Jak urządzić pokój dla pierwszoklasisty

Rozpoczęcie nauki w szkole jest dla każdego malucha wielkim przeżyciem. Nasze dziecko z niesfornego, beztroskiego brzdąca stanie się niedługo poważnym pierwszoklasistą. Jak urządzić  pokój dla pierwszoklasisty? Oto nasze porady

Jak urządzić pokój dla pierwszoklasisty

 

Jak urządzić  pokój dla pierwszoklasisty – porady

Rozpocznijmy od ścian: pokój małego ucznia będzie miał wyjątkową atmosferę dzięki kolorowym, tematycznym tapetom lub aplikacjom. Uczniom spodobają się z pewnością oryginalne aplikacje-tablice, po których można pisać kredą, lub aplikacje do notowania. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że można je naklejać wielokrotnie w różnych miejscach, bez obawy, że klej uszkodzi ścianę. Dzięki temu będziemy mogli w bardzo łatwy sposób zaaranżować wnętrze dostosowując je do obecnych zainteresowań naszej latorośli.

Aby pomóc maluchowi nauczyć się systematyczności i obowiązkowości, możemy umieścić w widocznym miejscu kalendarz szkolny, który podzielony jest na specjalne rubryki ułatwiające organizację różnych zajęć szkolnych i pozaszkolnych. Dodajmy do tego kolorowe długopisy i przybory szkolne, a będziemy mieli gwarancję, że nasza pociecha z radością będzie zapisywać kolejne miejsca na kalendarzu!

Nie zapominajmy o oświetleniu bowiem jest to jeden z najważniejszych elementów w pokoju dziecka w wieku szkolnym. Powinno ono być na tyle jasne, aby mały uczeń mógł swobodnie czytać i odrabiać lekcje. Warto zatem pomyśleć nie tylko o punktowym, głównym świetle, ale również o doświetleniu samego biurka dzięki małej lampce. Stres związany z natłokiem obowiązków szkolnych złagodzi delikatne światło kolorowych lampek lub girland. Ciepły, przytulny nastrój w pokoju sprawi, że dziecko szybciej się wyciszy i nabierze ochoty na podejmowanie kolejnych szkolnych wyzwań.

Najważniejszy element wyposażenia – biurko! Podczas nauczania początkowego uczniowie mają dużo zajęć manualnych – malują, tworzą różne wycinanki i kolorowanki. Stąd, jak wiadomo, ogromna liczba najróżniejszych przyborów szkolnych począwszy od kredek i farbek, na gumkach do mazania skończywszy. Jeśli nie mamy możliwości na wstawienie dużego biurka – to postarajmy się stworzyć specjalną przestrzeń wokół.  Stanie się ona miejscem, gdzie dziecko będzie gromadziło swoje skarby i wieszało prace plastyczne. Zadbajmy o to, aby znalazły się tam pudełka lub walizeczki, do których będzie on mógł schować swoje najcenniejsze przedmioty. Dzięki temu wszystkie potrzebne akcesoria będą posegregowane, ale wciąż w zasięgu ręki dziecka. Doskonałym pomysłem będzie również zawieszenie nad biurkiem sznurka ze spinaczami, do którego można swobodnie przypinać rysunki dziecka oraz różne zdjęcia. W trosce o ulubione ubranka maluchów i spokojne głowy rodziców warto także zainwestować w specjalny fartuszek ochronny, który pozwoli dziecku na swobodne malowanie czy wykonywanie innych prac plastycznych.

Stwórzmy dziecku taki kącik do nauki, by zachęcał  do przebywania w nim, a nudne przedmioty szkolne zamieniły się w atrakcyjne dodatki uzupełniające kolorową przestrzeń, która odpowiada wszystkim potrzebom malucha. Dzięki temu nowy obowiązek zamieni się w prawdziwą, pełną wyzwań  przygodę.

 

Prezentowane propozycje poniżej zaczerpnęliśmy ze sklepu internetowego www.kidstown.pl – kliknij na ikonkę, aby powiększyć zdjęcie

O urządzaniu domu – przeczytaj także: Udekoruj swój dom – Jak zrobić jesienny wieszak

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (115 głosów, średnia: 4,50 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  25 sierpnia 2015 14:36

  Przydatne rady. Z ciekawością przeczytałam mimo, że jeszcze mi taka wiedza nie potrzebna.

  Odpowiedz
 2. Patriszia  25 sierpnia 2015 22:03

  Fajny artykuł. Podstawą dobre oświetlenie, biurko i odpowiednie krzesło.

  Odpowiedz
 3. Ewelina  27 sierpnia 2015 08:34

  Nie mam jeszcze dzieci, ale mój siostrzeniec jest w wieku wczesno-szkolnym 🙂 Ciekawe rady

  Odpowiedz
 4. efffciaa  10 maja 2016 20:19

  Bardzo ciekawe i kolorowe propozycje pokoików dziecięcych . Podobają mi się . Swoją drogą przy pierwszoklasiście potrzebne jest jeszcze miejsce na zabawę i już na naukę .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany