Jak utulić niemowlaka do snu?

Spis treści:

Sen w rozwoju niemowlęcia jest niezwykle ważny. Co więcej, spokojny, wyspany maluch to także spokojni, wypoczęci rodzice. Każdy dzień jest wtedy łatwiejszy i bardziej radosny dla całej rodziny.

Sypialnia dla malucha

Podczas przygotowań na nadejście dziecka, niezbędne są zakupy różnych artykułów. Ubranka, kosmetyki, akcesoria. Należy także odpowiednio urządzić sypialnię. Odpowiednie łóżeczko, pościel, zabezpieczenia. 

Okazuje się, że poduszka, kołderka albo zabawki w łóżeczku są zbędne dla noworodka. Mogą spowodować wady w rozwoju fizjologicznym dziecka, a nawet różnego rodzaju wypadki.

Bezpieczny sen dziecka

Usypiając dziecko należy przestrzegać odpowiednich zaleceń. Są to:

 • odpowiednia pozycja do snu – na pleckach od narodzin, nie na boku czy brzuszku,
 • główka i twarz powinny byś odsłonięte,
 • w dziecięcej sypialni obowiązuje absolutny zakaz palenia,
 • w łóżeczku nie powinno być zabawek ani przedmiotów, które mogą zaburzać przepływ powietrza,
 • przez pierwsze miesiące życia dziecko każdą noc powinno spędzać w tym samym miejscu, najlepiej tam, gdzie śpią również rodzice.

W celu zapewnienia optymalnego snu dziecka, zamiast klasycznej pościeli lepszy będzie śpiworek dla niemowlaka.

Dlaczego właśnie takie okrycie?

Najważniejsze jest bezpieczeństwo malucha w każdym momencie dnia i nocy. Śpiworki dla niemowlaka to najlepszy sposób na delikatne okrycie dziecka, zapewnienie mu ciepła i stworzenie wrażenia ciągłego przytulania przez rodzica. Ułatwia to uspokojenie i się i łagodne zaśnięcie w  najlepszej pozycji – na pleckach.

Na rynku jest dostępnych wielu producentów oferujących podobne produkty. Na szczególną uwagę zasługuje Love To Dream. To australijska marka, która przez lata pracy rozszerzyła już swoją działalność na cały świat. W trakcie swojej działalności zdobyła wiele nagród za swoje produkty.

Na czy polega fenomen otulaczy?

Na sukces togo przedmiotu składa się kilka jego cech. Przede wszystkim stosując je:

 • nie istnieje ryzyko przegrzania dziecka, ze względu na warstwę materiału, który oddycha,
 • nie ma ryzyka zaplątania się w trakcie snu w luźne tkaniny,
 • nóżki pozostają bezpiecznej pozycji „żabkę”,
 • nie ma możliwości obracania się z plecków dzięki pozycji w otulaczu,
 • ciało dziecka jest w luźnej pozycji, nóżki i biodra nie są w żaden sposób uciskane.

Dzięki tym cechom, niemowlę ma zagwarantowany zdrowy, spokojny sen.

Odpowiednie dla każdego etapu rozwoju dziecka

Produkty Love to dream są przeznaczone dla niemowląt i dzieci w różnym wieku. System składa się z trzech etapów:

 • 1. etap – otulanie do 4 miesięcy – pozwala na sen w bardziej naturalnej pozycji z rączkami w górze, dzięki czemu ma dostęp do twarzy w i nauki samego siebie, jak pocieranie, ssanie kciuka,
 • 2. etap – przejściowy od 3 do 12 miesięcy – pozwala na przejście do bezpiecznego uwolnienie rączek bez zaburzania rytmu snu. Kiedy dzieci zaczynają się obracać, należy przestać je otulać. Można każdej nocy uwalniać inną rączkę dziecka. W późniejszym etapie można już uwolnić już obie ręce,
 • 3 . etap – niezależny sen od 6 miesięcy do 4 lat – to śpiworek zaprojektowany z nogawkami dla większych, dzieci, które są już coraz bardziej aktywne. Piżamka zapewnia komfort i ciepło w trakcie snu oraz zabawy

Otulacze są dostępne w różnych kolorach, rozmiarach i materiałach o różnej przepuszczalności termicznej. Otulacze powinny być dobieranie zgodnie z wagą malucha, a nie z wiekiem. Można kupić je w sklepach patronackich w całej Polsce.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (21 głosów, średnia: 4,76 z 5)
zapisuję głos...