi
w zupełnie innym. Rolowanie jest niewątpliwie skuteczne dla wszystkich niezależnie od wieku i poziomu aktywności fizycznej. Zarówno dla osób uprawiających sport, jak i tych, które wykonują pracę biurową. Systematyczne rozluźnianie powięzi za pomocą wałka nie tylko polepsza sprawność ruchową, ale przede wszystkim samopoczucie niwelując niechciany ból i sztywność. Do korzystania z rollerów nie ma żadnych przeciwwskazań za wyjątkiem złamania, przerwania ciągłości skóry, czy oparzenia – mgr Michał Dachowski, fizjoterapeuta.

rolowanie-3Więcej informacji o produktach do rolowania zanjdziesz na: www.blackroll.com.pl

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (188 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Żanett  19 czerwca 2015 09:25

  Bardzo fajny sposób 🙂

  Odpowiedz
 2. Jaworka  19 czerwca 2015 10:29

  może warto by się zaopatrzyć w taki roller ciekawa jestem efektu

  Odpowiedz
 3. martucha180  19 czerwca 2015 10:46

  Nie słyszałam o rolowaniu. Ja się roluję na piłce 🙂

  Odpowiedz
 4. lilkawodna  19 czerwca 2015 11:06

  Fajny, nowy sposób na ćwiczenia.

  Odpowiedz
 5. bbo  19 czerwca 2015 19:22

  To się nazywać zostać WYROLOWANYM 😉

  Odpowiedz
 6. Patriszia  19 czerwca 2015 19:55

  Ciekawa rzecz 🙂

  Odpowiedz
 7. Kmakolagwa  22 czerwca 2015 14:28

  Bardzo interesująca sprawa.

  Odpowiedz
 8. Gocha  22 czerwca 2015 20:25

  Super ten przyrząd! Ja chodzę na pilates i roluję się regularnie na piłkach 😉

  Odpowiedz
 9. m258  10 grudnia 2016 20:55

  ciekawe

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany