Jak utrzymać bliskość w związku? Cuddle sutra

Bliskość fizyczna jest niezwykle ważna w budowaniu trwałego i udanego związku. Czułość ukochanej osoby pomaga zaspokoić potrzebę akceptacji i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Sprawdza się to szczególnie w kulturach takich jak nasza, w których dotyk zarezerwowany jest prawie wyłącznie dla bliskich i przyjaciół, a wobec obcych, sąsiadów czy rzadko widywanych znajomych zachowuje się zwykle pewien dystans, przez co w ciągu dnia jesteśmy bardziej spięci, niż na przykład Włosi czy Hiszpanie, spontanicznie okazujący sobie sympatię.  

love-1612464_1920

Jak utrzymać bliskość w związku?

Warto więc zadbać o to, by między Tobą a Twoim partnerem powstała zmysłowa więź, która przetrwa, nawet gdy miną pierwsze zauroczenia i uniesienia. Zastanawiasz się, jak nie doprowadzić do zerwania w związku i utrzymać bliskość na lata? Oto kilka wskazówek:

Magia złączonych dłoni

Wiele par wychodzi z założenia, że kiedy ich związek osiągnie już odpowiednio długi staż, trzymanie się za ręce stanie się czymś nienaturalnym. To poważny błąd! Kiedy spacerujecie albo robicie zakupy, trzymając się za ręce, nie tylko okazujecie sobie czułość, ale również pokazujecie wszystkim, że jesteście dumni ze swojej wzajemnej więzi i nie wstydzicie się siebie nawzajem. Świadomość, że pragniesz pochwalić się swoim partnerem przed otoczeniem, podniesie jego samoocenę i sprawi, że będzie czuł się wyjątkowy.

Ciepłe powitania, gorące pożegnania

Zobacz także: Sztuka przytulania – jak rozumieć Jego gesty

 

Badania dowiodły, że przytulanie podnosi poziom oksytocyny (czyli tzw. hormonu miłości, który sprawia, że zaczynamy odczuwać zaufanie do przytulanej osoby), spowalnia tętno, przyczyniając się do obniżenia ciśnienia tętniczego oraz znacząco obniża poziom kortyzolu (hormonu stresu, którego nadmiar prowadzi do otyłości i może wywołać udar bądź zawał serca). Gdy wychodzicie do pracy, koniecznie przytulcie się więc na pożegnanie. W ten sposób odprężycie się przed kolejnym stresującym dniem i dacie sobie nawzajem siłę do walki z codziennymi trudnościami, a znudzony służbowymi obowiązkami partner niejednokrotnie przyłapie się na wspominaniu Waszego zmysłowego porannego pożegnania. Kładąc się spać, również poleżcie przez chwilę w czułym uścisku i pocałujcie się na dobranoc, a pobudki rozpoczynajcie pocałunkiem! 

Mężczyźni pozostający w długotrwałych związkach często skarżą się na to, że gdy na początku związku przychodzili z wizytą albo po prostu wracali z pracy, ukochane kobiety witały ich uśmiechem, pocałunkiem i czułym uściskiem, a teraz otwierają przed nimi drzwi z miną pełną obojętności. Pamiętaj, by za każdym razem okazywać radość z bezpiecznego powrotu Twojego partnera do domu! Jeśli na powitanie obdarzysz partnera uściskiem i szerokim uśmiechem, możesz być pewna, że odwzajemni Ci się tym samym i będzie wracał do domu jak na skrzydłach.

 

Cuddle sutra

Kobietom w związkach zdarza się narzekać na niedostatek czułości ze strony partnera. Jednak zamiast bezczynnie czekać aż to On pierwszy zrobi pożądany gest, mogą same inicjować sytuacje zwiększające wzajemną bliskość. Bardzo przydatne są w tym względzie podręczniki do Cuddle sutry, zawierające ilustracje i opisy szeregu oryginalnych pozycji, w jakich można się przytulać, wykonując jednocześnie różne aktywności. Ta ciekawa alternatywa dla popularnej kamasutry pomoże Wam zamienić codzienne sytuacje, takie jak oglądanie telewizji, czytanie, nauka na studia czy drzemka, we wspólne wyjątkowe rytuały, pomagające zbudować naprawdę silną więź!

 

Wiesz już, jak utrzymać bliskość w związku, sprawdź, jak dodać mu pikanterii: Jak dodać nieco pikanterii do związku

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (198 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...