Jak udekorować dom na Święta – porady last minute

Już jutro Wigilia. Czas goni jak szalony, a tyle jeszcze do zrobienia! Ostatnie porządki, ubieranie choinki, pakowanie prezentów i gotowanie świątecznych potraw, przygotowanie nakrycia do stołu, dekoracja domu. Przedstawiamy porady stylisty home&you lat minute, jak udekorować dom na Święta i stworzyć bajeczne ozdoby bożonarodzeniowe

 Jak udekorować dom na Święta (4)

Jak udekorować dom na Święta – Strojenie choinki

Jak udekorować dom na Święta (1)

Ozdoby choinkowe służą nam najczęściej przez kilka lat, nie oznacza to jednak, że co roku nasze drzewko musi wyglądać tak samo. Zmieniając jedynie kilka elementów, możemy uzyskać zupełnie inny efekt. – Ciekawą odmianą są zawsze nowe światełka. Łańcuch lampek w kształcie np. gwiazdek lub małych latarenek będzie rozświetlał i zdobił całe drzewko. Możemy także dodać kilka uroczych zawieszek, przy bombkach przywiesić atłasowe kokardki, a tradycyjną gwiazdę na czubku zastąpić pięknym aniołem ­– podpowiada stylistka marki home&you.

Jak udekorować dom na Święta – Dekorowanie wnętrz

Jak udekorować dom na Święta (5)

Oprócz choinki i stołu możemy także przygotować inne dekoracje, aby świąteczna atmosfera wypełniła całe mieszkanie. – Sprawdzą się zarówno tradycyjne rozwiązania: wianek zawieszony na drzwiach, lampion ze świecą w oknie czy jemioła ozdobiona malutkimi bombkami, jak i nietypowe pomysły. Możemy na przykład na gałęzi zamocować zawieszki – gwiazdy, bombki, anioły – i umieścić taką dekorację na ścianie czy pomiędzy meblami – dodaje Hanna Maruta z home&you.

Jak udekorować dom na Święta (2) Jak udekorować dom na Święta (3)

Pakowanie prezentów

Chcąc sprawić najbliższym jeszcze więcej radości, warto pomyśleć o wyjątkowym opakowaniu świątecznych prezentów. Jeśli nie mamy już wiele czasu, skorzystajmy z akcesoriów, które na pewno znajdziemy w domu. – Zamiast zwykłej torebki użyjmy szarego lub białego papieru, przewiążmy prezent wstążką (może być również sznurek), a następnie przyklejmy na środku małą gałązkę igliwia i inne ozdoby, np.: cynamonową laskę, plasterek suszonej pomarańczy, szyszkę lub choinkową zawieszkę w kształcie gwiazdy. Możemy również dodać kolorowego pierniczka z imieniem obdarowanej osoby  – podpowiada Hanna Maruta, główna stylistka marki home&you.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (279 głosów, średnia: 4,76 z 5)
zapisuję głos...