Sprawdzone porady: Jak utrzymać związek na odległość

Coraz częściej spotykane są związki na odległość, wynika to z rodzaju pracy jednego z partnerów, rodzaju i kierunku studiów lub po prostu z przymusu. W takim przypadku rodzi się pytanie: Jak utrzymać związek na odległość? Należy pamiętać jednak, że o trwałości związku wcale nie decyduje odległość. Jedno z was musiało na jakiś czasy wyjechać za granice? Jest to próba trwałości związku, która wcale nie musi oznaczać, że to koniec. Możecie z niej wyjść zwycięsko. Poniżej znajdziecie kilka rad jak pielęgnować uczucie na odległość.

Sprawdzone porady: Jak utrzymać związek na odległość

 

Jak utrzymać związek na odległość?

Samotne wieczory i dnie spędzone bez partnera nie należą do najprzyjemniejszych, ale należy pamiętać, że wiele małżeństw i związków rozpada się w momencie życia pod jednym dachem. W dzisiejszych czasach jest wiele możliwości kontaktu, ustalcie, że codziennie wysyłacie do siebie sms-y, a co drugi dzień do siebie dzwonicie.

Oczywiście jeśli partner znajduje się za granicą, jest to bardzo kosztowne, jednak możecie się komunikować za pomocą Internetu, zainstalujcie na przykład program do rozmów skype. Dzięki niemu będziecie się mogli nie tylko słyszeć, ale także widzieć przez kamerkę internetową, co w przypadku tak długiej rozłąki jest wskazane. W związku na odległość bardzo ważne jest, aby zachować rodzinne zwyczaje, oczywiście jest to trudne, ponieważ wiele rzeczy się zmienia, ale jeżeli na przykład rozmawiałaś z partnerem przed snem, zadzwoń do niego i nie opuszajcie tych wieczornych rozmów, wtedy będziesz czuła, że jest choć trochę tak jak było przed jego wyjazdem. Albo wspólnie wypić kieliszek wina, choć każde z was siedzi przy swoim komputerze lub swoim telefonie.

Można także umówić się na myślenie o sobie późnym wieczorem o określonej godzinie. Miło będzie także dostawać i wysyłać pikantne SMS-y z opisem swoich pragnień erotycznych. A że wszystko to przypomina czasy wczesnego narzeczeństwa? Tym lepiej, w końcu to wtedy wasze uczucie było najgorętsze.

Jeśli nie mieszkacie na dwóch różnych półkulach, podróż samolotem najczęściej nie trwa dłużej niż trzy godziny. A promocje linii lotniczych sprzyjają częstym odwiedzinom. Nie wolno na tym oszczędzać, bo to buduje wasz związek. A kiedy już się spotkacie, nie rozpoczynajcie od rozmów o kłopotach czy o pieniądzach. To ma być wasze święto.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (159 głosów, średnia: 4,42 z 5)
zapisuję głos...