Jak urządzić sypialnię dla dwojga?

Sypialnia to wyjątkowe miejsce w domu. W tym pomieszczeniu powinniście móc zregenerować siły po ciężkim dniu, spędzać weekendowe poranki i wspólne noce. Jak urządzić sypialnię dla dwojga ? Podpowiadają eksperci z  Fabryki Materacy Janpol.

Jak urządzić sypialnię dla dwojga?  – „Jin i Jang” w sypialni

fot.mat.pras. Fabryka Materacy Janpol (23)

fot.mat.pras. Fabryka Materacy Janpol

Życie w parach wymaga czasami pośrednich rozwiązań. Kiedy bowiem jedno kładzie się spać wcześnie, w tym czasie drugie może poświęcić się lekturze. Aby obie osoby czuły się komfortowo należy poszukać sprawdzonych i prostych rozwiązań. Światło w sypialni? Dlaczego nie! Małe lampki po obu bokach łóżka będą odpowiednim oświetleniem dla nocnych marków, nie oślepiając przy tym śpiącego obok partnera. Chęć posłuchania muzyki w łóżku? Duże słuchawki zniwelują rozchodzenie się dźwięku po pomieszczeniu i skupią je tylko w uszach odbiorcy. A może praca w łóżku? Wówczas drugiej osobie warto sprezentować specjalną opaskę, która pochłonie nadmiar promieni pochodzących z ekranu. Kwestia sporną zawsze pozostaje jednak budzik! Ta zmora poranka niejednokrotnie spędza sen z powiek obu stronom. Dlatego obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań zintegrowanych ze smartfonem w tym wibrujące opaski, które lekkim ruchem nakazują wstać tylko osobie, która ma je na ręku! Jak to mówią – dla chcącego nic trudnego!

Jak urządzić sypialnię dla dwojga?  – Wspólne wnętrze

Bedroom interior with gray bed

fot.mat.pras. Fabryka Materacy Janpol

Dodatki są nieodłącznym elementem sypialni. To one tworzą niepowtarzalną atmosferę i sprawiają, że wnętrze będzie swoistą świątynią odpoczynku. Jednak upodobania płci męskiej i żeńskiej zdecydowanie różnią się do Ciebie. Kobiety preferują kolorowe, wzorzyste dodatki, które rzucają się w oczy jednocześnie zapewniając uczucie otulenia. Mężczyźni zaś najlepiej czują się w otoczeniu stonowanych i ciemnych barw, bez inwestowania w zbędne ozdobniki. Połączenie dwóch odmiennych pierwiastków to nie lada zadanie! Warto pójść na kompromis, wybierając stonowane, delikatne poduszki według jego gustu, w zamian za niebanalną i kolorową pościel zgodną z jej upodobaniami. Taka kompozycja podkreśli charakter waszej sypialni i z pewnością obydwie strony będą się w niej świetnie czuły!

Jak urządzić sypialnię dla dwojga?  – Sen dla dwojga

Cozy still life with coffee, pillows and plaid

fot.mat.pras. Fabryka Materacy Janpol

Urządzając sypialnię dla dwojga, podstawą sukcesu jest odpowiedni wybór materaca oraz łóżka. W tym wypadku warto skupić się na jego wielkości oraz właściwościach.  Optymalny rozmiar, który zapewni wygodny odpoczynek dwóm osobom to min. 160cm x 200 cm. Zdarza się, że gdy na materacu śpią dwie osoby, ciężar ich ciał rozkłada się nierównomiernie, a  co za tym idzie – jedna osoba śpi w tak zwanym „dołku”.  Równie ważnym jest w tym wypadku, aby nie odczuwać każdego ruchu drugiej osoby. Istnieje rozwiązanie w postaci materacy kieszeniowych. Ich wkład stanowią sprężyny „ubrane” w specjalne kieszenie, co sprawia, że pracują niezależnie od siebie. Ugięcie jednej sprężyny nie powoduje reakcji kolejnych. Dzięki temu ruchy jednej osoby nie są odczuwalne dla drugiej, a sen we dwoje jest naprawdę komfortowy.  Taka budowa zapewnia odpowiednie dopasowanie do anatomicznych krzywizn kręgosłupa i eliminuje odginanie się materaca pod ludzkim ciężarem. To rozwiązanie zagwarantuje poranki pełne uśmiechu, każdego dnia!

fot.mat.pras. Fabryka Materacy Janpol (12)

fot.mat.pras. Fabryka Materacy Janpol

fot.mat.pras. Fabryka Materacy Janpol (16)

fot.mat.pras. Fabryka Materacy Janpol

fot.mat.pras. Fabryka Materacy Janpol (19)

fot.mat.pras. Fabryka Materacy Janpol

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (231 głosów, średnia: 4,34 z 5)
zapisuję głos...