Jak usunąć rozstępy? Poznaj nową technikę tatuażu!

Rozstępy to problem większości kobiet. Nieestetyczne czerwone, a z czasem bielejące kreski podobne do blizn, powstają w wyniku zmian wagi i objętości ciała, nie tylko w efekcie ciąży. Coraz częściej zmagają się z nimi bardzo młode dziewczyny. Dla tych z Was, które wyczerpały już limit możliwości ich zwalczania mamy wspaniałą wiadomość – właśnie powstała technika tatuażowania, pozwalająca skutecznie je zatuszować. Sprawdź, jak usunąć rozstępy za pomocą niewidocznego tatuażu!

Spis treści:

Rozstępy to obok cellulitu jeden z najbardziej irytujących i trudnych do usunięcia problemów kobiecego ciała. Nieestetyczne ciemne lub białe linie potrafią oszpecić nawet najpiękniejsze biodra, brzuch czy pośladki. Jeszcze niedawno głośno było o idei 'body positive’ i pracach hiszpańskiej artystki-tatuażystki, Cinty Tort Cartró, która wpadła na pomysł, by z mankamentu uczynić zaletę, nanosząc na pasy rozstępów tęczowe kreseczki. Niektóre miłośniczki tatuażu damskiego wymyślały również inne pomysłowe rozwiązania, tworząc na swoim ciele np. wzór z akwarium pełnym wodorostów. Teraz powstało jednak rozwiązanie idealne, które pomoże zatuszować znienawidzone rozstępy za pomocą „niewidzialnego” tatuażowego korektora. Jak usunąć rozstępy w ten sposób? Sprawdź poniżej!

Jak usunąć rozstępy? Poznaj nową technikę tatuażu!

Rozstępy po ciąży – co robić w trakcie ciąży, aby ich uniknąć

Rozstępy po ciąży – co robić w trakcie ciąży, aby ich uniknąć

Czas ciąży wymaga od kobiet dość dużej zmiany trybu życia. Dbamy o to, by nasza dieta była zdrowa, szczególnie na siebie w tym czasie uważamy. Zmiany wymaga również codzienna pielęgnacja skóry, aby rozstępy po ciąży

Pomysł zatuszowania rozstępów wytatuowanym wzorem odsłania przed nami zupełnie nowe oblicze trwałego ozdabiania ciała. Oczywiście wiele dziewczyn wpadło dotąd na pomysł przysłonięcia tatuażem rozległych blizn (np. po cesarskim cięciu), dookoła których tatuażysta wyrysowywał na ich prośbę np. kwiaty czy liście, wyrastające z wyznaczonej przez cięcie gałęzi. Nikt nie przypuszczał jednak, że pojawi się możliwość tak trafnego dopasowania odcienia tuszu do naturalnego koloru skóry, by mógł on posłużyć za permanentny korektor skaz dla tych z nas, które nie lubią tatuaży i nie wyobrażają sobie noszenia takiej dekoracji ciała! Zdumiewającą technikę stworzył Rodolpho Torres z São Paulo. Efekt jest naprawdę olśniewający! Zobaczcie same:

 

Pacjentka Rodolpho Torresa w trakcie zabiegu tuszowania rozstępów:

 

Rozstępy przed i po tatuażowaniu

 

Jak można się domyślać, od chwili ogłoszenia innowacyjnej techniki, do gabinetu Torresa nieustannie przyjeżdżają tłumy modelek, blogerek i aktorek z całego świata, pragnące poddać się zabiegowi. Trzeba jednak pamiętać, że to rozwiązanie ma też swoje minusy – po jego wykonaniu trzeba unikać promieni słonecznych i samoopalaczy, które mogłyby zmienić odcień naszej skóry, a tym samym zdradzić istnienie tatuażu. Co sądzicie o takiej metodzie tuszowania rozstępów? Czy ich maskowanie wydaje Wam się dobrym rozwiązaniem? Czekamy na Wasze komentarze!

 

A oto wspomniane kolorowe propozycje Cinty Tort Cartró:

 

Inne pomysły na „rozstępowy” tatuaż:

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (274 głosów, średnia: 4,28 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. ewalub  26 października 2017 12:04

  Mam kilka rozstępów, taka „pamiątka” po ciąży, ale chyba wolę ją zatrzymać zamiast zrobić sobie taki tatuaż. Nie podoba mi się ten sposób na walkę z rozstępami

  Odpowiedz
  • martucha180  26 października 2017 20:45

   Mnie też się nie podoba. potem mógłby wyglądać jeszcze gorzej.

   Odpowiedz
 2. luna341  26 października 2017 16:02

  Całkiem fajnie wygląda ten tatuaż na rozstępach

  Odpowiedz
 3. Hidari11  5 listopada 2017 17:33

  Rozstępy pod działaniem kremów nie chodzą. Blakną, ale wciąż są. Chyba tylko zabiegi albo jakieś operacje są skuteczne. Gdybym jednak miała wybierać- dziecko i rozstępy albo brak dziecka i brak rozstępów, wybrałabym pierwszą opcję.

  Odpowiedz
 4. efffciaa  9 listopada 2017 15:00

  Nie wiem czy mając rozstępy chciałabym je uwidoczniać tatuażami … raczej wolałabym je zlikwidować za pomocą jakiegoś zabiegu w klinice medycyny estetycznej …

  Odpowiedz
 5. Alluska12  14 listopada 2017 11:25

  Rozstępy to niestety częsty problem u kobiet – i wcale nie trzeba do tego ciąży, jak przekonałam się na własnej skórze. Tatuaże to dla mnie jednak okropne rozwiązanie, nie wygląda to estetycznie i wcale nie rozwiązuje problemu. Kremy na rozstępy nie przynoszą efektów, więc od siebie mogę polecić jedynie zaakceptowanie swojego ciała takiego jakie jest i stosowanie kremów zapobiegawczo na inne partie, szczególnie narażone na powstawanie kolejnych rozstępów.

  Odpowiedz
 6. karynka  16 listopada 2017 20:49

  Ciekawe jakby wyglądał, gdyby kobieta się opaliła bardzo

  Odpowiedz
 7. Neon  27 marca 2020 21:09

  Nie lubię tatuaży, ale może to być całkiem praktyczne rozwiązanie

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany