Jak urządzić idealną kuchnię?  

Spis treści:

Projektowanie wymarzonej kuchni nie zawsze jest łatwe i często wymaga wielu kompromisów. Jak to zrobić, aby uniknąć błędów i rozczarowania? Podpowiadamy, jak urządzić idealną kuchnię.

 Funkcjonalne szafki  

 Mówi się, że nie ma ideałów, jednak zasada ta nie obowiązuje w przypadku urządzania kuchni. Na etapie projektu uwzględnić można bowiem wiele, nawet najbardziej szalonych, zachcianek. Urządzając wymarzoną kuchnię, nie należy skupiać się jednak wyłącznie na jej wyglądzie. Stylowe szafki są ważnym elementem wystroju, jednak istotna jest także ich funkcjonalność, która pozwoli na bezpieczne i komfortowe przygotowywanie posiłków oraz utrzymywanie pomieszczenia w czystości. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Warto stawiać na proste projekty. Duża ilość otwartych półek oraz przeszkleń wymaga częstego i bardzo dokładnego sprzątania, dlatego może być trudna w codziennym użytkowaniu. Podczas projektowania kuchni należy dobrze przemyśleć również ilość oraz wielkość szafek, które przeznaczone będą do przechowywania sprzętu, naczyń czy w końcu żywności. Ich nieoszacowanie to jeden z najczęstszych błędów, który skutkuje późniejszym bałaganem.   

Odpowiednie blaty  

Wiele osób zapomina również o odpowiednim dopasowaniu blatów. Ich niewłaściwa wysokość przyczynić się może do powstania nieprzyjemnych objawów, chodzi m.in. ból kręgosłupa lub ból rąk. Wysokość blatów powinna być uzależniona od wzrostu użytkowników kuchni. Dla przykładu, dla osób o wzroście 165 cm optymalna wysokość blatu to około 85-86 cm. Warto wziąć to pod uwagę.  

Prawidłowo rozmieszczone gniazdka  

Innym, często popełnianym błędem, jest również nieodpowiednie rozmieszczenie gniazdek. Wiele osób zapomina o tym, że należy zaplanować je już na etapie wstępnego projektu kuchni. Dotyczy to zarówno ulokowania dużego sprzętu AGD np. zmywarek czy lodówek, jak i sprzętu codziennego użytku, do którego wymagane są gniazdka nadblatowe.   Warto zaplanować ich nieco więcej na wypadek niezaplanowanych zakupów, np. ekspresu do kawy czy opiekacza. Ważną zasadą, o której należy pamiętać, jest również to, aby nie umieszczać zbyt wielu sprzętów w jednym obwodzie. Doprowadzić to może bowiem do problemów z bezpiecznikami.  

Zmywarka, która ułatwia życie 

Uzupełnieniem dobrze zaprojektowanego pomieszczenia jest odpowiedni sprzęt AGD. Zmywarka, kiedyś synonim luksusu, dziś jest jednym z podstawowych urządzeń, jakie znajdują się w każdej kuchni. Zmywarka ułatwia życie, oszczędza czas, a przy odpowiednim użytkowaniu, także wodę i energię. Dobrym wyborem będzie zwłaszcza  zmywarka Electrolux Comfort Lift. To laureat konkursu Dobry Wzór 2019, a także zwycięzca prestiżowej nagrody Gold Product Design Award 2017. Za sprawą stylowego wzornictwa zmywarka ComfortLift® będzie doskonałym uzupełnieniem wystroju każdej kuchni. Zarówno nowoczesnej, jak i bardziej klasycznej. ComfortLift® to jednak nie tylko doskonały design. Zmywarka posiada m.in. funkcję RealLife®, która gwarantuje skuteczniejsze zmywanie oraz AirDry, dzięki której można osiągnąć nawet 3 razy lepsze efekty suszenia. ComfortLift® to pierwsza na świecie zmywarka posiadająca podnoszony dolny kosz na ergonomiczną wysokość. Użytkownik zyskuje łatwy i wygodny dostęp do wszystkich naczyń zarówno podczas wkładania, jak i wyjmowania ich ze zmywarki. 


Artykuł sponsorowany

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (25 głosów, średnia: 4,80 z 5)
zapisuję głos...